Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok önző, ha nem...

Miért vagyok önző, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Beszéltem az egyik tanárommal, és azt mondta, hogy gondolja arra is, hogy később miből fogom eltartani majd a gyerekeimet a férjemmel. Erre én azt mondtam neki, hogy szerintem a házasság a papír, gyerekeket meg nem szeretnék, szóval egyedül csak magamat kell majd eltartanom, mert nem gondolom, hogy a párom is nekem kéne majd.


Erre elhordott mindennek, hogy én hihetetlen, hogy mennyire önző vagyok, és majd ez úgyis megváltozik és lesz majd 3-4 gyerekem meg férjem, ha meg nem, akkor én tényleg szörnyen önző vagyok...


Oké, lehet hogy tényleg fogok még változni, és csak most gondolom így, de ha mégsem, akkor miért lenék önző? Mert nem szeretnék házasodni, vagy mert nem akarok gyerekeket? Amúgy nem ő volt az első, aki ezt mondta nekem, hogy ez önző dolog..


17/L


2014. jún. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
98%
Aki nem akar gyermeket és párt, az jobb, ha nem is vállalkozik rá. Mindkettő komoly elköteleződést jelent. Egyébként az önzést nem ez mutatja meg igazán, ettől még lehet valaki az élet egyéb területein önzetlen. Egyébként az sokkal nagyobb önzés, ha valaki csak azért szül gyereket, vagy megy férjhez, hogy legyen, aki később eltartja.
2014. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
87%
Nem önző, ne foglalkozz ilyenekkel.Nekem van gyerekem, de ha valaki nem akar, az ő döntése. Sőt igazából aki gyereket vállal, az gondolkodik először önzően, mert neki kell egy gyerek.
2014. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
66%

Nem akartam férjhez menni, mert nekem nem számít a papír. Inkább legyen egy normális kapcsolatom, akár papír nélkül, mint egy iszákos férjem. Aztán mégis férjhez mentem :)

Sokáig nem akartam babát. Nagyon jól elvoltunk ketten a férjemmel, nem hiányzott semmi az életünkből.

Belegondolva talán én is önző voltam, mert azért nem akartam a babát, mert úgy éreztem, nem fog az életembe beleférni, nem lesz időm magamra stb.

Aztán mégis bevállaltuk, de nem jött össze. Lelkileg nagyon odavágott. Akkor jöttem rá, hogy én tulajdonképpen mennyire is szeretnék anya lenni.

Amikor pedig terhes lettem, én lettem a világ legboldogabb embere.

Még fiatal vagy, még sok mindenben változhat a véleményed.


Húgom 21 éves, sem férjhez menni nem akar, sem gyereket szülni. De majd valószínűleg neki is fog változni a véleménye. :)


Azzal meg hogy ki mit mond, ne foglalkoz. Anyámtól mást sem hallgattam, hogy milyen önző vagyok, amiért ő nem lehet miattam nagymama.

Most 27 hetes terhes vagyok, nem is érdekli a gyerek, nem kérdezi, hogy mi van vele. Erről ennyit.

2014. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
52%
Nem lennél önző akkor sem ha később nem akarnál gyereket, de 17 évesen ezt még nem tudod eldönteni és nem is kell eldöntened, hogy akarsz-e később gyereket.
2014. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
97%

Az egyik barátnőm meg pont azért nem vállal gyereket, mert önzetlen!

Ugyanis ő maga nagyon szeretne kisbabát, és szeretne édesanya lenni, de inkább lemond a saját vágyairól, és nem szül, mert olyan az anyagi és családi háttere, hogy nem tudna a gyerekének boldog, kiegyensúlyozott életet biztosítani. Azt mondja, inkább ő szenvedjen, mint a leendő gyereke.

2014. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Tudom, én is azt mondom, hogy MOST így gondolom, hogy semmiképpen gyerek, persze lehet, hogy változni fog, hiszen rengeteg mindenről régebben is másképp gondolkodtam..
2014. jún. 20. 12:02
 7/55 anonim ***** válasza:
86%
Akik ezt önzőségnek tartják biztos azért mert szembeszállsz azzal a szokással hogy az ember házasodik majd gyereket csinál.De ne foglalkozz ezzel én sem akarok gyereket mert minek.A házasság meg azért több mint egy papír.A házasság egy nagy ünnepség,nyaralás és egy papír.De azért ez tényleg felesleges annak aki nem akar gyereket mert a másik féllel való kölcsönös szeretet elég és ha a kapcsolat reménytelen könnyebben ki lehet lépni.
2014. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
18%

17 évesen még nagyon gyerek vagy ahhoz, hogy ekkora volumenű kérdésekben már most tudj dönteni.


17 évesen sokkal több lány nem akar családot, mint 25 évesen. 35 évesen meg te leszel a legjobban kétségbe esve, ha nem jön össze a baba.

2014. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
17%
Ezt azért szokták mondani, mert a magukat "önmegvalósító" nők egy tekintélyes részének elviselhetetlen a természete. Az önzőség meg arra vonatkozik, hogy a saját anyagi jólétét előbbre helyezi, mint az utódnemzést, gyermekvállalást, tehát elnyom egy természetes biológiai ösztönt.
2014. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagy önző, inkább magadnak való.
2014. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!