Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi neveletlen, tahó gyerek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek, de szinte minden nap hallani olyat,hogy tizenévesek egymást verik, zsarolják. Szemétkednek a tanárral, tiszteletlenek a felnőttekkel. Ocsmány módon káromkodnak, a lányok még sokszor trágárabbak mint a fiúk. Otthon nem segítenek semmit, a szülők munka után állnak neki mosogatni meg takarítani mert a drága gyerek még arra se képes hogy elpakoljon maga után.(ezt nem egy szülő elmondásából hallottam)

Ez mind a szülők hibája lenne? Engem 28 évesen nagyon felháborítanak ezek a dolgok

L


2014. nov. 7. 14:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%

a szulok nem torodnek a gyerekekkel,hazaernek faradtak,és igyekszenek a gyereket minél hamarabb beadni,oviba,bolcsibe,h megszabaduljanak tőlük. mert csak nyüg a nyakukon,el kell menniük dolgozni a k.baszott pénzért,mert másképp éhenhalnak. ráadásul a többségnek a munkatársai is piszkálják vmi miatt. nem összetartó a mai emberiség,mindenki bezárkozik,ahelyett h összefognának,inkább lopniuk kell,a gyerekek meg ezt tanulják,sztem nem létszükség nekik pénzt lopni idős emberektől,ez nekik már inkánn szórakozás,és haszonélvezet,pl:drog,pia,cigi.mert-e nélkül nem tudnak meglenni. a iskolában pedig aki nem cigizikaz nem tudja tartani a menő társaikkal a tempót,ezért inkbb rászoknak,h ne rekesszék ki őket. Mivel a szülőknek nincs idejük foglalkozni a gyerekekkel,vki még az apját sem ismeri,mert rá va szorulva a külföldi munkára,h birják fizetni a hitelt,stb.. ezért a gyereknek hiányérzete keletkezik,amit esetleg,rossz baráti tásrsaságban talál meg. akik ráveszik arra a bulikban h feküdjön le 3 pasival mert ettől lesz ő menő csaj.ő meg örül h a "barátokkal" középpontba keülhet,így lesz lelki sérült. az emberek fajgyűlölöek,pedig némelyik cigány család különb mint egy magyar,aki a saját családját is képes átverni,adósságba csalni,elvenni a házát,stb.. persze ha vki lebetegszik akkor biztos nem törödik vele,csak az számit h kisegitsen a nagyi a kevés nyugdijával is.


Én ezeket a környezetemből látom. És régen nem volt ilyen,mikor az embereknek volt pénzük. akiknek meg van,az egy öntelt majom,és a gyareke is az. magyarország nem épp egy vidám ország.

mikor terjesztik a drogot a sajat pénzszerzésük érdekében,azzal nem törödve h a másik ebbe bele is hallhat.és még lehetne sorolni a hiradóban is egy csomo rossz van.

meg hát aki most felnő az a tv-ben is agressziv meséket,műsorokat ,neadj isten szexfilmeket lát.. hát ez a baj véleményem szerint. nem csak nevelés kérdése sajnos,hanem mennyire befolyásolható tipusu a gyerek a környezet kemény megfelelési kényszerével szemben.


ez azén véleményem,ezért ne ítéljetel el, tudom hosszu voltam bocsi :D

2014. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%

"de a kislány csak les mint egy birka. múltkor meg is jegyeztük viccesen, hogy mi az talán néma ez a gyerek? Anyuka nevetve mondja hogy "van neki nagy hangja csak köszönni nem szokott"

Ja oké.De anyuci rá nem szólna egyszer se hogy köszönni ki fog? Hát gratulálok. Szerintem itt kezdődik az egész."

Nincs gyereked, igaz? Van egy életkor, amikor ha agyonvered sem fog köszönni.

Te is rossz szájízzel gondolsz rá vissza. Ezt mindenki élje át? Ez lenne a normális?

2014. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%

És Bence is azért köszön, mert MUSZÁJ. Nem azért mert úgy érzi, hogy köszönnie kell. Akár illemből, akár tiszteletből.

Úgyhogy ez az összehasonlításod nem jött be.

