Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire semmibe...

Tényleg ennyire semmibe vesznek engem a szüleim? Ez más családban hogy működik?

Figyelt kérdés

A szüleim, mindig az unokanővéremet sajnálják a magánéleti problémái miatt (nincs normális párkapcsolata, + gyereket szeretne de nem jön össze, de van egy jó állása biztos anyagi háttere). Nekem még soha sem volt barátnőm, pedig 22 éves vagyok, barátaim sincsenek, szeretnék, de nem tudok közösségbe járni, mert nagyon gátlásos vagyok és emiatt depressziós is, de az én lelkivilágomat magasról lesz*rják. Csak az a fontos, hogy jól teljesítsek az egyetemen és minden happy és "life is good for me". Egyszerűen nem érdekli őket hogy milyen elcseszett életem van, és a furcsa nevelés+genetika miatt mennyire önbizalomhiányos vagyok, és hogy ez mennyire megnehezíti a mindennapi életemet, mert teljesen stresszes vagyok tőle.

Amúgy a tanuláson kívül semmiben sem támogatnak (NEM anyagi támogatás, de lelki támogatás, odafigyelés időnként nagyon jól esne!)

Már beszéltem velük erről, de mivel a tanulást tartják elsőnek a lelki dolgok egyáltalán nem érdeklik őket, vállat vonogatnak és azt mondják "ez van..."

Persze néha szoktak megalázó megjegyzéseket tenni, hogy nincsen barátnőm pedig már milyen nagyfiú vagyok, meg nem járok el sehová szórakozni. (mellesleg nincs pénzem szórakozásra, mert emiatt a rohadt nagy önbizalomhiány miatt nem is tudnék rendes munkát vállalni, amíg tanulok)

Jól esett hogy kiírhattam magamból, köszönöm hogy végigolvastad!


2010. jan. 6. 09:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Az unokanővéred felnőttszámba veszik(dolgozik),tehát jöhetne a házasság,a gyerek.

Te még tanulsz,kvázi gyerek vagy,tehát jobb ha nem csajozol tanulás helyett.Hidd el az még idegesítőbb,hogy"mikorházasodszésleszmárunokánk?"

Ha ennyi idősen ilyen lelki gondjaid vannak,akkor szakemberhez fordulj(a sulinak biztos van pszichója),a szüleid,ha akarnának se tudnak segíteni.Mondjuk azt is érdemes lenne átgondolni,hogy bírod-e az iskolát,vagy azt szeretnéd-e tanulni,amit most tanulsz,mert ha a suliban nem találsz sem barátot,sem barátnőt,akkor valamiért elutasítod az ottani embereket.

2010. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Együttérzek veled! Én is önbizalomhiányos vagyok, nem sokat járok el itthonról, de legalább van 1-2 barátom, akiket már elég régóta ismerek. Apám soha nem szól semmit, nem nagyon beszélgetünk, még ha bedrogozva jönnék haza, az sem érdekelné, nem tudom, miért. Anyám meg maximum azon aggódik, hogy menjek már emberek közé, öltözzek nőiesebb ruhákba, mert így sosem lesz férjem, és egyedül fogok meghalni, és ettől sajnos még inkább stresszelek, hogy ilyeneket mond... Sajnos a lelki támogatást én sem nagyon kapom meg tőlük, nem nagyon biztatnak, de nem tudom, miért, ezért inkább a barátaimhoz fordulok ilyen esetben, vagy a zenéhez, mert az megnyugtat. A barátnőm mondta, hogy pszichológushoz kéne mennem, mert annyi feszültség van bennem, de még nem mentem. Lehet, hogy neked is jót tenne, ha beszélnél valakivel erről, mert sajnos van, akit nem tudsz megváltoztatni, de lecserélni sem.
2010. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
9:27-es vagyok. Az első hozzászólót kiegészíteném. Kéne találnod valami olyan elfoglaltságot, amiben nagyon jó vagy, és amiből önbizalmat meríthetsz! Ha az megvan, és tudod, hogy jó vagy abban, amit csinálsz, akkor megnő az önbizalmad, könnyebben ismerkedsz, barátokat szerzel.
2010. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Hú, én szívesen cserélnék veled. 20 éves lány vagyok, nincs barátom, anyámék az idegeimre mennek már, folyton nyaggatnak, hogy pasizzak be és szüljek nekik unokákat. Hiába mondom, hogy még tanulok, akkor se lenne időm gyerekkel foglalkozni, ha x éve járnék valakivel.
2010. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit tehetsz: költözz el onnan minél hamarabb. Miért nem mentél más városba tanulni? Az általában jó megoldás szokott lenni ilyen problémákra. Amúgy suli mellett egyedül is meg lehet élni, ha elszánt az ember: diákhitel, ösztöndíj + pár órás munka, ha nem akarsz emberek közé menni az önbizalomhiányod miatt, pl. taníthatsz nyelvet vagy korrepetálhatsz középiskolásokat vagy fiatalabb főiskolásokat, úgyis elég sok pénz összejön, és nem vagy munkaidőhöz kötve, meg főnököd sincs. Interneten kereshetsz albérlethirdetéseket, ahol hozzád hasonló, veled egykorú diákok lakótársat keresnek. Én anno mindig 2-3 másik emberrel együtt vettem ki albérletet, így nem volt annyira drága. Ha albérletben laksz a suli ad lakhatási támogatást is. És ha vannak lakótársaid, már eleve közösségben vagy, egy lépést tettél az önbizalomszerzés felé. Ha függetlenedsz anyádéktól, egy-kettőre megjön az önbizalmad, hidd el.


