Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha az exetek új...

Mit tennétek ha az exetek új felesége pofon vágná a gyereket azért mert nem viselkedett?

Figyelt kérdés
A gyerek 4 éves az ex elmondása szerint szaladgált hiába szólt rá a nő és pofonvágta. Mit tennétek ebben a helyzetben? A gyerek magától nem említette.
2014. dec. 28. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tűrném, de alapvetően neked nem is a pofonnal van bajod, hanem, hogy az exednek új felesége van, nem igaz? :)
2014. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
38%
Csaptam mar ra a gyerekem fenekere hirtelen felindulasbol, de mindennel jobban megbantam, mert teljesen felesleges volt! Soha senkinek nem engednem, hogy bantsa a gyerekemet, az arcul csapas, kulonosen megalazo. A gyerek elott nem cirkuszolnek, nem tiltanam, nem paradeznek, de azt (ugy, hogy az exferjem is ott legyen, nehogy kavaras legyen belole) vilagosan elmondanam, hogy ha jot akar maganak, akkor megegyszer meg ne usse a gyerekemet! Ha nem bir vele, szoljon valakinek, menjen ki a szobabol ha idegesiti, de NEM UTHETI ARCON!
2014. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim válasza:
37%
Szerintem egy "idegen" ne pofozgassa más gyerekét
2014. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim válasza:
50%
Amúgy akik lepontozzák azokat a válaszokat, hogy 'Nem szabad verni a gyereket' vagy hogy 'Miért kéne tűrnöm hogy más verje a gyerekem' azok mit éreznek? Valami pszichopata gyerekgyűlölők vagy mi? Itt nincs helyes válasz vagy helytelen, mindenki a saját véleményét írja le, de emberek most komolyan. Mi a 100 %os válasz? Ha azt írja valaki hogy 'Igen tűrném, hagy pofozgassa csak más nő a gyerekem, ha megérdemli' vagy mi??
2014. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
21%

Az új nőnek el kell fogadnia hogy családos férfihoz kötötte magát. A gyereket nincs joga megütni, mert ő idegen.

Mindezt teljesen higgadtan és normális komromisszumot kereső hangnemben kizárólag az apukával beszélném meg.

A hangod még véletlenül se emeld fel , mert akkor hisztériásnak vagy támadónak fogsz tűnni.

Youtube-on nemrég láttam a SzI akadémia előadásában az Erőszak Mentes Kommunikáció módszerét. Érdemes megnézni, mert sokkal jobban figyelnek a mondanivalódra ha megfelelően tálalod.

A nő nem tárgyalófél neked. De ha továbbra is így viselkedik a gyerekkel akinek ő szedte szét a családját lehet hogy nem ilyen keretek közt fognak a láthatások zajlani.

Szóval az apukával beszéld meg hogy ha azt akarja hogy jó viszony alakuljon ki a nő és a gyereketek közt ne engedjen többet ilyen megnyilvánulást. A gyerek azért rohangál mert gyerek. Le kell kötni a figyelmét. Játszani kell vele. Mivel a saját apjához megy, elvileg otthon van és nem vendégségben. Tehát gondolom ugyanúgy játszik mint otthon.

A kicsivel is beszéld meg hogy a nőnek könnyen elszakad a cérna ha ezt vagy azt tesznek a lakhelyén. Ezért ha valami olyasmit szeretne tenni amiben nem biztos hogy ott megengedik mindig kérdezze meg az apukáját hogy szabad-e előtte.

2014. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
49%
én megmondanám az exnek hogy jöjjön el egyedül ha látni akarja a gyereket...láthatása van, de neki és nem a nőjének. tuti nem tűrném!
2014. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
60%

Ja ez a sok idióta "gyereket meg nem ütünk" barom megérkezett. Nem megverték a gyereket, hanem nevelő céllal (amit a kedves anyuka elmulasztott ezek szerint) lekevert egyet. Tudjátok, mikor egy hisztériás nőnek is lekevernek egyet, hogy magához térjen. Én is kaptam és sokan mások is, nem verést, hanem egy pofont, ami inkább meglepő, mintsem fáj. Most komolyan ezzel van a baj? Néha nem tudom eldönteni, hogy értelmes emberek, vagy egy halom értelmi fogyatékos jár ide majomkodni...

Kérdezőnek is: miért is kapott pofont a gyerek? Mit csinált pontosan? Bár sztem mindegy, te már úgy is eldöntötted, hogy az ex gonosz új párja, bármiben fogadok, hogy valójában neked ez nem tetszik...

2014. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim válasza:
23%
Nincs nevelő céllal szánt pofon! Az óvodában ezt büntetik, na vajon miért? Ez a legnagyobb baromság! Valaki vagy megtudja nevelni a gyerekét, vagy nem. Én soha életemben nem kaptam a szüleimtől egy pofont se, mégis normális, nevelt embert vagyok.
2014. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
88%
Olyan pofont kapott, hogy átrepült a szobán, neki a szemközti falnak, összecsuklott, mint egy rongybaba, és órákkal később tért magához vagy meglepődött, és abbahagyta a rohangálást?
2014. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
38%

Úgy neveltem fel a gyerekemet, hogy soha, egyetlenegy pofont nem kapott, egyetlen egyszer nem ütöttem a fenekére, nem üvöltöttem vele, mint az őrült! Nemcsak én, de a párom sem!

Mégis rendes, tisztelettudó, normális kamasz!


Ha ilyen helyzetbe kerülnék, elvárnám, hogy a gyerekem apja oldja meg a helyzetet, de verés nélkül!


Ha megtudnám, hogy testileg bántalmazzák a gyerekemet ilyen esetben (akkor is, ha csak egy pofonról van szó), mennék a gyámhatóságra, és korlátoztatnám a láthatást vagy az én otthonomra, vagy pedig hogy felügyelet mellett láthassák a gyermeket!


Egy full vadidegen, ha nem tud gyereket kordában tartani verés nélkül, akkor ne is vállalja magára a feladatot4

2014. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!