Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi neveletlen, tahó gyerek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek, de szinte minden nap hallani olyat,hogy tizenévesek egymást verik, zsarolják. Szemétkednek a tanárral, tiszteletlenek a felnőttekkel. Ocsmány módon káromkodnak, a lányok még sokszor trágárabbak mint a fiúk. Otthon nem segítenek semmit, a szülők munka után állnak neki mosogatni meg takarítani mert a drága gyerek még arra se képes hogy elpakoljon maga után.(ezt nem egy szülő elmondásából hallottam)

Ez mind a szülők hibája lenne? Engem 28 évesen nagyon felháborítanak ezek a dolgok

L


2014. nov. 7. 14:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
6%

"Nekem még nincs gyerekem de bízom benne, hogy tőlem mást fog látni, tanulni.

mindenesetre nagyon szomorú ez a világ, és biztos,hogy jópár taknyos gyerekre ráférne egy alapos fejmosás, vagy akár nyakleves is hogy megtanulja hol a helye. "

Mondd csak, érzed az ellentmondást?

Tőlem nem ezt fogja látni - ráférne akár nyakleves is.

Inkább hallgass és szállj magadba, mielőtt gyereket vállalsz, jó?

2014. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
40%
Hát szerintem te látod sötéten a dolgokat. Megöregedtél, legalábbis belül, rigolyás vagy, szar ügy! Én 32/f vagyok, de nem látom így, ez az öregek dumája "Ez a mai fiatalság!" ránk is ezt mondták, emlékszel? Egyszer véletlenül hallottam, h két 60-as faszi erről beszél, kb: nem igaz, h a mai fiatalság rosszabb, mink is elloptuk a bundapájinkát mikor szánkózni mentünk tizenévesen. A kábitószert is biztosan kipróbáltuk vóna, csak akkor még nem vót! Hajlamosak az emberek elfelejteni, h ők is voltak fiatalok!
2014. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
2es vagyok: egyébként még csak annyit, hogy ez a topik is jól megmutatja, hogy mi miért van: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye.. ; jó kis esettanulmány, gondoltam érdekelni fog téged is kérdező! :)
2014. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
2es helyett 3ast akartam írni, elütöttem véletlen! :( :)
2014. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nézz körül! terhes nők olyan kérdéseket tesznek fel itt, hogy Milyen nevet adjak a gyerekemnek?

Még ezt sem tudják eldönteni egyedül, és mások véleményére kíváncsiak, mival az számít nekik. Gondolj bele, hogy ilyen emberek nevelik a jövő nemzedékét. Véleményem szerint, nem normális a világ működése. Mindenre vannak szabályok, ki mit csinálhat. De gyereket bárki szülhet, aki van 14 éves, és fel is nevelheti. Azt, hogy az anya érzeli nyomorék, nulla érzelmi intelligenciával, mit sem tud az életről, szeretetről, az nem számít.

2014. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Előző: Dehát őket is "felnevelték" vkik. :((( És abból lettek olyanok ezek a személyek, amilyenek! :(((
2014. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekek a felnõttektõl tanulnak.Egyébként valaki irta, hogy majd neki más lesz a gyermeke, az nem biztos, mivel a környezet nagyon sokat számit.Ha annyira nevelni akarod a gyereket,akkor majd az lesz a baj, ha nyaklevest adsz neki, az sem megoldás, egy kicsi emberkét nem vallmi okosság megverni!Azzal csak tönkre fogod tenni a lelkivilágát!.
2014. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%

"Mondd csak, érzed az ellentmondást?

Tőlem nem ezt fogja látni - ráférne akár nyakleves is.

Inkább hallgass és szállj magadba, mielőtt gyereket vállalsz, jó?"


Na, pontosan a fent idézett szülői mentalitás miatt van annyi tahó gyerek. Mert az utóbbi 10 vagy nem tudom, hány évben terjedt el az a tökéletesen idióta nézet, hogy a gyerek nem kaphat nevelő célzatú pofont, nem lehet rákiabálni, de még rászólni sem, mert megsérül a pici lelkecskéje. És a sok birka szülő elfelejti nevelni, fegyelmezni a gyerekét, kicsi korától kezdve minden ráhagy, nehogy lelki sérült legyen az ő szeme fénye egy hangosabb szótól. Aztán meg csodálkoznak, hogy kamaszként büdös nagy parasztok lesznek a csemetéik. És akkor már hiába próbálkoznak valami nevelésfélével, aztán csak psilognak, mikor a 15-16 éves kamasz gyermekük szemen köpi őket.


