Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha osszekoltozes...

Mit tennetek ha osszekoltozes utan rajonnetek hogy a parotok ilyen igenytelen?

Figyelt kérdés
Par honapja tortent az osszekoltozes. No letere egy trehany tisztasagot egyaltalan nem szereto ember. Ha a ferfi nem takarit eszebe sincs hogy hetente tobbszor porszivozzon,torolgessen a munkajaba nincs koszonot pl. korbetorolgeti a poharakat, a ruhakat halmozza a fotelban,felmosaskor uszik a haz,fozes utan nem takaritja at a tuzhelyt hanem olajosan hagyja.A ferfi tobb hazimunkat elvegez igenyesebben kitakarit mint a no. Volt olyan amikor ket hetig sem takaritott ki direkt nem szolt neki a ferfi.Elnetek ilyen novel aki ennyire trehany,koszos? Mig nem eltek egyutt az anyja mindent megcsinalt igy nem tunt fel.
2014. okt. 12. 20:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%

1. Megpróbálnám rábeszélni, rávenni a változásra, észérvekkel, pl. mindketten 8 órát dolgozunk, megosztjuk a házimunkát.

2. Engednék a helyedben a saját elvárásaimból is, mert amennyiben nincs kisgyerek ill. szőrt hullajtó állat, felesleges heti többször porszívózni. Egyszer elég, de jó alaposan. Törölgetni úgyszintén.

3. Próbálnám rávezetni, hogy semmivel sem nehezebb a ruhákat a szennyeskosárba halmozni, mint a fotelba, ill. ha a tiszta ruhákról van szó, akkor egyből a szekrénybe tenni.

4. Miután főz (elsőnek talán megköszönném hogy legalább ezt megtette:D) segítenék neki letakarítani a tűzhelyet, és elmagyarázni, hogy frissen egyszerűbb letörölni, mint odaszáradva.


Szerintem ezek javítható dolgok, HA mindkét fél akarja.

2014. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is az takarít legtöbbet, akit a legjobban zavar. Ha neked ennyire nem felel meg a párod módszere, akkor ezentúl CSINÁLD TE.
2014. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó voltam, bocsánat, ha nem a párodról van szó, hanem rokonról vagy ismerősről, akkor meg még egyszerűbb: NE SZÓLJ BELE.
2014. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
95%
A lakas van ertünk,es nem mi a lakasert.
2014. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
75%

Megpróbálhatod esetleg " megtanítani" arra, hogy tartson rendet maga körül, takarítást meg csináljátok együtt.

Pl.: Ha a koszos ruhákat a fotelban halmozza, fogod bevágod egy zsákba az össeset és elteszed, majd észreveszi, ha nem lesz mit felvennie, hogy csinálnia kellene valamit.

Mondjuk azt én sem értem miért kellene hetente többször porszívózni, hacsak nincs állatotok, vagy nem szenvedtek allergiától, de akkor meg alapból nem kellene padlószőnyeget használni.

2014. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
2%
70%-os, hűtsd le magad. Itt nem a porszívózas a lényeg,hanem hogy minden piszkos és nem érdekli a nőt.
2014. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
Eppen ez a baj hogy nem lehet vele beszelni. Nemcsak konkretan fozesnel hanem pl. sut maganak tojast es veletlenul mellonti otthagyja raszaradni. Van egy kiskutya is a lakasban azert irtam a tobbszori porszivozast.
2014. okt. 12. 21:07
 18/63 anonim ***** válasza:
97%
A legnagyobb időpocsékolásnak tartom a heti 2 takarítást. Én max. heti egyszer porszívózok, felmosás még ritkábban, mindenki papucsban járkál, nem hordjuk be a koszt, nem is tudom mitől lesz egy padló egy héten kétszer tiszta mocsok. A polcokat se kell hetente törölni, mert nem porosodnak be ennyi idő alatt. Főzéskor nem lesz olajos a tűzhelyem, én edényekben főzök... Néha áttörlöm nedves háztartási törlőkendővel, de sikálni még soha nem kellett. A ruhákat én is halmozom a fotelban. Pl. ha egy tiszta farmert felveszek, azt már nem teszem be használtan a gardróbba a többi, tiszta közé, de a szennyesbe sem, mert még fel lehet venni. Ilyenkor egy olyan fotel karfáján tartom őket, amit amúgy soha nem használunk. Mosás előtt szétnézek ott is, és ha van közte szennyes, azt kimosom, a többi pedig ott dekkol tovább. Nem tartom magam se igénytelennek, se trehánynak, se koszosnak. Egyszerűen csak nem vagyok mániákus takarítónő, se időm, se energiám, se kedvem nem lenne ezt csinálni. Nekem tökéletesen megfelel ez az élet, ennél nagyobb tisztaságot én egyáltalán nem igénylek. Anyám elég pedáns, de még ő se szól be sose, ha nálam járt.
2014. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem te se tűnsz egészen korrektnek...ő nem szeret takarítani, de lehet, másban jó, mondjuk a főzésben. Miért nem lehet így felosztani a házimunkát, ésszerűen? Felejtsük már el, hogy FÉRFI és NŐ van, mert mind a ketten dolgoztok, tehát egyformán kell cipelni a terhet is. Ha utál takarítani, akkor csináljon mást.
2014. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
94%

Ha te vagy a párja, takarítsatok együtt. Pl.: Gyere, szívem, takarítsunk fel, amíg én felporszívózom a szobát, te mosogass el és takarítsd le a tűzhelyet.

A heti többszöri porszívózás szerintem sem szükséges egyébként, ez már szerintem tisztaságmánia.

2014. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!