Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos? Csak én érzem...

Ez jogos? Csak én érzem bántónak, és pláne túl korainak?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát várunk, még eléggé az elején járunk a dolognak, az első trimeszterben.

Amint a férjem exfelesége megtudta a dolgot, arra kérte a férjemet, hogy írjon alá a lehető leghamarabb egy szándéknyilatkozatot arról, hogy a közös lakásuk férjemre eső tulajdonrészét a közös gyereküknek fogja ajándékozni, amint a gyerek betölti a 18at.

Nekem ez nem esik jól, mert az exnej a még meg sem született gyerekemet máris ki akarja túrni az örökségből. Nem mintha annak a fél lakásnak a fele olyan sokat érne, de itt most inkább maga az elv az, ami engem sért.

Arról nem is beszélve, hogy a férjemnek van egy másik lakása is, amiben most lakunk. És nekem eszem ágában sincs arra kérni, hogy akkor ez a lakás viszont teljes egészében legyen majd a közös gyerekünké. Én nem akarom az első gyerektől elvenni azt, ami igenis jár neki. Én elfogadom, hogy a férjemnek mindkettő ugyanolyan gyereke, egyforma jogok illetik meg őket.

Viszont szerintem a volt feleség kérése inkorrekt.

Arról már nem is beszélve, hogy miért lett ez most ennyire sürgős neki? Több éve elváltak, a vagyonmegosztást is rég elintézték. Az ex komolyan már most félti a gyereke jussát az én babámtól, aki még meg sem született?

Mit gondoltok erről?



2014. szept. 17. 17:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
69%
Én nem írnám alá a férjed helyében, mert úgy az első gyereknek jutna több, így pedig majd mindkét gyerek (ha addig nem lesz több) örökölheti a közös ház 25-25%-át, illetve az örökség 50-50%-át. Esetleg akkor lehetne korrekt az ajánlat, ha a másik gyerek lemond erről az örökölt lakásról (nem tudom melyiknek mekkora az értéke). Nálunk ilyen volt a családban, de ott nem kiskorúakról volt szó, mert itt ez is nehezíti a kérdést.
2014. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnám alá,és őszintén baromira rosszul esne,ha férjem aláírná.Pedig nálunk nekem van egy plusz lakásom.

Férjnek semmi baja, majd ha meghal mindenki örököl törvények szerint aztán kész.

18 éves gyerek miből tartaná fent az a lakást, vagy anyuka költözne oda vele,mert addig letelik a hitel és akkor már kell neki? Na tudod kit vegyen hülyére. Fizessétek ki azt amennyi jár neki 3 év hitelének 50% nem lehet annyira sok aztán felejtse el azt a lakást egy életre ő.

2014. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
30%
Ez jutott eszembe mikor elolvastam a kérdésedet: Az én gyerekem, meg a te gyereked veri a mi gyerekünket.
2014. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Csak akkor hogyha van valamilyen köze az exnőnek a házhoz,pl pénzügy,stb
2017. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!