Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mennyi házimunkát...

Nálatok mennyi házimunkát csinál a férjetek/párotok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 09:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%
Ő havi 300 órát dolgozik, én meg 178-at. Ezek után nem lenne pofám még befogni!
2014. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

én élvezem, ha meló után itthon teszek.veszek, de segít, ha kérem, és ha látja, hogy kipurcantam, magától is képes a melóra. Főzést, vasalást, mosást nem bíznám rá :)

NEkünk ez így tökéletesen megfelel.

2014. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Én babát várok, párom dolgozik reggeltől estig. Sajnos van mikor nem érzem jól magam (pár napja például vérnyomásom rendetlenkedett, és fél perc állás után úgy éreztem,hogy összeeesek) ilyenkor természetesen segít, de ő egyébként is olyan, hogy kérnem sem kell, és besegít. Ugyan ez igaz, hogy abba is besegít, hogy rendetlenség legyen, úgyhogy... :D
2014. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

"Ő havi 300 órát dolgozik, én meg 178-at. Ezek után nem lenne pofám még befogni!"


Nem "befogod", mert az az ő háza is, és ha egyedül lenne, akkor a szar közepén élne?

2014. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Sokat. Nálunk a nemi leosztás nem igazán jellemző. Vannak egyénileg jobban/kevésbé kedvelt házimunkák, ahhoz képest kicsit tolódik, hogy ki mit csinál szívesebben, de mennyiségre nincs eltérés. Most terhesség végén járok, emelés, hajolás nem annyira vicces, így jóval több mindent csinál, mint én.
2014. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Alapvetően én nagyon szeretem a háztartást vezetni, így elsősorban én csinálom a java részét. Hétfőnként viszont előfordul, hogy itthon van a férjem, olyankor főzni szokott. Ha vendégeket várunk, kiveszi a részét a feladatokból. Amikor korábban beteg voltam, 3 napig mindent ő csinált. Észreveszi, hogy mit kell csinálni, és nem esik le a karikagyűrű az ujjáról, ha seprűt kell ragadni. :)


24/N és 27/F

2014. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
A nagy részét én csinálom (kivéve fűnyírás) Ő dolgozik,én itthon vagyok gyesen,úgyhogy alap,hogy napi 10 óra meló után pihenjen.Annyi elvárásom van,hogy a rendet próbálja meg fent tartani,meg az alap dolgok (ruha a szennyesbe,koszos tányér a mosogatóba) de ezt ő is tudta,nem kellett külön kérni soha.
2014. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Átlagban a házimunka felét csinálja ő, mindketten dolgozunk. Nem osztottuk fel, egyszerűen magától alakult az összeköltözés után, hogy ki mit csinál meg. Én szoktam általában főzni, mert jobban tudok, mint ő, de néha meglep valamivel ő is. A mosogatás általában az övé. A macska helyét ő takarítja, porszívózik és leviszi a szemetet. A takarítás többi része, mosás, vásárlás, stb. az enyém.

Ez most valamennyire felborult, mert veszélyeztetett terhes lettem és amikor otthon van, akkor semmit se enged megcsinálni. Egyébként a könnyebb munkákat csinálom most én, amihez nem kell nagyon hajolgatni és emelni.

2014. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Csak volt párom, de azért besegített. Főleg a főzésben, meg a vasalásban, a többit hanyagolta.

De van egy barátnőm, akinek a férje semmit nem csinál, pedig ő dolgozik kevesebbet. Fél 3-kor már otthon van, a lány meg csak fél 7-re ér haza.

2014. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokat segít. Nem okoz gondot neki elindítani egy mosást majd kiteregetni, főzni is szokott, utána elmosogat. Porszívózik, ablakot pucol. Társasházban lakunk, úgyhogy kinti munkák nincsenek.
2014. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!