Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi neveletlen, tahó gyerek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek, de szinte minden nap hallani olyat,hogy tizenévesek egymást verik, zsarolják. Szemétkednek a tanárral, tiszteletlenek a felnőttekkel. Ocsmány módon káromkodnak, a lányok még sokszor trágárabbak mint a fiúk. Otthon nem segítenek semmit, a szülők munka után állnak neki mosogatni meg takarítani mert a drága gyerek még arra se képes hogy elpakoljon maga után.(ezt nem egy szülő elmondásából hallottam)

Ez mind a szülők hibája lenne? Engem 28 évesen nagyon felháborítanak ezek a dolgok

L


2014. nov. 7. 14:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
74%

Valóban röhej, valószínűleg sokan itt a társadalomra kenik a dolgot, nem a szülőkre. De mégse minden gyerek, illetve fiatal olyan, mint amit említettél, ezért nem hiszem csak a társadalom hibás. Azt csinálja a gyerek amit otthon lát. egy példa:

Arról beszélsz a gyerekednek, a hazugság milyen rossz dolog, és hogy a szüleidnek mindig az igazad kell mondanod. Ezután odamész a párodhoz, és elmondod neki, hogy anyád küldött egy smst hogy mennyünk hozzá vacsorázni, majd megkérdezed a párod: de nekem nincs kedvem, akkor most mit írjak vissza anyámnak? A gyerek ezt hallja, és összezavarodik. Mi az amit észrevesz? azt hogy te se az igazat akarod írni az anyukádnak. ezután pedig a szülő meglepődik, hogy a gyerek nem őszinte. vicces... :D a gyerek MINDENT a szülőtől tanul.

2014. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
17%
"A szülõk hibásak elsõsorban, mert nem foglalkoznak a gyerekekkel." Minden ilyesmi elsődlegesen az EGYÉN hibája! A többi csak hazudozás meg ráfogás.
2014. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
19%
Hiába pontoztok le, ez az igazság. Az ember nem gép, már korán tud jó és rossz között különbséget tenni, mert a jó szívébe van írva. A szülő, az iskola, és a társadalom csak környezet. Azokkal szembe is lehet menni. Mindenképp van egy egyéni felelősség.
2014. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
60%

21 évesen azt mondom,hogy az én korosztályomban is vannak kritikán aluli emberek,akiket le se szartak otthon és attól olyanok,amilyenek.Jön rájuk is még úthenger,úgy,hogy nem idegeskedek miattuk.

Anyum pl. elég gyakran leordította a hajamat kicsinek,meg ha felmentem valahova,mindig ezt mondta:"ha leesel és sírsz,megverlek",mondjuk nem is volt ritka a verés sem.Ergo:fizikai és pszichés erőszakból kijutott rendesen,ennek is részben hála egy zárkózott,bizalmatlan emberke vagyok.Valamint anyum elérte,hogy öregasszony korára macskás néni legyen,mert már önellátó vagyok,a dolgai meg nem izgatnak,pláne nem az,hogy én vagyok mindenért a szar.

2015. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!