2014. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
22%
12: Aha, szóval mindenki hibás csak te, mint szülő nem? :D :P És mi az, hogyha agyon vered se fog a gyermek pl. köszönni? Hát úgy nem is, nem tudtad, hogy veréssel nem sokra megy az ember? :(((
2014. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
61%

12. vagyok

Szeretném, ha megismernéd a gyerekeim. Csodálkoznál, milyen jólneveltek. Verés nélkül. :)

Nem magam mentegetem. De ez a "köszönjél, mert mit szólnak a szomszédok" stílus nem szokott bejönni a gyerekeknél.

2014. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
59%

15ösnek igaza van. Óriási különbség van a "köszöni ki fog?" és a "köszönj szépen" között. Az első egy fölcsattanás, már rögtön a hangsúly azt kommunikálja a gyerek felé "hülye vagy". Ellenben a második egy bátorítás, ami jóval pozitívabb üzenetű. Ezek apróságok, de ezekből az apróságokból sok van, így nagyon nagy jelentőséggel bírnak. Ha mindig csak rádörrenek a gyerekre, meg kiabálnak vele, akkor ő is ezt az rögtön támadó, agresszív stílust fogja fölvenni. Sajnos én is ilyen voltam. Bármit mondtak rögtön bezárkóztam és flegmán, támadóan reagáltam. Nem tudatosan, egyszerűen kicsi koromtól ez volt bennem. Azóta nagyon igyekszem erre odafigyelni, de ez olyan mélyről jön, hogy nem egyszerű.

A másik része a dolognak lehet a strucc politika. Ha én nem veszek tudomást a környezetemről, majd ők se vesznek rólam. Sajnos sok olyan gyerek van, akinek azt jelenti egy jó nap, ha nem veszik elő semmi miatt. Az olyan csalásoknál főleg,ahol a szülők háborúznak egymással, vagy csak nagy a stressz a munka, a pénz, az akármi miatt, és a szülők ezt a gyereken vezetik le.

Szóval igen, ez nagyon nagy részt a szülők hibája.

Ezért is nem értem és nem is támogatom ezt a "szülni kell mindenáron különben nem is vagy ember" mentalitást. Azért szüljön valaki, mert őszintén, igazán vágyik rá, ő vágyik rá és nem a társadalom, meg anya, a nagynéni, meg a szomszédasszony.

2014. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
62%

A szülők, a társadalom, az iskola felelősségét már leírták a többiek. De ha már szóba hoztad, hogy a gyerekek nem tudnak köszönni, akkor én is írok valamit.

Ebben a társasházban ahol lakom rengetek nyugdíjas mama és papa él. Minden alkalommal, mindegyiknek a gyerekeimmel együtt hangosan köszönök. NEM KÖSZÖNNEK VISSZA. Nemhogy a férfiak, mert mondjuk attól, hogy idősebb elvárható lenne, hogy előre köszönjön, de még vissza sem köszön.

2014. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
A köszönés még hagyján, de amikor szivvel-lélekkel veszel cipõt vagy ruhát a nõvéred lányainak és még csak annyit sem kapsz, hogy köszönöm, pedig nehezen megélõ családról van szó.Az anyuka kérdezte a lányait megköszöntétek,azt mondták, mi nem szoktunk puszilkózni.En inkább csendben maradtam, de megjegyeztem,hogy az ilyeneknek nem érdemes örömet okozni.Az én gyerekeim nem kaptak senkitõl semmit sem, minden apróságnak tudnak örülni
2014. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Akkor most az a gyerek aki köszön azt csak muszájból teszi? ugyanmár...Nyilván vannak tahó felnőttek is, ebbe ne menjünk most bele

A köszönést hagyjuk is,nem ez volt a fő kérdés, de a szemtelenségre, a tiszteletlen viselkedésre mi a mentség?

Nekem még nincs gyerekem de bízom benne, hogy tőlem mást fog látni, tanulni.

mindenesetre nagyon szomorú ez a világ, és biztos,hogy jópár taknyos gyerekre ráférne egy alapos fejmosás, vagy akár nyakleves is hogy megtanulja hol a helye.