Konkrétan a kérdésedre válaszolva (nem okoskodás, nekem is pont ugyanilyen szüleim voltak, igaz én 18 évesen leléptem otthonról, szóval sejtem, mit élsz át):


Igen, ennyire semmibe vesznek téged a szüleid. Nekik csak a saját kényelmük a fontos. Ha nem jársz el sehova, nincsenek barátaid és barátnőd sem, az nekik kényelmes, mert nincs veled gond. Az unokanővéreddel azért példálóznak, hogy hárítsák magukról a felelősséget: nem, nem ők tehetnek róla, hogy ilyen lettél, lám, az unokanővéred tudott "normális" (az ő szempontjuk szerint normális) lenni, az hogy te nem lettél az, az a te hibád, és nem az övék. Másik verzió: fiatalkorukban ők is ilyenek voltak, ők sem jártak sehova, nem randiztak, stb., és a saját elrontott életüket (fiatalkorukat) úgy látják igazolva, ha te is ugyanolyan leszel, mint ők voltak anno. Ha jobb lennél, ha neked jobban sikerülnének a dolgaid, akkor ők saját magukat rosszabbnak tartanák, szembesülniük kellene egykori (vagy még mindig tartó) sikertelenségükkel. Így viszont nem kell.


Feltételezem (nem biztos, hogy így van, én most csak a saját családomból indulok ki), hogy azért lettél ilyen, mert ők nem szocializáltak rendesen gyerekkorodban. Voltak (vannak) a szüleidnek barátaik, társas kapcsolataik? Eljártak valaha valahova? Vittek téged is magaddal? Vagy mindig csak otthon voltatok? Mert a szocializáció ugyanolyan fontos a gyereknevelésben, mint hogy enni vagy inni adsz neki, vagy megtanítod járni. Ha ez a te nevelésedből kimaradt, az bizony az ő hibájuk, a gyerekek a társas kapcsolatokat általában nem a kisujjukból szopják ki, hanem mintakövetés útján a szüleiktől sajátítják el. Ha ez nálatok nem volt meg, akkor a szüleid súlyos mulasztást követtek el.


A második kérdésedre válaszolva: sok családban van ez így, többen mint gondolnád. Lehet, hogy először olyanokkal kellene megpróbálnod barátkozni, akik hozzád hasonló miliőből származnak, velük könnyebben meg tudod értetni magad. Felismerni könnyű őket: csendesek, zárkózottak, általában társaságkerülők, nem kihívóan öltözködnek, stb.


Nem biztos szerintem, hogy pszichológusra van szükséged, ahogy előttem írták (persze ezt igazából te érzed). Inkább arra lenne szükséged, hogy elmenj valahova jó messzire, a saját életedet éld és önbizalmat szerezz. Ha nem tudsz a suli miatt másik városba költözni, akkor ugyanabban a városban is kivehetsz albérletet, vagy kollégiumot kereshetsz (néha év közben is vesznek fel embereket, ha van üresedés). Bár anyagilag szívás, de mindenképp megéri szerintem.


