Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok önző, ha nem...

Miért vagyok önző, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Beszéltem az egyik tanárommal, és azt mondta, hogy gondolja arra is, hogy később miből fogom eltartani majd a gyerekeimet a férjemmel. Erre én azt mondtam neki, hogy szerintem a házasság a papír, gyerekeket meg nem szeretnék, szóval egyedül csak magamat kell majd eltartanom, mert nem gondolom, hogy a párom is nekem kéne majd.


Erre elhordott mindennek, hogy én hihetetlen, hogy mennyire önző vagyok, és majd ez úgyis megváltozik és lesz majd 3-4 gyerekem meg férjem, ha meg nem, akkor én tényleg szörnyen önző vagyok...


Oké, lehet hogy tényleg fogok még változni, és csak most gondolom így, de ha mégsem, akkor miért lenék önző? Mert nem szeretnék házasodni, vagy mert nem akarok gyerekeket? Amúgy nem ő volt az első, aki ezt mondta nekem, hogy ez önző dolog..


17/L


2014. jún. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
94%

Kb. 11 évesen jelentettem ki először, hogy nem akarok gyereket. Most 28 vagyok, és a véleményem nem változott. Szerencsére a párom sem akar.

Nem vagy önző, vagy ha igen, akkor mi is azok vagyunk. Mi a párommal eléggé aszociális, magunknak valók vagyunk, főleg én, az Ember még hagyján.

Nem tudom, miért akarnak mások mindig beleszólni az ilyesmibe... Én nem akarom meggyőzni az anyatípusokat, hogy ne akarjanak gyereket, de cserébe elvárom, hogy ők se akarjanak rábeszélni a gyerekvállalásra. Ugyanúgy nem tűröm az ebbe való beleszólást, mint a hittérítést.

Arról nem is beszélve, hogy ha én nem sértegetem őket, akkor ők se mondják rám, hogy "milyen nő vagy" "minek élsz te egyáltalán" "bárcsak anyád se akart volna téged" meg hasonlók, mert ez undorító. Ezeket is meg még ki tudja miket kaptam már... Pedig a döntésemmel nem ártok másoknak, szóval jó lenne, ha emiatt nem bántanának. A jelenlegi kollegáimmal nem is beszélek ilyesmiről, ha gyerektéma felé terelődik a szó, hirtelen fontos dolgom lesz a szomszéd szobában.

A tanárod is gusztustalanul viselkedett, ha elhordott ezért mindennek.

2014. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
78%

A tanárod nem viselkedett helyesen. Viszont amit mondott, abba érdemes belegondolni. Úgy kell most cselekedned, hogy bármit is gondolsz a jövőben, lehetőséged legyen megvalósítani. Ha meggondolod magad, akkor is.


Egyébként tényleg furcsa, hogy változik az ember. Én soha nem akartam gyereket. Aztán a 25. születésnapomon rádöbbentem, hogy minden vágyam, hogy végre gyerekem legyen! Bár ebben valószínűleg az is közrejátszott, hogy nem sokkal előtte találtam meg azt a férfit, akire minden kétely nélkül azt mondom, hogy igen, vele akarom. Előtte is volt néhány barátom, de velük nem éreztem ezt :)


A lényeg, hogy ne szívd mellre, amit mondott, és cselekedj legjobb belátásod szerint. De azért azon tényleg gondolkozz el, hogy mit tehetsz most azért, hogy a jövőben ha bármit akarsz, megvalósíthasd.

2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
57%

"majd ez úgyis megváltozik és lesz majd 3-4 gyerekem meg férjem"


Nekem is mondtak hasonlót most 25 vagyok és még mindig nem akarok se párt se gyereket.

Mindenkink saját döntése h mit kezd az életével.

Semmi köze hozzá másnak de am tényleg ha ez szoba kerül inkább kamuz be valamit h igen majd egyszer lesz gyerekem bla bla bla... Az h ebből mi válik valóra azt majd te eldöntöd. Csak h kerüld az ilyesmit.


Nekem volt anno h ezt hangoztattam és ezért húztak meg év végén szal csak óvatosan. Inkább kerüld az ilyen témákat v mondom kamuz.


Am az oföd cigány csak a 3-4 gyerek miatt kérdem mert általában ők valának 4-et. Más nem.


Am meg szinglinek lenni szerintem is király és akinek nem tetszik az meg kerüljön el pont.

2014. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Szánalomra méltó tanárod lehet, hogy leáll egy kamaszlánnyal vitatkozni, akinek nyilván még csak elképzelései lehetnek az életéről.

Ha úgy lesz, ahogy most mondod - kinek mi köze hozzá? Ha pedig nem: minek bölcselkednie, ettől érzi magát okosnak? Szerintem elég primitív dolog egy tanártól.

2014. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
10%
De azért amikor majd nyugdíjért kell sorban állni, akkor tartjátok a markotokat, igaz? Akkor majd jó lesz, hogy a többiek akartak gyereket és van, aki eltartson :)
2014. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
97%

"De azért amikor majd nyugdíjért kell sorban állni, akkor tartjátok a markotokat, igaz? Akkor majd jó lesz, hogy a többiek akartak gyereket és van, aki eltartson :)"


2 dolog miatt is baromi ciki ez a hozzászólás: én is fizetem most a nyuggerekét, a másik pedig az, hogy nem lesz nyugdíj, mire mi megöregszünk. De amúgy menő volt, amit hozzászóltál, mutasd meg anyunak!

2014. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

25 a nyugdíj a munkaviszony után jár nem a gyerek után, aki nem dolgozott annak nincs nyugdíja.

Am meg igen ma már azt mondják h tegyél félre magadnak mert ha lesz is állami nyugdíj 50 E-nél nem kapsz majd többet.

2014. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
85%

"De azért amikor majd nyugdíjért kell sorban állni, akkor tartjátok a markotokat, igaz? Akkor majd jó lesz, hogy a többiek akartak gyereket és van, aki eltartson :)"


Szégyellje magát, aki azért vállal gyereket! Inkább éljek száraz kenyéren öregkoromban, de a gyerekemtől egy fillért nem vennék el

A nyugdíj pedig a munka után jár, aki meg dolgozik, annak járjon, ha van gyereke, ha nincs! A kettő nem függ össze!


A felnőtt és idős támogassa a gyerekét, ha tudja, ne fordítva! Mivel, ha ésszel élte életét, neki már van háza, a gyereknek még ki kell alakítani a maga életét! Ha meg segíteni nem tudja, legalább ne hátráltassa! Én nem tenném, soha!

2014. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
17%
Egy kicsit próbálj meg családias lenni.
2014. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy önző.

Meg az is hülyeség, hogy jáj öregkorodban mi lesz. A nagybátyám évek óta nem volt nagyanyáméknál. Amióta a másik nagybátyám rosszabbul keres és nem tudja már pénzelni a gyerekeit, akik az exfeleségétől vannak, azok felé se néznek.

Engem is hetente többször csesztetnek, hogy mikor lesz gyerekem. És ami még szép, hogy azon, hogy nem akarok, jobban megbotránkoznak, mint azon, hogy pár nő nálunk 17 meg 14 (!) évesen szült. Van, aki akar és van, aki nem, ez így jó és az emberiség nem fog kihalni úgyse.

2014. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!