Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mennyi házimunkát...

Nálatok mennyi házimunkát csinál a férjetek/párotok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 09:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Semennyit. O dolgozik, en nem , igy en nagyon ráérek megcsinalni mindent, nem okoz problémát.
2014. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy adódik elmosogat, felporszívózik stb... De úgy gondolja, hogy mivel én csak tanulok (átlag 6 órában) ez az én feladatom...
2014. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Én csinálom a házimunkát, mert ő többet dolgozik. De időnként ő is besegít. Legtöbbször a mosogatás az, amit felváltva csinálunk. De ha én nem vagyok otthon vagy beteg vagyok, ő is mindent meg tud csinálni.

A ház körüli teendőket pedig ő végzi.

2014. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Sokat, de azért mert én dolgozom, ő meg otthon van. Egyébként java részét én csinálom. Főzésben segít.
2014. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk jelenleg szinte mindent ő csinál.

Most ő nem dolgozik, én igen, úgyhogy szépen napközben, amíg nem vagyok otthon megcsinálgatja, amire megkérem. Magától nem nagyon jut eszébe, hogy retek van, de ha reggel megkérem, estére kész.

Rendet rak, porszívóz, felmos, bepakol a mosogatógépbe, de kézzel is mosogat. Ha este még főzünk, előkészíti a dolgokat mire hazaérek (pl felvágja a húst, hagymát) én pedig már csak megfőzöm este.

Persze vannak dolgok, amiket én csinálok, és ő nem hajlandó. Ilyen a nyúlketrec kitakarítása :) (törpenyuszi, szobában).

De ha mindketten dolgozunk, akkor jobban megoszlik a házimunka, kb fele-fele arányban. Az évek alatt már kialakult, hogy mi az "ő feladata" és mi az enyém.

Hála az égnek, amit én nagyon utálok csinálni (pl. fürdőszoba takarítás, mosogatás), azt ő szívesebben csinálja, és fordítva.

25/N és 24/F (4 éve élünk együtt)

2014. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
3%
Semmit, nem is tudná megcsinálni, szoktam is neki mondani, hogy bajban lenne ha kórházba kéne mennem, itt maradna két gyerekkel, én meg aggódnék, de megtanulni se tudja, mindig melózik.
2014. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Amikor mind a ketten dolgoztunk, akkor elosztottuk a házimunkát. Most viszont, hogy munkanélküli lettem néhány hónapja, neki max annyi dolga van, hogy munkából hazafelé bemegy a boltba, mert kocsival egyszerűbb a bevásárlás, és útba is esik. A többit elintézem én, időm bőven van rá, sajnos. Nem is várnám el tőle, hogy amíg miután egész nap keményen dolgozott, még itthon is mosogasson.

Igaz, mivel imád főzni, hétvégén sokszor ő főz valamit, kikapcsolja, ha alkothat valamit a konyhában.

Amint kapok állást, visszaáll a régi rend, vagyis fele-fele arányban végezzük majd.

2014. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Sokat, sokszor többet is, mint én :) Szerencsére nem derogál neki a házimunka, simán takarít/főz, nincs olyan, amit nem csinálna meg. Nálunk inkább attól függ, hogy ki mit csinál éppen, hogy kinek jut előbb eszébe. Szerencsésnek érzem magam :)
2014. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg igazából többet, mint én. Ő egy órával korábban megy dolgozni, másféllel ér hamarabb haza, és a péntek délutánja is szabad (nekem minden 2. péntekem). A szabad péntek délutánjain kitakarítja az egész lakást, bevásárol, és emellett hétfő vagy kedd is ő végzi a takarítást, mivel annak nem látjuk értelmét, hogy én álljak neki este 6-kor, így ő végez vele mire hazaérek.

A szabad péntekeimen persze én takarítok.

Főzni én szoktam többet, de a férjem is tud és szeret is.

Emellett ő nyírja a füvet, foglalkozik az autókkal.

A mosást-teregetést-ruhák elpakolását általában én csinálom, mert ő hajlamos a színeseket a fehérekkel összemosni, vagy mindent rossz helyre pakolni és hasonlók :))


Összességében szerintem nagyon szerencsés vagyok vele :)

2014. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Nekem plusz munka kreálása az házimunkának minősül? Mert akkor sokat segít. Ha nem, akkor annyit, hogy jó esetben a tányért beteszi a mosogatóba, de inkább mint az eb a carát... Slussz
2014. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!