Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti férjetek takarít? Tegnap...

A Ti férjetek takarít? Tegnap ezért szóltak meg.

Figyelt kérdés

Nálunk a párom végzi a házimunka mindennemű takarítás részét (sepregetés, porszívózás, portörlés, csempe mosás stb.). Nem én kértem rá soha, így alakult. Ő azt szereti, hogy minden hibátlanul tiszta legyen én meg kissé felületesen, hamar, mert sietek, nincs türelmem.

Persze ha hétvégére esik a takarítás, akkor besegítek, nem nézem feltett lábakkal, hogy takarít, de alapvetően akkor oldja meg, amikor én nem vagyok otthon...



Nos, innen a kérdésem. Tegnap hazaértem egy elég távoli rokonával a vőlegényemnek. Ő éppen mosta le az ajtókat. Az illető már délután hívta anyósomat, hogy milyen nőt akar elvenni a párom? Hogy néz ki, hogy odaállítom ajtót mosni? Soha nem állítottam neki semminek...És nem hiszem, hogy emiatt kéne megítéljen. Anyósom persze, nem foglalkozik a dologgal, nem is az a lényeg. De hogy képzeli az illető, hogy amiatt szól be a hátam mögött (mert persze előttem naaagyon kedves volt...).


Tényleg ilyen gáz?


2014. júl. 11. 08:15
1 2 3 4
 1/35 Bence_ ***** válasza:
97%

Tényleg az a fontos, hogy egy távoli rokon aki veled nem őszinte az mi a fenét gondol?

Párodnak, neked ez így jó?

Kivel éltek együtt?

2014. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
21%
A férjem nem,de a fiam igen.Na nem nálunk hanem náluk.Kislányka nem ér rá,mert sosem lesznek felragasztva a mű karmai.Amivel max annyit tud csinálni,lenyúzza a bőrt a fiam hátáról:))Na de neki ha jó, én b..cok rá.
2014. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig csodálattal nézek azokra a pasikra akik leviszik a szemetet, ablakot pucolnak, bevásárolnak, kitakarítják a kocsit, játszanak a gyerekkel (ezeket lehet látni, azt nem, hogy ki porszívóz, meg mossa a csempét). De kicsit irigylem ezeket a nőket és szerintem ez teljesen jó, ha mindkettőtöknek így a jó. Bár az én párom is ilyen lenne! Csak akkor csinálja meg, ha nagyon muszáj. :)

25/N

2014. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Az én férjem is szó nélkül nekiáll porszívózni, mosogatni. Nem azért mert én lusta dög vagyok és nem teszem meg, hanem azért mert olyan szinten ismerjük egymást és együtt működünk, hogy látja mikor kell besegíteni. Természetesen ez kölcsönös, én ugyanúgy kimegyek segíteni fát vágni, követ hordani, ásni. Szerintem senkinek semmi köze, hogy Ti hogyan osszátok meg a háztartást. Ez régen lejárt lemez, hogy a nőnek a háztartásban van helye, a pasinak meg a karbantartásban. Eleve azért is csináljuk így ,hogy többet együtt legyünk. Ha én egész nap bent sertepertélnék, Ő meg kint, akkor csak futólag találkoznánk.
2014. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
nálunk is általában a férjem takarít, ő rendmániás és sokkal jobban rá is ér, neki nem elég jó ahogy én csinálom( vagy bárki csinálná) csak az amit ő csinál így ez a feladat rá marad. Hétvégénte persze azért portörlök, mosok és kisebb dolgokat megcsinálok. Amúgy enyém a bevásárlás és a főzés. Ne érdekeljen, hogy más mit mond csak az, hogy nektek így jó.
2014. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Igen, mert szeret takarítani, mosogatni egyenesen imád. És ez nem vicc. Ott szokott lazítani. Én viszont vasalni és mosni szeretek. El van osztva minden köztünk és sok-sok éve remekül működik minden.


Ha engem bárki meg merne szólni, vagy üzengetni rokonokon keresztül, hogy kit akar elvenni a párom stb., olyan verbális maflást kapna, hogy ott is ugrana, ahol gödör sincs. Senkinek semmi köze hozzá, hogyan élünk, és semmi joga kéretelenül belepofázni abba, hogyan osztjuk meg a házimunkát.


Beszéld meg a férjeddel vagy a pároddal és a kedves rokont legközelebb négyszemközt alaposan tegyétek helyre. Söpörgessen talán a saját háza táján.


Az a gáz, hogy ilyen alattomos, szemét "kedves rokonnal" nemhogy szóba állsz, de annyira felidegesít a baromsága, hogy képtelen vagy ezt magadban helyre tenni. Na, most segítettem neked. :)

2014. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%
Férj vagyok :) Mindig segítek a takarításban, mosogatásban, főzésben. Mi mindent megosztunk, már évek óta :-)
2014. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Én takarítok, mert ő többet dolgozik. De ha valamiért nem érek rá, vagy nem vagyok otthon, ő is mindent meg tud csinálni. Mosogatást nagyjából felváltva csináljuk, mert azt utálom. Kert rendben tartása pedig az ő feladata.

Szerintem, ha ez így jó a párodnak, és még az anyós sem szól meg érte, akkor felesleges mások véleményével foglalkozni.

2014. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
Az én férjem is port töröl, porszìvózik, felmos, bármit meg tud csinálni főzést, mosást is, és nem azért, mert a műkörmösnél kell üldögélnem, hanem mert egyszerűen csak rendes. Én meg cserébe nem baxogatom a sör miatt. Mindenki boldog. Ha meg vmi jöttment vénasszony beledumálna ilyen aljas módon, többet nem nagyon kéne találkozunk.
2014. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 MrPifta ***** válasza:
88%
mivel mi egyenrangú felek vagyunk, én csinálom a házimunka felét, a férjem a másik felét
2014. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!