Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti férjetek takarít? Tegnap...

A Ti férjetek takarít? Tegnap ezért szóltak meg.

Figyelt kérdés

Nálunk a párom végzi a házimunka mindennemű takarítás részét (sepregetés, porszívózás, portörlés, csempe mosás stb.). Nem én kértem rá soha, így alakult. Ő azt szereti, hogy minden hibátlanul tiszta legyen én meg kissé felületesen, hamar, mert sietek, nincs türelmem.

Persze ha hétvégére esik a takarítás, akkor besegítek, nem nézem feltett lábakkal, hogy takarít, de alapvetően akkor oldja meg, amikor én nem vagyok otthon...



Nos, innen a kérdésem. Tegnap hazaértem egy elég távoli rokonával a vőlegényemnek. Ő éppen mosta le az ajtókat. Az illető már délután hívta anyósomat, hogy milyen nőt akar elvenni a párom? Hogy néz ki, hogy odaállítom ajtót mosni? Soha nem állítottam neki semminek...És nem hiszem, hogy emiatt kéne megítéljen. Anyósom persze, nem foglalkozik a dologgal, nem is az a lényeg. De hogy képzeli az illető, hogy amiatt szól be a hátam mögött (mert persze előttem naaagyon kedves volt...).


Tényleg ilyen gáz?


2014. júl. 11. 08:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nem úgy van, hogy a férjem segít a házimunkában, hanem én segítek neki :D Elneveztem takarításnácinak, mert tényleg nagyon precíz, rendszerető, mondhatni rigolyás, a számomra nem látható koszt is meglátja :D Én meg olyan családból származom, ahol a szüleim nem, csak a takarítónő takarított (azt is, amíg munkában/iskolában voltunk), szóval sosem takarítottam.... Volt is súrlódás az elején, de azóta egyre ügyesedem és próbálok neki besegíteni. Remélem egyszer elérjük, hogy felesben tudunk takarítani, mert szerintem az a normális! :)
2014. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%
Az enyém szó nélkül leviszi a szemetet, ha kell elmosogat, rendszeresen főz, és a bevásárlást mindig ő intézi- bár gyanítom ezt csak azért, hogy körbeszaglásszon a boltban, mert nem bírná ki, ha valami akciót kihagyna. :D Ha megkérem segít takarítani is, a múltkor ő is ajtót mosott, amíg én ablakot pucoltam. A konyhapultot minden nap ő nyalja tisztára, ez meg belső kényszer és megszokás, szakács az életem értelme, és benne van a mozdulat a kezében. Komolyan, haza se ér szinte, tiszta a konyha, de ő azért megszokásból letörölgeti a pultot. Szerintem észre se veszi magát. :D Kedves Kérdező, vannak ilyen pasik. Nálunk én takarítok (sietve, türelmetlenül gyorsan, ahogy te), de megmondtam a páromnak (tisztaságmániás, bár csak kicsit), hogy ha nem tetszik, nyugodtan elvégezheti helyettem. A te párod élt ezzel a lehetőséggel. Legyél hálás, és ne érdekeljen, ki mit mond erről.
2014. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
25%

Egyenrangúak vagyunk, nem egymás helyett, hanem egymásért csináljuk a dolgokat.


Ha az egyik mosogat, a másik közben főz, ha az egyik takarít, a másik is ott lebzsel körülötte, hiszen ezért vagyunk egy pár.:)


Én nem tűrném el azt, hogy a konyhában legyek, míg ő a szobában tévézik, vagy ilyesmi. Túlzottan tanultak vagyunk szerintem az efféle viselkedéshez és egymás sárba tiprásához.


Aki meg irigykedik, még mindig választhat magának olyat, aki tiszteli őt és szereti is. Nem muszáj olyannal élni, aki a szolgájának tart titeket:)


Kérdező, ha rám ilyet beszólna valaki, kiröhögném, egy utolsó utáni falu ez, ahol ilyeneket gondolnak a 21. században emberek? Botrány.

2014. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindent szétosztottunk, mindenki azt csinálja amiben jobb meg amire ráér, illetve állandó feladatok is vannak.
2014. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon le fogtok szavazni.

Nálunk a férjem semmilyen házimunkát nem csinál.

Egyrészt utálja, másrésztmég házasságunk elején, én kértem meg, hogy ne söprögessen, porszívózzon, mert engem ZAVAR. Fogalmam, sincs, miért (talán, mert apukámat sosem láttam házimunkázni), enfem a vizuális látvány (férjem pl. porszívóval), kifejezetten taszított. Túl nőies volt.

Úgyhogy a férjem rengeteget dolgozik, otthon pihenhet.

Én otthonról dolgozom, nekem meg belefér.

Nekünk így jó.

2014. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Én nem szavazok le senkit :)



Köszönöm a válaszokat. Én sem láttam apámat, soha, hogy ilyen dolgokban segített volna anyámnak, de annál jobban esik, hogy a párom, nem csak befárad a TV elé munka után.


Legyen szép hétvégétek :)

2014. júl. 11. 13:38
 27/35 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz. Hatalmas ívben tennék rá a helyedben, hogy mit gondol a kedves rokon, de azért magamban elkönyvelném minden lében kanál típusnak és a jövőben így állnék hozzá.


Egyébként én szinte sosem főzök. A párom nagyon szeret főzni, így ő szokott, én pedig a többi házimunkát csinálom.


27/n

2014. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
16%

Én vagyok, akit vizuálisan zavar, ha a férje házimunkát űz:

Az én férjem munkája nem hivatali meló, tehát nem az a hazajön- sört bont- és leül a tévé elé típus.

Este még pár órát dolgozik. 10-11-kor végez.

Hétvégén meg hótt koki. Akkor lazíthat. Nem kell takarítania.:)

2014. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
46%
A 28-as válaszoló sok férfi álma.:D Nekem is van ilyen sztorim, allergiás vagyok az aranyra a bőrömön:D Egy pasi álma én vagyok és te összerakva:D
2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Mit érdekel más véleménye? Ha nektek az így jó, akkor semmi gond.


Általában én szoktam takarítani, de néha barátom is nekiáll - ha vendégek jönnek hozzánk, pl. -, akkor segítek neki.


Meg ha a vőlegényed szereti a - nagyon - tisztaságot, csinálja. Azért ha gyereketek lesz, kíváncsi vagyok, mennyire fogja bírni, zavarni a rendetlenség.

2014. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!