Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok a...

Mit tegyek, ha nem tudok a kislányomhoz beszélni?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a lányom, de nem tudok hozzá beszélni. Az apja az első perctől beszél hozzá. Párom szerint én nem szeretem a gyereket, csak elviselem. Voltatok ti is így?
2014. jún. 8. 15:15
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
32%
En is igy vagyok. Egyszeruen hulyenek ereznem magam ha beszelnek mikozben tudom hogy ugyse ert. Es ha valaki mast latok beszelni, akkor ot nezem hulyenek, hogy ennek meg mi baja?? mit gugyog :D
2014. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%

Ez mit jelent pontosan? Gépiesen pelenkázod és fürdeted, némán, vagy csak nem csacsogsz hozzá állandóan?

Két fiam van, én beszéltem hozzájuk a születésüktől fogva, de nem úgy, mint sokan, hogy minden mozzanatot kommentáltam. Szerintem ez egyénfüggő, ki mennyit érez természetesnek, ettől még nem leszel rossz anya. És ne hagyd, hogy emiatt frusztráljanak.

2014. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
58%
A babádhoz való beszélgetés fontos. Szereti hallgatni a hangod, megnyugtatja. Azon kívűl a nyelvtanulás születéstől kezdődik. Habár még nem beszélnek a babák, mindig hamarabb értik meg a beszédet, mint ahogy megszólalnának. Ha nem beszélsz hozzá, esélye nincs megtanulni beszélni. Úgy fogja megérteni, hogy beszélsz hozzá. Már akár most is érthet pár szót, 8-10 hónaposan már ha kéred, hogy adja neked oda a labdát, már megpróbálja végrehajtani, de még beszélni nem beszél. Mit gondolsz, honnan tanulnak meg a babák beszélni?
2014. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Nem tudok neki mit mondani, annak örülök, hogy alszik. Pedig nagyon sírós.
2014. jún. 8. 15:33
 5/55 anonim ***** válasza:
12%
Semmi baj veled. Egy ilyen pici babához felesleges állandóan beszélni. Ezt csak valamelyik hírnévre törekvő pszichológus találta ki, hogy ettől lesz majd okos. Majd, ha érti is amit mondasz, akkor te is fogsz hozzá beszélni.
2014. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

Nekem még nincs babám, de majd tervezem valaha. Macskáim viszont vannak, hozzájuk folyamatosan beszéltem mikor csak egyedül voltam velük. Kutyám is volt, már elhunyt, hozzá is beszéltem.

Hülye hasonlat, elnézést. :D

Nem tudom, hogy beszélnék e a gyerekemhez, ha lesz, e valószínűleg igen.

2014. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
95%

Öltöztetés, gondozás közben dúdolgass, énekelgess, mondj kis vereseket (a gügyögés tilos!) Ennek óriási szerepe van! Tőletek tanulja a nyelvet- amint gondolkodni is fog. Legjobbak a Weöres versek, Bóbita, és nagyon egyszerű pentaton dalok: Kodály Kis emberek dalai (2-3-4 hang az egész) Érzi a ritmusát a dallamát (nem kell, hogy "értse") - és most fejlődnek a ritmikus rendszerei: a légzés, keringés, és mindez HATÁSSAL VAN EZEKRE IS. A régiek tudták ezt, nekünk úgy látszik meg kell tanulni. Aki nem hall élő emberi beszédet: nem tanul meg beszélni. Ez a tanulás az első időben, első 3 és tovább: 7 évben intenzív, ha kimarad, nem tud később sem megtanulni!!!

[link]

[link]


Ha nem megy, minél előbb add bölcsődébe, ott énekelnek, beszélnek hozzá. De Te lennél a legfontosabb- az édes anyanyelv elsajátításában. 2 hónaposan már mosolygott, ha elkezdtem a "csiga -biga gyere ki" kezdetű dalt.

Néhányat tanulj meg - lehet ismételgetni, az biztonságot ad nekik, szeretik.

2014. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
75%
Kerdezo, te csak kotelessegbol szultel?
2014. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek úgy tanul meg beszélni, ha folyamatosan érik ingerek, beszédet hall maga körül.

Egyébként mikorra tervezed azt, hogy kommunikálsz a gyerekeddel?

2014. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Irígylem a páromat ahogy beszél hozzá. Nem tervezett baba, párom viszont nem engedte elvetetni.
2014. jún. 8. 15:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!