Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mély nyomot hagyott benned,...

Mély nyomot hagyott benned, hogy apád verte anyukád gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 12:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán...Apám csak akkor verte meg az anyámat amikor arra jött haza,hogy részeges mámorában agyba-főbe vert minket lányokat..Ettől mindig mérges lett,és mivel a többszöri "szép szóból" nem értett,így ha minket megvert akkor ő is kapott...De hidd el ez se érdekelte,mert alkoholista volt...Egyszer a húgomat úgy megverte,hogy eltörte a kezét...A húgom 5 éves volt akkor!!! Elképzelheted milyen dühös volt apám!!!
2010. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%
Őszintén szólva az én anyámat nem verte meg az apám, pedig sokszor kijárt volna neki, mondjuk a házasságon belüli erőszakot én sem pártolom (de volt, hogy kivételt tettem volna apám helyében), úgyhogy néha azt kívánom, bárcsak a szülei kevertek volna le neki egy pofont, akkor amikor kell.
2010. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%
Apám alkoholos agresszivitása életem végéig elkísér. Pedig már felnőtt ember vagyok.
2010. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia.bennem azért hagyott nyomot.állandóan részeg volt,vert minket és anyámat is.azért valahol anyut is hibáztatom,mert neki is lépnie kellett volna,hogy minket,és magát is meg óvja ettöl.
2010. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nagyon gáz volt.napi szinten verte apám anyámat.persze erről nem mindig apám tehetett,mert ha nem apám kötekedett akkor anyám.apám nem volt alkesz,de naponta ivott.minden éjjel azt néztük,hogy apu veri anyut.néha sikerült leszedni róla vagy valami,de olyankor a bátyám se úszta meg verés nélkül...vajon ennek hatására e,de a bátyám pont olyan mint apu.

azt anyám is alkesz lett,na nekem ez volt a legroszabb....totál elrontottam az életem.bár valamilyen szinten azért boldog is vagyok,mert 3 gyermekem van,ezzel csak a a baj,hogy nagyon fiatal vagyok...

2010. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Igen.


Kiheverni kiheverheted, de elfelejteni nem fogod.

2010. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Elnézést, én szerencsére "kívülálló" vagyok, sosem történt családon belüli erőszak nálunk.

Nem értem, hogy a nők hogy tudják elviselni az agresszív férjeket. Főleg ha a férj a gyereket is bántja (lásd első hozzászóló!). Nem a gyermek a legfontosabb egy anyának? Mi tartja meg őket a férj mellett? A félelem? A képmutatás, megfelelés mások fele? Ez sosem volt világos...Mi még attól is óvakodunk, hogy a gyerek előtt felemeljük a hangunkat egymás ellen.

2010. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem verte, megszökött. (apám)

De, ha az anya a brutál. Az a nem semmi. Ha egy anya veri a gyerekét.

Talán ezért tolerálom jobban azt, ha valaki lelép, mint, ha üt. (viszonylagosan, ha választani lehet.)

2010. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt ilyen, nálunk az anyu volt a zsarnok, apáknak, gyerekeknek kuss volt.:)
2010. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 13.16-nak

Első író vagyok.Te nagyon félre értettél engem!

Én ezt írtam idézem:" Apám csak akkor verte meg az anyámat amikor arra jött haza,hogy részeges mámorában agyba-főbe vert minket lányokat." Vagyis ANYÁM volt agresszív alkoholista.Apám a lehető legjobb apa aki létezik.3 műszakban dolgozott,hogy 3 lányát becsülettel felnevelje..Bizony sokszor könyörgött anyánknak,hogy ne verjen minket,mert egy gyermeknek sem szabadna ilyet átélni.(hozzá teszem,hogy APÁM soha nem bántott minket) De anyámmal nem lehetett beszélni..Ő volt az aki tönkre tett minket,és amikor apám megverte az azért volt,mert látta,hogy megint bántotta valamelyik lányát!!

Szóval nem csak az apák tudnak rosszak lenni..

2010. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!