Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti férjetek takarít? Tegnap...

A Ti férjetek takarít? Tegnap ezért szóltak meg.

Figyelt kérdés

Nálunk a párom végzi a házimunka mindennemű takarítás részét (sepregetés, porszívózás, portörlés, csempe mosás stb.). Nem én kértem rá soha, így alakult. Ő azt szereti, hogy minden hibátlanul tiszta legyen én meg kissé felületesen, hamar, mert sietek, nincs türelmem.

Persze ha hétvégére esik a takarítás, akkor besegítek, nem nézem feltett lábakkal, hogy takarít, de alapvetően akkor oldja meg, amikor én nem vagyok otthon...



Nos, innen a kérdésem. Tegnap hazaértem egy elég távoli rokonával a vőlegényemnek. Ő éppen mosta le az ajtókat. Az illető már délután hívta anyósomat, hogy milyen nőt akar elvenni a párom? Hogy néz ki, hogy odaállítom ajtót mosni? Soha nem állítottam neki semminek...És nem hiszem, hogy emiatt kéne megítéljen. Anyósom persze, nem foglalkozik a dologgal, nem is az a lényeg. De hogy képzeli az illető, hogy amiatt szól be a hátam mögött (mert persze előttem naaagyon kedves volt...).


Tényleg ilyen gáz?


2014. júl. 11. 08:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%
Ezek szerint én vagyok az ellenpélda. Nem takarítok, csak úgy, hogy ne legyen feltűnölő, mert ha az asszony észreveszi éjszakába nyúlóan meséli, hogy hogyan lehetett volna Szebben csinálni, annyit viszont nincs itthon, hogy teljesen ő csinálja, ezért kiporszívózik egy-egy szönyeget, felseprek asztán letagadom
2014. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen mindegy ki mit gondol. SOHA nem szabad senki véleményével sem foglalkozni!

Nálunk 80%-ban én takarítok...de a férjem is szokott mosogatni, mosni, porszívózni stb.

2014. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
96%
Az en parom is segit mindenben.
2014. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Nos akkor ez mégsem annyira rendkívüli dolog, mint ahogyan az a nő látta.


Ettől függetlenül igazán jól aludtam az éjjel és rendbe is tudom tenni magamban a dolgot, nem azért írtam ki a kérdést, csak kíváncsi voltam a véleményetekre. Legyen szép napotok!

2014. júl. 11. 09:03
 15/35 anonim ***** válasza:
92%

Hát hogy őszinte legyek, a válaszolók zömét irigylem.


Pont tegnap tettem szóvá a férjemnek, hogy segíthetne. Kérdeztem tőle, hogy hogy tudja elnézni, hogy mindent én csinálok, hogy semmiben nem segít, minden az én dolgom szerinte.


Annyit kérdezett, hogy miben nem segít. A válasz semmibe.

Akkor hozzátette, hogy hát nem fog ő főzni, mosni, mosogatni, vasalni, ablakot pucolni, stb.

Ja hát ha ezekbe nem akarsz, akkor tényleg nem is tudsz.

Nagyon haragszok rá, mert én is ledolgozom a 8 órámat, közben a gyerekeket intézem. Szóval reggel fél héttől este 10-ig pörgök. A fiaim mondjuk segítenek, ennyivel könnyebb, de közben megüt a guta.


Tegnap a férjem rettenetesen megharagudott, mert amikor szóvá tette, hogy nem találja a zoknijait, mert biztos nem mostam ki, ami nem igaz mert fél gépnyi ruha jött még csak össze mert a gyerekek elutaztak, mondtam neki, hogy a fürdőt és a mosógépet megtalálja, mellette van a mosópor hajrá.


No mindegy. A kérdésed kihozta belőlem a bánatom, nem is kellett volna leírnom, de jól esett.


Szóval tedd össze a két kezed, és ne foglalkozz mások véleményével. A férfiak zöme nem olyan mint a párod. Becsüld meg!

2014. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
97%
anyosom rend és tisztasàgmàniàs. reggeltől estig takarit pakol. na én nem ilyen vagyok. a férjem az elején kicsit morgott hogy nincs olyan rend mint anyucinàl, mondtam ott a kezed használd és akkor olyan lesz mint ahogy akarod.anyos kivolt akadva az elején hogy milyen háziasszony vagyok a férjem takarit.(szegény kicsi fia ) . aztán elmagyaràztam neki hogy mivel 3mműszakban dolgozok, a férjem csak kettőben azon kívül hogy ő nem fizikai munkát végez hanem relative szellemit, uram bocsáss hagy csináljon már ő is valamit.ennek 13 éve. azóta sokat változott a dolog, segit szó nélkül, én is munkát váltottam idővel igy most ketten takaritunk. de kicsit lejjebb adott a "színvonalbol", rájött kisgyerek mellett nem lehet a lakás egy kirakat.
2014. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
86%
Besegít ,ha szükség ,de ő inkább a bevásárlásnál ,és főzésnél(nagyon szeret és kiválóan tud főzni) veszi ki a részét .
2014. júl. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
98%
Akik támogatják a nemek közötti munkamegosztást férfimunkára, illetve női munkára, a legnagyobb ostobaságot követik el. Ugyanis ha mindenki a maga dolgát csinálja, együtt maximum az ágyban találkoznak, nulla kommunikáció, nulla közös élmény. Lehetőleg mindent együtt kell csinálni, amit lehet, ha pedig ez nem lehetséges, akkor a férfi is, a nő is elvégezheti a feladatokat, hogy minél több időt tudjanak együtt tölteni. Ha ezt valaki nem érti, nevelésre, kényelemre, vallásra, hagyományra hivatkozva, az sajnos nem ért semmit.
2014. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

Igen, takarít

Habár most már nem mindennemű takarítást...stb mármint nem mindig ő csinálja, régen így volt. Sokkal többet dolgoztam mint ő, neki a beosztása ezt lehetővé tette

Egyébkent ő is sokkal alaposabb, mint én.

Most egy jó ideig nem volt munkám, volt hogy 1 honapig nem nyúlt a mosogatóhoz sem, nemhogy a porszívóhoz..

Most már dolgozom, apránkent kezdünk visszaállni.

Nem megy egyszerűen, de mégis könnyebben, mint elsőre számítottam.


Másik kérdésre:

Egyáltalan nem gáz, ez a ti dolgotok, a ti munkamegosztásotok, a ti életetek, nem a távoli rokoné, nem a szomszédé, nem az anyósodé, nem a leendő gyerekeitek ővodástársának az anyjáé...sőt meg nem is az itt lévő válaszadóké

:)


Ha odaállítottad volna az ajtó elé, akkor sem lenne semmi, ha a párodnak ez így megfelel.


Legközelebb ha esetleg jönne ez a kedves rokon, akkor beszólnék neki, hogy reméled nem az anyósodtól kell majd másnap visszajelzest kapnod a lakás tisztasagát, vagy a hütő tartalmát illetően.

2014. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
89%
Na, ez a távoli rokon sem merne nagyon hozzánk jönni azok után, amiket tőlem kapott volna egy ilyen húzásért, az is biztos... Sőt, valószínűleg nem is jöhetne már. Kérdező, semmi para nincsen. A férjed egy tipikusan aprólékos, precíz ember lehet, akinek csak az van megcsinálva, amit ő megcsinált. Nincs ezzel semmi baj, ha ez épp a takarításban nyilvánul meg, hát hadd csinálja. :)
2014. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!