Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha az exetek új...

Mit tennétek ha az exetek új felesége pofon vágná a gyereket azért mert nem viselkedett?

Figyelt kérdés
A gyerek 4 éves az ex elmondása szerint szaladgált hiába szólt rá a nő és pofonvágta. Mit tennétek ebben a helyzetben? A gyerek magától nem említette.
2014. dec. 28. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
96%

"A régi rendszerben, ha a tanár lekevert egyet a gyereknek, és az panaszkodott anyucinak, még otthon is kapott kettőt, csak hogy biztosan tudja, hogyan kell viselkedni."


Nem vagyok olyan öreg 27 évesen, de mikor én szaladgáltam a folyosón, és a szomszéd Árpi bácsi rám szólt, otthon anyukám még jobban leszidott, hogy mekkora szégyen, hogy rám kellett szólni.

2014. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
79%

Azok, akik úgy kezdik: "ez van, ha családos emberhez kötöd az életed", elmondanám, az új feleség nem családos emberhez kötötte az életét, hanem ő az új család. Gyerekes férfihoz kötötte az életét, és ő család is marad mindig, az előző feleség viszont nem. Csak az alapfogalmak tisztázása végett..

A gyerek verése természetesen nem támogatandó, viszont az az érzésem, a "gyereket soha semmilyen körülmények között nem ütünk meg" elv támogatóinak vagy nincs gyereke, vagy nagy szerencséjükre könnyű természetű gyerekkel áldotta meg a sors, amit ő a nevelése diadalának él meg. A való életben ez sajnos nem így működik. Határokat kell szabni azoknak a gyerekeknek is, akik egyébként masszívan ellenállnak bármilyen szóbeli büntetésnek vagy megvonásnak. El kellene felejteni azt, hogy a gyerek egy gép, amin ha jól nyomogatod a gombokat, majd neked tetsző reakciókat fog mutatni. A gyereknek saját személyisége van, amit a szülő csak formálni tud, nem pedig ő helyezi el az üres fejében a tetszetős tulajdonságokat. Ha egy gyerek úgy dönt, hallgat az anyjára, az az ő döntése, ha pedig ennél fifikásabban úgy dönt, inkább megteszi azt, amit szeretne, mert némi szidáson kívül semmiféle megtorlásra nem számíthat, az is az ő döntése. Nem hülyék, csak gyerekek.

2014. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
23%
28 - as, szállj ki a múltból. Azok az idők elmúltak, bármennyire is sajnálod. Ma ez már bűncselekmény. Elnézve a verést támogató embereket, még jó. Azt hiszed, régen nem voltak visszaélések ezzel? Fegyelmezzen a felnőtt, de ne veréssel. Akinek meg ennyire tetszik, az veresse magát, ne a gyerekeket. Még keresztül is lépek rajta.
2014. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
1%
32 - es, nem mindegy ám, hogy anyuka - apuka rácsap a gyerek kezére vagy seggére mert mondjuk épp a forró olajat öntené magára, vagy egy idegen nő pofozza...
2014. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
65%
33: kissé át vagy esve a ló túlsó oldalára. Egy nevelési célzattal adott pofon nem egyenlő a veréssel. Nem bűncselekmény. A VERÉS, az amikor valóban VERVE van a gyermek, és az a bűncselekmény. Ezt vmiért itt a gyikon általában vagy olyanok nem tudják valóban akiknek soha nem volt gyermekük, vagy könnyen kezelhetőek voltak, vagy pedig tinik, akik alapjáraton is lázonganak minden ilyesmire és még az olyan alapvető szavakat is félreértelmezik, akik mindenki számára egyértelműek.
2014. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
31%
Nem hagynam szo nelkul biztos elbeszelgetnek vele. Ha ujra megtenne akkor visszaadnam a pofont. Persze a volt ferj elott hogy ne legyen felreertes. Az meg hogy a gyerek nem mondta az anyanak nem azert volt mert jogos. Mivel a pofon megalazo es szegyent valt ki a kicsi nem merte elmondani mert szegyellte magat a nagy semmiert. Tudomasul kellene venni hogy vannak elevenebb gyerekek,nem rosszak,elevenek. Ha nincsenek lekotve,nem tudjak levetetni az energiat akkor rohangalhatnak,ugralgatnak. Nem fog egesz hetvegen egy konyvvel a kezeben ulni. Itt az apa es uj felesege a hibas. Torodni kene a gyerekkel. Amugy a rohangalas olyan nagy bun? Apa mit szolt ehhez?
2014. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
1%

35 - ös, a legkevésbé sem vagyok eltévedve, nézz utána. A pofon könnyű testi sértés, amiért bárki feljelenthető. Nevelő célzattal a szülő csaphat rá a gyerekre, más nem. Van, aki nem él vele, mert van más módja a gyerek fegyelmezésének. Úgy gondolom ezt ne Te vagy más döntse el, hanem az adott szülő. Még szerencse hogy nincs lehetőségetek belepofázni.


Nekem egy tündéri kislányom van és bár ő is szokott elviselhetetlen lenni amikor már fáradt, nem ütöm. Ha az idegen pótanya a fáradságot rosszaságnak veszi mert fele annyira sem ismeri mint én, az feljogosítja az ütésre? Akkor utána ő is legalább ilyen jogosan kap tőlem ugyebár... :)

2014. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
44%

Nos, ha nem támogatod a nevelő célzatú "verést", akkor miért nem mesemegvonással vagy higgadt magyarázattal reagálnál arra, ha a gyerek magára akarja önteni a forró olajat?

Szakadj le arról, hogy idegen nő. Abban a családban te vagy az idegen, ők pedig a család. A gyereked az exférjed gyereke is, aki új feleséget választott, gondosan mérlegelve, hogy kit állítson a helyedre, és ki vegyen részt a gyereke nevelésében. Ha problémád akad az exférjed családjával, akkor az exférjedet vond kérdőre a döntése miatt. Neki van joga nevelni vagy átengedni a nevelést a feleségének. Azt meg sem említem, hogy ha a kedves anyuka több IQ-val rendelkezne egy marék molylepkénél, és nem azon kattogna, hogy az ő exférje még mindig az ő családja, és fujj új nő, akkor megtanította volna a gyerekét arra, hogy apuka házában is szót kell fogadni a felnőtteknek.

2014. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz egyet ezzel a nevelési módszerrel, akkor beszélj az ex-szel és az új nővel is higgadtan, nyugodtan, próbáljátok kompromisszumra jutni. (Mert akár tetszik akár nem, már az új nő is család. És ha együtt laknak, hosszú távra terveznek, akkor joga van beleszólni a gyerek nevelésébe amíg ott van, ha már el kell viselnie azt is, amikor rossz a gyerek).

Nekem még nincs gyerekem, engem személy szerint úgy neveltek, hogy az arcomat sosem ütötték meg, viszont a fenekemre kaptam néhányat, (nem olyan erősen, hogy kék-zöld legyen, csak a hiszti abbahagyására) ha rossz voltam és a sarokba állítás és egyéb módszer nem segített. Elég erősen bennem maradt ez, hogy arcon nem ütjük a gyereket, valószínűleg én sem tenném.

2014. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérdemelte akkor kicsit túlreagálod. Nyilván nem akkora pofont kapott,hogy beesett a sarokba. Ha ez téged zavar akkor mondd meg a nőnek,hogy nálatok nem szokás verni a gyereket. Te pedig neveld meg a gyereked, hogy ha rászólnak akkor tudja hol a helye. Bár egy pofonból hamarabb le lehet szűrni.
2014. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!