Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mély nyomot hagyott benned,...

Mély nyomot hagyott benned, hogy apád verte anyukád gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 12:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem csak az én apám volt agresszív és alkoholista.

Igen ezt elfelejteni sosem lehet. Mindig rettegtünk tőle, ha részegen jött haza. Sokszor kértem anyámat, hogy váljon el, de sosem tette meg.

Amint betöltöttem a 18-at elköltöztem otthonról. Nekem is van egy bátyám, ő is ilyen agresszív lett.

Én sosem fogom hagyni, hogy idáig fajuljanak a dolgok, szerencsére normális férjem van.

Jóban vagyok most is a szüleimmel, de elfelejteni sosem fogom, hogy milyen volt a gyermekkorom.

2010. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Megint első vagyok..Elnézést de érthető a félre értés hisz az "arra jött haza,hogy részeges mámorában agyba-főbe vert minket lányokat." Itt ki maradt,hogy arra jött haza,hogy anyám részeges mámorában....

bocsánat...

2010. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
11%
OFF: azért túlzottan ne legyetek szerelmesek a sebhelyeitekbe. Előtte is önmagad voltál, most is ugyanaz vagy, aki előtte. Tudsz dönteni, a szerencse hosszú távon nem számít.
2010. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen történt, soha nem felejtem el. 5 éves voltam. Anyukám azonban hamar és határozottan lépett, még ha nyilván nem is így képzelte az életét, nem félt elválni, ezzel példát állítva előttem bátorságból és női önértékelésből. Mindig is csórók voltunk, de mégis jobb volt így. Mesélt eleget félhúgom, a következő házasságból született lány, akinek bővebben kijutott e kedves ember jelenléte. :S Azóta az a házasság is felbomlott.
2010. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szerelmes a sebhelyeibe, mindenkinek más a gyerekkora.

Nem tudhatod, hogy ki, hogyan nőtt fel, ezért nem ítélkezhetsz. Ezért az Offod nem ide való.

2010. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is olyan volt az anyukám, amilyen az első válaszolóé. Nagyon csúnyán alkoholista volt. Nem egyszer fordult elő, hogy éjszaka pizsamában, mezítláb kidobott a lakásból, hogy takarodjak el piát hozni neki. Persze pénzt soha nem adott, azt mondta nem érdekli, hogy hogyan szerzem meg de azonnal hozzak neki. Volt olyan, hogy hajnali kettőkor, télen egy szál pizsamában mezítláb kellett elkullognom a város másik végébe a nagymamámékhoz, hogy ne fagyjak meg reggelig a jéghidegben mert nem engedett haza addig míg a piát nem hozom. Gondolhatjátok, hogy nem dícsérte meg apám, ezért gyakran megverte apu, hogy talán jobb lesz de nem segített, sokkal inkább rontott a helyzeten. Ennél még sokkal durvább dolgokat is tett anyu, de elválni meg ugye nem lehetett, mert anyámnak ítélt volna akkor a bíróság.
2010. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
86%

"A válasz megírásának időpontja: ma 13:09"


Miért kellett lepontozni? Most őszintén? Amit mond, az teljesen így van! Elfelejtheted akkor, ha olyan betegséged lesz, hogy még a saját nevedre sem fogsz emlékezni.


Évek teltek el, viszonylag nyugalomban élek. De tegye a szívére a kezét az, akinek ilyen gyerekkora volt: soha nem fogja elfelejteni. Én sem gondolok ilyenekre, de amikor szóba kerül, nekem eszembe jut akaratlanul...

Szóval nem tudom mire fel ezek a nagy lepontozások...

2010. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is verte anyát, bár én erre nem emlékszem, mert olyan kicsi voltam, csak tesóim és anyum mesélték. Most 14 vagyok, anyu és apa még házasok.

És lenne ehhez egy kérdésem. Sokan írták, hogy a bátyjuk is oylan lett,m int az apjuk: alkoholista, agresszív. Nekem is van bátyjám... most 21 éves, ő tisztán emlékszik arra, hogy apa verte anyát, sokszor még előtte is...:( A bátyjám egy hónap múlva kezd rendőrként, nagyon rendes fiú, kedves, a párkapcsolatai normálisak voltak, nem is bulizik túl sokat, habár ha igen, akkor az esetek felében lerészegedik. De ha tudja, hogy dolga lesz, akkor nem rúg be. Szóval, szerintetek ő is lehet még agresszív és alkoholista? :S

2010. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megrendítenek a történetek... Bárcsak sose történne senkivel ilyen!
2010. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak üzenem:szerintem lehet.

apám családjának az összes férfi tagja ilyen..azt mondták apám lessz a kivétel,mert tanult,dolgozott rendesen stb..és tessék.ugyanolyan alkesz állat lett mint a többi.

én és a tesoim is mindig végig néztük ahogy anyut üti,néha minket is..

és a legrosszabb az egészbe,hogy a 15éves öcsémen is kezdem észrevenni a "géneket"

2010. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!