Tahó gyerekből lesz a tahó felnőtt

2014. nov. 7. 19:36
 20/34 anonim ***** válasza:
te azt látod, amit látni akarsz. és azt akarod látni, hogy minden a gyerek/kamasz hibája. nem fogok leállni vitatkozni veled, nincs értelme. elmondták előttem kifejtve a dolgokat, rengeteg választ fel is pontoztam. ez nem egy hirtelen jött dolog, de engedd meg, hogy tekintve hogy nem rég léptem ki a kamaszkorból, és kicsit bentebbről szemlélem ezt a dolgot, mint te, láttatni engedjem a másik oldalt is: a gyerekek/kamaszok már mielőtt kinyitnák a szájukat, szinte minden oldalról azt kapják meg, hogy hülyék, rosszak, neveletlenek, undorító az erkölcsük, stb. mert ugye mindenki hallott innen-onnan egy felnagyított történetet hogy 15 éves kamaszlány teherbe esett, a jocika leköpte az idős nénit, ilyesmik. kamaszkorom első pár éve azzal telt, hogy éreztem a lenéző, megvető pillantásokat, gyakran beszóltak, pedig saját jellememből adódóan udvarias voltam. még fiatalabb kamasz éveimben amikor segíteni próbáltam akár idős néninek úttestnél, babakocsis anyukának, csak ritkán kaptam én is köszönömöt, max kelletlen dörmögést. ez elég hamar elvette a kedvem, mert még én éreztem magam a rossznak, és egy idő után már nem is mertem megkérdezni, kell-e segítség, és ezzel nem csak én voltam így. az iskolában az első naptól kezdve előre és jó hangosan köszöntem a tanároknak, természetesen annak is, akivel soha nem volt még helyettesítős közös órám se, szinte megszámolni tudnám, hányszor köszöntek vissza. aztán ott vannak az áldott öreg nénik/bácsik a buszon, vonaton... tiszteletem azoknak, akik kedvesen mosolyogva megköszönik, ha az ember feláll, amikor látják, hogy felszállt egy idős ember, rengetegen csak morognak, szitkozódnak, vagy be is nyögnek valami kedveset, hogy mertük csak volna nem megtenni... ezek után nem csoda, ha egyrész teljesen elbizonytanodik a kamaszok nagy része, és ezt valaki agresszívan kezeli le, valaki magába zárkózik. később, már kései kamaszként, ha elmentem például óvszert venni, gyakran kiciccegtek, csóválták a fejüket, egy idő után már mindig az akkori barátomat kértem óvszervásárlásra, mert annyira rossz érzés volt. nem csak nekem vannak egyébként ilyen tapasztalataim, gyakran a barátnőimmel együtt jártunk megvenni az ilyen dolgainkat, mert együtt könnyebb volt elviselni ezeket a dolgokat. gyakran a szemétkedő gyerek/kamasz hátterében egy ilyen elnyomott, természetesen életkorából kifolyólag bizonytalan személy áll, aki csak és kizárólag így tudja kivédeni a számtalan már cska előítéletből történő vádaskodást. a másik felét meglebénítják a dolgok, mi lenne jó, mit tegyen? egyrészt, nem kellemes érzés így felnőni, amikor az ember amúgy is tele van problémával (például folyamatosan bővülő tananyaggal, ami bőven több, mint 20-30 évvel ezelőtt, nehezebb a továbbtanulás, stb), másrészt ezek a dolgok egymást duzzasztják, és hol egyik oldalt önti el a hullám, hol a másikat. félre ne értsen senki! nem azt akarom mondani, hogy minden szemtelenség, neveletlenség, illetlenség ezek miatt van, vannak jellemükben/neveltetésükben ilyen fiatalok is, ahogy van bunkó felnőtt is. csak szerettem volna bemutatni a másik oldalnak egy részét, hogy talán valaki erre is felfigyeljen, és tisztáb képet kapjon a dolgokról. és igen, a kamaszok többet káromkodnak, itt az internet, de ez most a világ, ilyen van, ilyen is lesz. ha valaki nem csak a jót akarja meglátni a múltból, gondoljon az 50-es, 60-as évek szexuális forradalmára, amikor a fogamzásgátlók bevezetésével rengetegen azzal voltak, akivel épp megesett. a drogos, füves korszakokra, amikor még nem jöttek rá a számtalan káros mellékhatásra, és még sorolhatnám.
2014. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!