Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi neveletlen, tahó gyerek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek, de szinte minden nap hallani olyat,hogy tizenévesek egymást verik, zsarolják. Szemétkednek a tanárral, tiszteletlenek a felnőttekkel. Ocsmány módon káromkodnak, a lányok még sokszor trágárabbak mint a fiúk. Otthon nem segítenek semmit, a szülők munka után állnak neki mosogatni meg takarítani mert a drága gyerek még arra se képes hogy elpakoljon maga után.(ezt nem egy szülő elmondásából hallottam)

Ez mind a szülők hibája lenne? Engem 28 évesen nagyon felháborítanak ezek a dolgok

L


2014. nov. 7. 14:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%

Igen ezek pont neveltetési problémák.


A szülök fáradtak és inkább nem szolnak a gyerekre rá, hogy ne legyen balhé.

A nök dolgozni akartak menni, pénzt keresni. Most már otthon maradnának és gyereket nevelnének, de kialakult egy világ ahol a nönek is dolgoznia kell, így a gyermek marad egyedül bajaival. Nincsen megértve otthon, nincsen segítve a tini kor küzdelmeiben, csak félre van dobva mint egy megunt zokni. Ezt érzi a gyerek és, hogy ö is valamivel felhívja magára a figyelmet marad, hogy hülyeséget csinál.

2014. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos ez igy van!A szülõk hibásak elsõsorban, mert nem foglalkoznak a gyerekekkel.A másik az ilyen "tahó" gyerekek a menõek az iskolában.En egyszer egy anyát hallottam telefonálni 2 lánya van és telefonált.A lányai elõtt primitiven beszélt.Egy telefonbeszélgetésnél ez volt a kérdése,megis milyen nagy az,hogy bekapjam.Hát nem akarom kiirni.Az ilyen szülõknek milyenek lesznek a gyerekei.Egyébként az az ighazság, hogy legyen az apa vagy legyen az anya eléggé primitiven beszélnek a gyerekek elõtt, és mégis miért, mert ezzel a beszéddel akarnak nagynak látszani.
2014. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%

Elsődlegesen a szülők hibája. Másodlagosan a szülők szüleinek a hibája. Harmadlagosan a tanárok hibája - pl. mikor már intőt se mernek adni -; negyedlegesen a média hibája, és végül, de nem utolsó sorban a ötödlegesen a társadalom hibája!

Egyébként meg az álszentség hibája is, mert azért nekem ne mond, hogy amikor te jártál suliba ott nem voltak az osztályodban verekedések, nem beszéltek a lányok csúnyán stb. Mindig is voltak ilyenek, csak akkor még nem volt net, nem terjedtek ennyire el, a hírek és kevesebbet panaszkodtak az emberek, ma már azt is egyből megtudhatod akár, hogy épp ki mikor sz@rt egy jót, így többnek tűnnek ezek a dolgok.

2014. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
39%
Nem nevelik őket, sőt még adják alájuk a lovat a szülők (régen ha a gyerek büntetést kapott valami miatt a suliban, akkor otthon is megbüntették, ma a szülő bemegy a suliba leüvölteni (jobb esetben) a tanár fejét
2014. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodt lehetsz, hogy 10, 20, 30 évvel ezelőtt is így volt.

Semmi új nincs a problémában.

Ettől függetlenül sajnos igazad van. Nagyon kevés a kivétel, de azért van.

Egyébként sokszor inkább az a baj, hogy az a szerencsétlen gyerek nem tud kommunikálni, ezért nézik tahónak.

Nem mer köszönni, nem tudja, mit mondjon, hogyan adja át a helyét. Gondoltad volna?

Vagy csak kinyilatkoztatsz?

2014. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Persze hogy nekem is voltak ilyen osztálytársaim. Csak általánosban pl a töritanárunk olyan pofont adott némelyik szemétkedő gyereknek hogy a tábla adta másikat. Volt is tekintélye a tanár úrnak, mikor megjelent a folyosón egyből vigyázzban állt mindenki.Apum mesélte,hogy náluk meg a tanár körmöst adott meg simán kivágta az osztályból aki nem bírt viselkedni. Kár hogy mára ez is megszűnt.

Ma meg 13-14 évesek beszélnek olyan módon a tanárral,hogy a bicska kinyílik az ember zsebében.

Mi is voltunk kamaszok de miért kell,hogy ez tahósággal, meg ilyen kritikán aluli hozzáállással járjon?Ez nem mentség.


Ez az otthon nem segítés meg a másik. Mikor rákérdezek hogy "de miért csinálsz meg helyette meg mindent?" a válasz "inkább megcsinálom mert ha a gyereken múlik akkor hetekig ott a kosz meg a mosatlan".


szóval itt mégis mit tegyen a szülő?

2014. nov. 7. 14:41
 7/34 A kérdező kommentje:

5-ös:


Nem a szülő dolga , hogy megtanítsa köszönni a gyerekét?


két évig busszal jártam suliba, és amikor felszálltak a mamikák, a középsulis fiúk-lányok a kisujjukat sem emelték volna fel, felrakott lábbal nyomkodták tovább a telefonjukat, általában mi adtuk át a helyünket az egyik csoporttársammal.

2014. nov. 7. 14:45
 8/34 anonim ***** válasza:
61%
Mi az hogy nem mer köszönni? Miért, egy jó reggelt-jónapot-jó estét nem jön a ki a torkán? Én egy párszor rájuk köszöntem már a lépcsőházunkban, és akkor gúnyosan visszaköszön egyik másik, de már nem strapálom magam.
2014. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%

Hát már bocs, de ha a szülő se képes megnevelni a gyerekét, hogy már pedig csinálja meg, az már nem a gyerek hibája. :( Az én lányom se volt kamaszként a kamaszok minta példája, de ha nem tudtam volna elérni nála, hogy igen is mosogasson el, igen is ne szájaljon vissza, az csak is az én hibám lett volna!

Egyébként ami a sulit illeti abban neked is igazad van, kár hogy megszüntették azokat a büntiket is, de ezért is írtam, hogy egyébként a társadalom hibája is. És hát uram bocsá, hogy ezt írom, de talán nem utolsó sorban a kisebbség is tehet ezekről a színvonalakról! :(((

2014. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

az egyik szomszédnak van egy kislánya, amikor találkozunk velük mindig hangosan köszönök,hogy sziasztok. Anyuka köszön is, de a kislány csak les mint egy birka. múltkor meg is jegyeztük viccesen, hogy mi az talán néma ez a gyerek? Anyuka nevetve mondja hogy "van neki nagy hangja csak köszönni nem szokott"

Ja oké.De anyuci rá nem szólna egyszer se hogy köszönni ki fog? Hát gratulálok. Szerintem itt kezdődik az egész. Emlékszem nagyon kicsi voltam és nem köszöntem a szomszédnak,utána anyumék rendesen leszidtak, totál szégyelltem magam. Viszont egy életre megtanultam a leckét, ez olyan nehéz?

A másik szomszéd kissrác 10 évesen olyan illemtudóan köszön,hogy csak na.Az anyjáék mindig mondták neki hogy "Bence köszönni ki fog?"

2014. nov. 7. 15:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!