Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha osszekoltozes...

Mit tennetek ha osszekoltozes utan rajonnetek hogy a parotok ilyen igenytelen?

Figyelt kérdés
Par honapja tortent az osszekoltozes. No letere egy trehany tisztasagot egyaltalan nem szereto ember. Ha a ferfi nem takarit eszebe sincs hogy hetente tobbszor porszivozzon,torolgessen a munkajaba nincs koszonot pl. korbetorolgeti a poharakat, a ruhakat halmozza a fotelban,felmosaskor uszik a haz,fozes utan nem takaritja at a tuzhelyt hanem olajosan hagyja.A ferfi tobb hazimunkat elvegez igenyesebben kitakarit mint a no. Volt olyan amikor ket hetig sem takaritott ki direkt nem szolt neki a ferfi.Elnetek ilyen novel aki ennyire trehany,koszos? Mig nem eltek egyutt az anyja mindent megcsinalt igy nem tunt fel.
2014. okt. 12. 20:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Ez miért trollkodás??Csak azt írtam le, amit látok.Én is hetente egyszer porszívózok az egész lakásban, de pl a konyhában minden nap felsöprök, és többször hetente fel is mosok.A szemetet is mindig összeszedem, kiviszem, hetente ágyneműcsere, minden héten legalább egy este vasalás, mosás akár többször is a héten, attól függően, hogy mennyi ruha van.És a gázt is lesúrolom minden este.Főzni nem minden nap szoktam, az kb felesben megy a férjemmel, de utána is mindig én pakolok össze.Szerintem ez a normális.És ez egyáltalán nem teher a számomra 28 évesen, szerintem ez is beletartozik a "felnőttségbe".A férjem is szokott ettől függetlenül segíteni, de a takarítás nagy részét én csinálom, neki más feladatai vannak a ház körül.
2014. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a párom, meg jóanyám is nagyon szorgos, próbálnék valami olyat megtenni, amit ők a feladatuknak éreznek, elküldenének a fenébe.

Sőt, volt egyszer egy olyan barátnőm, aki azért szakított velem, mert kíméltem a főzésektől, a mosogatástól.

Meg is találtam egy társkeresőn, ahol úgy "hirdette" magát, hogy olyan férfit keres, aki nem csak a zacskós levest szereti...

Sok ismerős nőtől hallottam már, hogy őket ezek a munkák kötik le, mosogatni nem szeretett egyik sem természetesen, de volt, aki igen.

Többségében vannak az ilyen nők, de azoktól tudok kiborulni, aki a férje nyakába akarja varrni ezeket, azért, mert ő kislány létére gyerekkorában játékautókat kapott...nem tudom hol keresendő ennek a pszichológiájában, de mindenki végezze azt, amiben örömöt lel, leköti, és ne várja el a másiktól.

Az olyan férfiaktól is kivagyok, aki a mosogatnivalót ott hagyják maguk után azt asztalon, a wc-t nem húzzák le maguk után, stb...

Gondolom sok nő az ilyeneket szidja, de írásaikból csak annyi tűnik ki, a férfiak....és az általánosítás. Meglehetősen rosszul esik olyannak, aki nem ilyen.

2014. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Ugy veszem eszre sokan nem fogtak fel hogy a ferfi is takarit.Mivel ha nem tenne a nonek eszebe sem jutna.Na mindegy nem is ismertem meg ilyen not aki ennyire igenytelen de hogy sokak szerint normalis ha valaki koszos rendetlen az meglepo.
2014. okt. 13. 08:18
 44/63 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyon nagy hányada pont ennyire igénytelen - csak általában a férfi az, és a nő zokszó nélkül megcsinál utána mindent, mivel ha nem tenné, netán panaszkodna, akkor megkapná, hogy ő a nő, ne várja a férfitől, hogy rendet tart.

Hát itt most fordított a helyzet.


Egyébként szerintem nem ez itt a fő gond. A párom se képes letakarítani a tűzhelyet maga után, szerintem nem is tudja, hogyan kell. Ezért aztán miután főzött, megcsinálom én. Végül is ez egyfajta munkamegosztás.

DE nem nevezem, trehánynak, igénytelennel, koszosnak. Mert ő a szerelmem, akit imádok, és aki tőle telhetően mindent megtesz a közös életünkért, amit értékelek. Vannak hibái, hát istenem, mindenkinek vannak.


