Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos? Csak én érzem...

Ez jogos? Csak én érzem bántónak, és pláne túl korainak?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát várunk, még eléggé az elején járunk a dolognak, az első trimeszterben.

Amint a férjem exfelesége megtudta a dolgot, arra kérte a férjemet, hogy írjon alá a lehető leghamarabb egy szándéknyilatkozatot arról, hogy a közös lakásuk férjemre eső tulajdonrészét a közös gyereküknek fogja ajándékozni, amint a gyerek betölti a 18at.

Nekem ez nem esik jól, mert az exnej a még meg sem született gyerekemet máris ki akarja túrni az örökségből. Nem mintha annak a fél lakásnak a fele olyan sokat érne, de itt most inkább maga az elv az, ami engem sért.

Arról nem is beszélve, hogy a férjemnek van egy másik lakása is, amiben most lakunk. És nekem eszem ágában sincs arra kérni, hogy akkor ez a lakás viszont teljes egészében legyen majd a közös gyerekünké. Én nem akarom az első gyerektől elvenni azt, ami igenis jár neki. Én elfogadom, hogy a férjemnek mindkettő ugyanolyan gyereke, egyforma jogok illetik meg őket.

Viszont szerintem a volt feleség kérése inkorrekt.

Arról már nem is beszélve, hogy miért lett ez most ennyire sürgős neki? Több éve elváltak, a vagyonmegosztást is rég elintézték. Az ex komolyan már most félti a gyereke jussát az én babámtól, aki még meg sem született?

Mit gondoltok erről?



2014. szept. 17. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Ha az exno penze is van a lakasban akkor jogos.
2014. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
én bekeennék, de csak akkor, ha a mostani lakás meg csak a te gyerekedé lenne (ugyan olyan tulajdonosi arányban). Így a két gyereknek nem kell egymással majd torzsalkodni, külön lennének a javak.
2014. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
én BELEMENNÉK * akart lenni, bocsi (2es)
2014. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
A te szándékod teljesen mindegy.Ha az adott ingatlant avolt feleséggel teremtette meg a párod,akkor jogos az exnej igénye.Ugyanis,ha megszûlsz,akkor az exnej,aki szintén dolgozott az adott ingatlanért jogilag hátrányos helyzetbe kerülhet.
2014. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hát... pénze úgy van benne, hogy a férjem tette be az önerőt, és közösen vettek fel rá hitelt, amit amíg házasok voltak, addig közösen fizettek. A válás óta viszont a férjem fizeti az exnejére eső törlesztőrészleteket is teljes egészében.


#2,


tőlem nagyon távol áll, hogy egyezkedjek a gyerekem örökségéről a férjemmel. Nekem az lenne a természetes, hogy mindkét gyerek egyformán örököl az apja után, minden vagyona 50-50%át.

De ha az exnejének ez a szíve vágya, hogy az én gyerekemet kitúrja, hát legyen boldog akkor azzal a kb 3 millióval, amivel így több jut neki, nem fogok ezen vitázni vele.

Szimplán csak igazságtalannak tartom a kérését.

2014. szept. 17. 17:34
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jogos a kérése, ráadásul nem is lenne fair.

Különben is a volt feleségnek semmi köze a férj tulajdonrészéhez, mivel azt a férj gyermekei öröklik majd, ez esetben:

volt feleségé a lakás 1/2 része

a férj gyermekei osztoznak egyenlő arányban a másik félen.

Bár ha zavarja a volt feleséget a közösködés, vásárolja ki valaki a másikat.

2014. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
De miert tartod annak? A hitelt kozosen fizettek te nem fizetted csak a ferjed. En nem tartanek igenyt olyan hazra amibe nem fizettem. A ti hazatok orokli a gyereketek. Hol itt a baj?
2014. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"De miert tartod annak? A hitelt kozosen fizettek te nem fizetted csak a ferjed. En nem tartanek igenyt olyan hazra amibe nem fizettem. A ti hazatok orokli a gyereketek. Hol itt a baj?"


A hitelt 20 évre vették fel, ebből mindössze 3 évig fizették közösen, aztán elváltak. Azóta egyedül a férjem fizeti, és anno az önerőt is ő egyedül tette bele. A "mi" lakásunk peding nem a miénk, nem közös, hanem a férjemé, amit nem csak a mi gyerekünk örököl majd, hanem a mi közös, és az ő első házasságából származó gyereke, fele-fele arányban.

2014. szept. 17. 17:44
 9/24 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy nem csapok patáliát emiatt, legyen csak meg az ex óhaja. Arra viszont megkérném a férjemet, hogy ő is irasson alá egy ugyanilyen szándéknyilatkozatot az exével. Nehogy az legyen, hogy az exneje teherbe esik, szül még egy gyereket, és az ő részét ketten öröklik, a férjem gyereke meg egy "idegen" gyerek. Mert ha ez így alakulna, akkor nagyon dühös lennék, amiért az én gyerekemet kvázi kisemmizték.
2014. szept. 17. 17:49
 10/24 anonim ***** válasza:
14%
nők...
2014. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!