Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a paromnak van egy...

Mit tegyek a paromnak van egy gyereke?

Figyelt kérdés
Mar egyutt elunk,eleg hamar osszekoltoztunk. Tudtam hogy van gyereke,de mig nem eltunk egyutt nem tudtam mivel jar ez a gyakorlatban. En meg azt sem tudom hogy akarok egyaltalan gyereket,ezert sokkent ert ez az egesz. A no hergeli a gyereket,hetvegen a gyerek a meset nezzi,nyavog mindenert. Szoval egy igazi befasult kapcsolatunk lett belekenyszeredtem ebbe az egeszbe. Rossz vele szembesulni hogy mi a parommal nem leszunk elsok egymasnak,hetvegen a meseadot nezzuk. Szeretem a paromat de nem birom azt hogy aldozatot kell hoznom egy szamomra idegen gyerekert. Jobb ha szakitok ha igy gondolom?
2014. dec. 3. 15:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

Én is így kezdtem 5 éve.

A gyerek a világ leg elkényeztetettebb gyereke volt, és mi is szombat reggeltől vasárnap estig mesecsatornát néztünk és csak olyan programok voltak ahol babázni is lehet, 2 hetente. (akkor volt a gyerek 7 éves)


Akkor el tudod viselni, ha van a dolgokba beleszólásod.

Tehát ha valami nem tetszik, akkor szólsz érte, vagy te is rászólsz a gyerekre, és nincs neked mindig "kuss" (már bocsánat a kifejezésért)


Nálunk sajnos eleinte így volt.

Én foglalkoztam a gyerekkel, én mindent elviseltem, én is a párommal mentem MINDEN szombat reggel, és vasárnap este amikor hoztuk meg vittük a gyereket, stb.


Egy idő után betelt a pohár és közöltem, hogy én nem vagyok ingyen bébiszitter.

Azóta változott a helyzet.


Egyébként tudom mire gondolsz az alatt, hogy első.

Engem is eleinte zavart. De nincs ilyen. Más módon vagy TE első, és más módon a gyerek.


Ez olyan mintha egy süti és egy fagyi között akarnál választani (lehet, hogy fura példa), mindkettőt egyformán szereted.

2014. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
9. Te nem vagy ep hogy irhatsz ilyet egy gyerekrol. Szegyeld el magad, hogy ilyen gondolat megfogalmazodik benned.
2014. dec. 3. 16:04
 13/23 anonim ***** válasza:
26%
Mellesleg egy apa szamara NINCS olyan no aki elobbrevalo lenne mint a sajat gyereke. Meg a gyereke anyja sem, hat meg egy masik.
2014. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

9. Miert, nem ezt mondod? Hogy minden jo lenne ha a gyerek nem lenne? Hat erre irtam, hogy ez a megoldas mar nincs, mert max a fogantatast koveto elso honapokban letezik.


Tetszik nem tetszik, a gyerek VAN. Ezt el kell fogadni. Ha nem megy, keress gyerektelent.

2014. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha ezt így nem tudod elfogadni, akkor mond el a párodnak és lépj.

De, azt gondolom egy gyerekkel sem csak a mesecsatorna előtt lehet tölteni a hétvégét. Gondolom már nem olyan picike, ha egész hétvégén nálatok van, tehát rengeteg otthoni és csavargós programot lehet csinálni együtt. Persze ez sem olyan, mint ha kettesben vagy a pároddal, de szerintem jobb mint a tv-t bámulni, és a kapcsolatotoknak is jobb lehet.

2014. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Mindig elcsodálkozom, amikor azt írják itt, hogy fogadd el, innentől a párodnak mindig a gyereke lesz a legfontosabb, te csak a második helyen állsz jobb esetben.


Ez egy nagy baromság és minden férfi, aki ezt érezteti a jelenlegi párjával, annak tönkre fog menni a kapcsolata újra és újra.

A gyereket teljesen máshogy szereti az ember, mint a párját és egy normális férfi megtalálja az egyensúlyt a társ és a gyerek között oly módon, hogy egyik se sérüljön.

Nem egyszerű, de aki a válás után gyerekkel párkapcsolatra vágyik, annak meg kell próbálnia. Vonatkozik ez a nőkre is.

2014. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó időbeosztással megoldható, nem hiszem, hogy minden hétvégén az apjával kell, hogy legyen a gyerek, illetve hétköznap is lehet a gyerekével kettesben, elviheti ide-oda, te addig csinálod, a te dolgodat, ami neked tetszik, barátnőkkel, stb. Tény, hogy komolyabban be kell osztani az időt, de ezért még nem kell feladni egy kapcsolatot. Én egyébként akkor sem nézném a meseadót, ha saját gyerekem lenne, megcsinálnám közben, amit kell a háztartásban, ha unokaöcsi itt van, akkor is egyedül hagyom mesét nézni.
2014. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha szereted a párodat és vele akarsz maradni, akkor a gyereket is el kell viselned. Nem tudom, mekkora a gyerek, de azt az elején kellett volna vele tisztáznod, hogy ha nálatok van, akkor hogyan viselkedjen és milyen szabályok vannak a ti házatokban. Ha nem használ, akkor az apjával beszélj, hogy ő fegyelmezze, elvégre miatta van ott, rá inkább hallgatnia kellene, mint rád. Ha pedig a gyereknevelésben annyira eltérőek az elveitek, hogy nem tudtok megegyezni, akkor az már egy jó támpont, mert látszik belőle, hogy nem érdemes közös jövőt tervezgetnetek, legalábbis közös gyereket semmiképp.
2014. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Éppen ez a baj 17-es az exnő áthúzza a programokat,manipulálja a gyereket. Nem gondoltam hogy ez ilyen hogy pl. kettesben nem tudunk elutazni nyaralni. Én úgy veszem észre hogy azok is akik házasok gyerekük van is csinálnánk közös programokat pl. az egyik barátnőmnek kettő is van ovisok mégis elmennek wellness hétvégére, külföldre nyaralni a férjével kettesben.
2014. dec. 3. 16:33
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Megszoksz, vagy megszöksz. Egy gyerekes pasi nem csak móka és kacagás.
2014. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!