Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok önző, ha nem...

Miért vagyok önző, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Beszéltem az egyik tanárommal, és azt mondta, hogy gondolja arra is, hogy később miből fogom eltartani majd a gyerekeimet a férjemmel. Erre én azt mondtam neki, hogy szerintem a házasság a papír, gyerekeket meg nem szeretnék, szóval egyedül csak magamat kell majd eltartanom, mert nem gondolom, hogy a párom is nekem kéne majd.


Erre elhordott mindennek, hogy én hihetetlen, hogy mennyire önző vagyok, és majd ez úgyis megváltozik és lesz majd 3-4 gyerekem meg férjem, ha meg nem, akkor én tényleg szörnyen önző vagyok...


Oké, lehet hogy tényleg fogok még változni, és csak most gondolom így, de ha mégsem, akkor miért lenék önző? Mert nem szeretnék házasodni, vagy mert nem akarok gyerekeket? Amúgy nem ő volt az első, aki ezt mondta nekem, hogy ez önző dolog..


17/L


2014. jún. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Ebből látszik milyen buta emberekből is lehet tanár.


1.Ha a tanárnak más a világnézete akkor sem szabad a gyereket,főleg egy kamaszt befolyásolni ebben.

2.Főleg nem ilyen erőszakos dolgokkal,hogy "önző vagy".

Olyan sebet ejthet a lelkivilágodon ilyen kijelentésekkel,amivel egy tanárnak tisztában kellene lennie.


Vannak olyan tanárok,akik azt hiszik magukról,hogy ők pszichológusok,szociális munkások vagy nevelési tanácsadók.

Holott gyakorlatilag semmi ilyen irányú végzettségük sincs.

2014. okt. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

De ha már az önzőségnél tartunk.

Egy meg nem született emberrel kapcsoltban nem fogalmazhatunk meg ilyen kritikát,hogy "önző".

Mégis kivel szemben önző,olyannal,aki meg sem született?


Azt sokkal önzőbbnek tartom,aki bár vágyik gyerekre,de nincs meg hozzá a kellő anyagi háttere,sőt még tudja is magáról,hogy nem egy tehetséges ember(nem talpraesett) és ennek ellenére az ő legnagyobb vágya a gyerek.

És nem érdekli mi lesz 15-20 év múlva.

Hogy annak a gyereknek is megpecsételi sorsát,szenvedésre ítéli,a lényeg,hogy az ő aktuális vágya teljesült.

2014. okt. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%

Az önző, aki gyereket csinál, mert


1. a)Csak a saját ösztönét kielégítendő teszi

b)mert a gyerek cuki

c)mert sok örömet okoz

2. Ez a társadalmilag elfogadott.

3. a)Ki fog eltartani öregkoromban

b)ki fogja továbbvinni a családi vállalkozást

c)ki fogja továbbadni a géneket

4. Az állam támogatja a gyermeknemzést

5. Gyereket nem csinálni társadalmilag nem elfogadott, ennek elviselése pedig nehézségekkel jár.

6. Nem gondolkozik előre. Nem gondol a túlnépeaedésre a gazdasági növekedés fenntarthatatlanságára.

7. Nem érdekli az általa és utóda által megnövelt ökológiai lábnyom értéke.

8 végezetül pedig a gyermeket létrehozók ugyanúgy önző emberek, mint az átlagber (hiszen ők adják az átlagemberek nagy részét).

2015. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim válasza:
100%
Én meg férfiként nem leszek apa.Nincs bennem semmiféle szülői szeretet.Nekem a szabad élet kell.Oda megyek majd ahová akarok.Nem kell senkit a szülésre erőltetni.Nem a múltban élünk
2015. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim válasza:
100%
A tanár ne szóljon bele.Aki nem akar nem vállal gyereket.A te életed a te döntésed.Én sem vállalok gyereket.Akkor már én is gonosz vagyok?20/F
2015. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy erzem ezt a dolgot mar vagy 2 eve. En is nagyon fiatal vagyok, hogy ezt igy kijelentsem, de szerintem nem fog változni sem a hazzasaghoz sem a gyermekvallashoz való gondolkodasom. Vagyis nagyon remelem, hogy nem.

17/L

2015. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Kell a halálnak. Nemhogy gyerek, de még barátnő sem kell. Így több pénzem marad és jobban is élek. Nincs szükségem senki nyafogására. Utóbbi azoknak szól, aki szentül hiszi, hogx az ember egyedül csak félember.
2015. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a tanárnak hogy bocsánatot kérsz, de valóban megváltozott a nézeted!

3-4 férj beleférne már, de gyerek még mindig nem_! :-)

2016. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
22%
Egy 17 éves lánynak nem a gyereken kell hogy járjon az esze!
2016. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 Sssaszem ***** válasza:
Én 24 éves vagyok mégsem szeretnék gyereket,(Így is boldog vagyok) mert sok mindennel jár pl: vérvételre kell menni, meg mindenféle vizsgálatok, meg ne adj Isten úgy alakul, hogy nem szülhetek természetese akkor viszont császármetszés amit ugyan nem szeretnék, mert nincs altatás csak gerincérzéstelenítés. Jól elvagyok gyerek nélkül élem az életemet boldog vagyok, ha így élhetek lovagolok minden mást csinálok mai érdekel.
2016. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!