Ott kezdődik a felnőttkor, ha elkezdesz leválni a szüleidről, függetleníted magukat a véleményüktől és a megjegyzéseiktől, és nem követed a káros mintákat, amiket tanultál tőlük. Most csak azért számít neked annyira a véleményük, mert nincs más emberi kapcsolatot. Az is lehet, hogy ezt a helyet nem akarják elveszteni az életedben? Lehet, viszont ha lesznek barátaid, barátnőid, akkor már nem fogsz annyira függeni az ő véleményüktől.

2010. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam depressziós évekig és azt szeretném mondani, hogy az első lépés, ami kivezet belőle az az, hogy nem sajnáltatod magad, hogy milyen rossz neked. Az önbizalomhiányod is abból fakad, hogy azt gondolod magadról, hogy te mennyivel rosszabb vagy másoknál. Ne agyalj annyit ezeken a dolgokon, mert ez ront el mindent. Az életet élni kell. Nyugodtan menj el szórakozni, a világon senki sem fog semmi rosszat gondolni, ha pedig ezt nem hiszed most még el, akkor vedd úgy, hogy a világ le van szrva. Addig nem lesznek barátaid, barátnőd, amíg magadat nem fogadod el olyannak, amilyennek teremtve lettél. Nem tudom, hogy genetika alatt mit értettél, de bizonyos dolgokon azért lehet változtatni. Te nem érsz kevesebbet semelyik más embernél! Szóval vegyél erőt magadon és kerekedj felül az önsajnálaton, mert különben soha nem lesz jó életed. Mindenki csak magán tud segíteni. Neked kell változtatni magadon azáltal, hogy elfogadod magad. Majd meglátod, hogy egyből közelednek hozzád. Nekem nem volt 1 barátom sem, amíg depis voltam. Amint kijutottam belőle, lettek barátaim és férjhez is mentem aztán nem sokkal - addig meg 1 pasi sem vett észre és meg is mondták mások, hogy miért. Mert annyira látszódott rajtam, hogy görcsölök, hogy valami nincs rendben, hogy nem vagyok elégedett önmagammal. Ha valaki nem elégedett magával, mit mond a másiknak ezzel? Azt, hogy ő nem elég jó neki. Ha ezt mutatod, ne is várd, hogy bárki közeledjen feléd. Kezdeményezz te is, ne csak várj! Miért van ilyen nagy önbizalomhiányod? Te is ember vagy, miért lenne bárki különb nálad? Azt írod, hogy elcseszett az életed...ki a hibás ebben? Nem te elsősorban? A te életed, úgy alakítod, ahogy te akarod és nagyon igaz az, hogyha valaki pozitív, akkor a világot más színben látja, minden megváltozik körülötte. Ne keress kifogásokat, hanem vágj bele bátran!
2010. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: sajnos nem azt tanulom, amit szeretnék, de muszáj végigcsinálnom, mert eddig csak egy érettségim van, és úgy érzem a mai világba szükséges a diploma!


Akik pszichológushoz küldenének: tudom hogy oda kéne mennem, de még sem teszem meg, lehet hogy a neveltetésem miatt vagy egyéb miatt, de idegennek nem tudnék beszélni a gondjaimról, ezért kipróbálni sem érdemes. Anno amikor középiskolába jártam és voltak barátaim megpróbáltam őszintén beszélni a gondjaimról, de mire odajutottam volna inkább eltereltem a témát és másról beszéltem. Azért emrt az önbizalomhiány miatt nagyon bizalmatlan vagyok, még azokkal is akiket esetleg több éve ismerek!

2010. jan. 6. 11:48
 8/33 A kérdező kommentje:

"mikorházasodszésleszmárunokánk?"

időnként előszoktak vele jönni, vagy a miért nincs barátnőm szöveggel. komolyan, úgy viselkednek, mintha nem is együtt élnénk és nem is ismernének!

ezzel a témával néha rendesen meg szoktak alázni (legfőképp a fater, meg az anyja) idegenek előtt... igaz nem naponta vagy hetente, de havonta egyszer biztos megcsinálják.

2010. jan. 6. 11:52
 9/33 A kérdező kommentje:
mindegy inkább hagyjuk, az első két válaszolón kívül nem hinném hogy megértenétek...
2010. jan. 6. 11:54
 10/33 A kérdező kommentje:

10:07: nem vittek sehova, ők sem nagyon jártak el, van 2-3 barátjuk akik feljárnak, vagy ők mennek fel hozzájuk és ennyi.

egyáltalán nem szocializáltak, nem vittek nagyon sehova.

2010. jan. 6. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!