Persze nem arról van szó, hogy terrorizálni kell a gyereket, de ha századszorra, csakazértis felesel, kiabál a szüleivel vagy nem fogad szót, akkor engedtessék már meg anyukának és apukának, hogy kicsit erélyesebben szóljanak rá, vagy kiabáljanak vele. Sőt, extrém esetben igenis kaphat egy kisebb pofont, ha nem tudja, hol a helye, ennyitől nem lesz senki sem lelki sérült.


Anno kicsiként egyszer kaptam én is pofont anyukámtól, mert épp hisztiztem, jött valaki vendégségbe és én dühömben megharaptam az illetőt. Mégis mit kellett volna anyukámnak csinálnia? Megdicsérni, hogy milyen erős az állkapcsom? Lekevert egyet, rögtön tudtam hogy hol a helyem és soha többé nem csináltam ilyet. Ennek ellenére nem lettem lelki sérült. Vagy a kiabálás: ha nem bírtam magammal, volt néha, hogy kiabáltak velem. Nagyjából 4-5 alkalommal. Utána már elég volt annyi, hogy a szüleim rám néztek és komoly hangon szóltak, hogy bírjak már magammal. És rögtön tudtam viselkedni.


Nem haltam bele, és nem kellett hosszú évekig pszichoterápiára járnom, hogy kiheverjem a "szörnyű gyerekkoromat", normális ember lettem.


Szóval igen kérdező, a sok idióta szülő, a sok birka ősanya meg majomszeretettel a gyerekén csüggő ba.romarcú cses.zi el a dolgot. Persze hogy nem tanul meg viselkedni a gyerek, ha abban a tudatban nő fel, hogy neki a világon mindent szabad, mert semmi következménye sincs a helytelen viselkedésének.

2014. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen igazad van előző. Nekem saját gyermekem nem volt még, de egy fiút az apja kérésére kb. két éven át nevelhettem. Sógorom volt egyébként az apja. Ő neki pedig külföldre muszáj volt mennie a munkája miatt. Na mindegy is ez a része. A fiút az apja sose nevelte úgy, hogy pofont adott volna neki, viszont semmi egyéb nem is hatott a gyerekre, se sarokba állítás se semmilyen más büntetés sem. Mindenből folyamatosan bukásra állt, hiperaktív is volt, plusz mérhetetlenül neveletlen volt. Nekem pl. ha rá mertem szólni simán nekem esett, vagy a még jobb az volt, amikor 13 évesen földhöz vágta magát nem egyszer és úgy hisztizett. Simán káromkodott, és a családból mindenkit anyázott stb. Na egy hasonló esetnél, majdnem elgázoltatta magát, úgy sikerült nagy nehezen elkapnom, amire ő behúzott nekem, majd anyázott, én meg szépen megelégeltem és akkor pofont adtam neki erre, mire megszédült, de rendesen. Persze baja semmi se lett, de érdekes onnét kezdve észhez tért, az életbe többé nem csapta földhöz magát, nem anyázott senkit se és még sorolhatnám. Nem vagyok én se egyébként az ütés híve, sőt, de ami jár az jár, és igen is van, hogy csak az használ.
2014. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

A két utolsónak tök igaza van. Erről van szó szerintem is, nem azt írtam,hogy szíjjal verjük véresre a gyereket, csak nevelő célzattal bizony nem árt/ártott volna egy pofon sok gyereknek.

A saját gyerekemnél is próbálok majd erre törekedni, hogy tisztelje a felnőtteket és bizony nem mindig az van amit ő akar.

Hallottam egy sztorit arról,hogy mennyire hülye egynéhány szülő. Az eset egy zsúfolt villamoson/buszon történt talán. Anyuka meg a szemefénye leülnek, a gyerek elkezdi rugdosni a szemben ülő idős ember lábát. Ő kérdőn néz anyukára, majd végül rászól a gyerekre hogy hagyja abba. Anyuka felháborodik,hogy ne merjen rászólni mert ők úgy nevelik a gyereket,hogy azt csinál amit csak akar.Erre az egyik közelben álló utas kiveszi a rágót a szájából majd belenyomja anyuci homlokába és megszólal "engem is pont így neveltek". Zseniális húzás az biztos. Ezért hagyjunk rá mindent a gyerekre? Én is kaptam ki kiskoromban, de mindet megérdemeltem, viszont egy életre megtanultam,hogy mit szabad és mit nem.


Ez meg,hogy egy szülő nem tudja elérni,hogy a gyerek elpakoljon maga után ezt tényleg nem értem, de biztos én vagyok a hülye. Kollégáimtól hallom, hogy hazaesnek munka után, szalad a ház, beszáradva a mosatlan amit a gyerek csinált és elkezdenek takarítani utánuk. Ja, egyik gyerek sem kicsi, tizenévesek. Mindez ősziszünet alatt, amikor egész nap otthon vannak. Röhej

2014. nov. 9. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!