A fő probléma nálatok az, hogy úgy írsz a nőről, mint valami idegenről. A szeretetnek a halvány szikráját sem érezni belőle. Még egy elejtett zárójeles félmondatot se találni (amiben mondjuk elismered, hogy legalább jól főz). Szereted te ezt a nőt? Mert ha nem, akkor tökmindegy, mit csinál, úgyis idegesíteni fog, ha a feje tetejére áll is. Ha mással nem, azzal, hogy a kék bögre helyett a zöldben vitte neked ágyba a kávét.

Ezen azért érdemes lenne elgondolkozni.

2014. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
44. Itt nem a tuzhely lemosasa a problema hanem az hogy nem veszi eszre a munkat. Az hogy a kiskert tiszta gaz az mar ilyen mellekes dolog. Mielott kerdezne valaki kizarasos alapon azt is a ferfi tartja rendben.Erdekes en soha senkinel nem lattam hogy ilyen lenne az ismerosok szerint is koszos a haz. Szoval mas is eszreveszi.
2014. okt. 13. 08:40
 46/63 anonim ***** válasza:
Kérdező (#45), áruld már el, miért akarsz beleszólni egy másik pár dolgába ennyire? Ki vagy te, csak nem az anyós???? Aki meg megjegyzéseket tesz, az megfoghatja ennyi erővel a kapát is, és gazolhat nyugodtan... akár te magad is.
2014. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
Ha ismerősök szerint is koszos a ház,akkor a pasi is szégyellje magát,hisz ő sem teszi rendbe,inkább ül a koszba és hisztizik.
2014. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
Volt mar hogy nem takaritott hatha eszreveszi hogy kosz van hat nem vette. De valoszinu hogy o fogja a lakast takaritani.
2014. okt. 13. 09:35
 49/63 anonim ***** válasza:
87%

31-es vagyok, nem biztos, de talán a 35 nekem szólt.



Én meg azt mondom, igénytelen az a férfi aki azt várja hogy más vakarja a szarát állandóan. Nézzük úgy a dolgot, van egy pasi, teszem azt koleszos vagy albérletben lakik iskolai társaival. Ki takarít? Vajon akkor egyértelmű neki hogy maga után mosogasson el, vagy néha takarítsa ki a fürdőt, porszívózzon? Gyanítom igen, ha más nem rászólnak de nem csinálják meg helyette, és rövid úton kiutálják az albiból ha nem takarít maga után és sosem vállal be a közösbe. Akkor miért nem egyértelmű hogy az asszonnyal közös lakás is gyakolrati szempontból tök ugyanaz mint az albi vagy a kolesz? Ha van gyerek akkor meg nyilván közös az utánuk való takarításm, és nem várja meg az asszonyt a koszos előke ha ő eteti a gyereket. Igen, nekem nagyon normális hogy a pasi is takarít, neked meg el kéne fogadni hogy nem csak az az egyedüli amit te jónak látsz, és a tisztaság is mindenkinek más.

Akkor is magába kéne néznie a férjnek ha a nő még évekkel a szülés után is súlyfelesleggel küzd, lehet páncél a háj az állandó fáradtság miatt ami talán kisebb lenne ha mosogatna a férj pl.

Hogy jön ide az együttszülés? Htb? Mi a htb? Házicseléd?

Miért olyan nehéz felfogni hogy emberek vannak különböző nemi szervvel, nem nő meg férfi társadalmi szempontból. Én napi 4 órában dolgozom, plusz haza is hozom, plusz a 3 gyerek, és a reggeli tányér sem várja meg a férjem este, de amint hazaér, ő veszi át a terepet, fürdet, mosogat, vagy főz én meg mosogatok, furcsa módon egy szó nélkül teszi pedig az anyja mindent a segge alá tett. Nem segít a gyereknevelésben és a háztartásban, hanem neveli a gyerekeit, és tisztára mossa a koszos edényeit és kitörli a vécét maga után. Ez azért nagy különbség a segíthet képest.

2014. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
73%
Vagy veszel egy nagy levegőt, és ezentúl te végzed a takarítást, mert szereted annyira, hogy ezt megtedd, vagy nem tervezel vele nagyon hosszú kapcsolatot, mert ha gyereketek is lesz, rátok rohad a ház.
2014. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!