Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Fiúk mikor szakadnak ki...

A mai Fiúk mikor szakadnak ki a családi fészekből?

Figyelt kérdés
25 múltam, nincs tesóm, van barátnőm, melóm. Szüleim mindig is féltettek. Emiatt kicsit Későn érő lettem... Elég érzékeny típus vagyok. Mostanában kezdtem gondolkodni azon, hogy nem igazán jön az belülről mint másnál normális esetben, hogy kiszakadni a fészekből. Ezzel egyedül vagyok? Hogy szakadjak ki? Az a baj, hogy nem is érzem, hogy igazán akarnék...

2014. jún. 5. 23:17
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


7/10: "Az a baj, hogy kényelmes az a kis fészek, mert anyu kimossa a gyatyót, apu odaadj a lóvét, nem is kell ért semmit csinálni, csak ülni a jó melegben, igaz? Hát ha nem akarsz megmozdulni, akkor nem is fogsz."


Nálam az a helyzet, hogy apám csinál mindent(meló mellett), én pedig besegítek. Anyum beteg, kiesett a szerepből(már jó ideje..). Lóvét nem kapok, sőt inkább én adok haza. Az is baj még, hogy ha albiba mennék, akkor nem tudnék gyűjtögetni annyira mint most, illetve venni ezt azt magamnak. Ja, és remélem nem visz el a szívroham 55 évesen. :)


Még abból a szempontból hátrányból indulok a "nagyvilágba" hogy nem igazán tudok főzni, mosni.. Megmondom őszintén, ezeket nem is szeretném. Valószínű, megszoktam hogy rám főznek. Ez így igaz...


De remélem még 30 alatt rátudom venni magam, és először tényleg egyedül élni, valami kis egyszobásba. Max ha nem jó, vissza költözök. :))

2014. jún. 6. 11:49
 12/36 anonim ***** válasza:
6%

hat nekem apu nem ad lovet, mert nem ell mar, reg.

valtoztatni fogok, de amig itt sinylodok, ez a legjobb eletmodot biztosito, abban igaz, es anyagilag is.

2014. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban mindenki az anyagiakat nézi.A mai fizetésekből ha valaki elmegy albiba,nos sokmindenre nem fogja futni,félre tenni nem tud és az albiba fektetett pénzt soha nem kapja vissza.Szóval a mai fizetések mellett nem csodálkozom hogy a könnyebb út a szülői ház.

Valahol elég nagy a ház hogy több család is elférjen,egy olyanból eleve minek kiköltözni?Ez a mai világ divatja hogy mindenféleképpen tovább kell állni .Régebben mindenhol több generáció lakott együtt.Valahol most is mert as szükség nagy úr.Meg észrevettem azt is hogy valakik alá betudják tolni a házat a kocsit valaki alá nem,aki alá nem tudják betolni a házat annak az egyetemet sem tudják fizetni így marad a gyér órabér sok munka mellett.

Na meg vannak azok a helyzetek is hogyha a fiú költözne ki feleslegesen a nagy házból akkor azzal lehet csak xarban hagyná a szüleit,mert mondjuk azon jelzálog van és már ők sem tudnák úgy fenntartani az egészet.Én szerintem ez többnyire pénz kérdése hogy valaki megy otthonról el vagy sem.Jó okés lehet menni albiba,de amit elköltesz albiba abból elég sokmindent megvehetnél és még nyomorogni is kell és albinál is sok a probléma...Manapság az a biztos ha van egy ingatlan ami családi tulajdonban van! Ami meg az albérleteket illeti ,az néha sokkal többe kerül még akkor is amikor olcsó,mert ugyebár a bérbeadó az albérlővel csináltat vagy csináltatna meg mindent(kész házfelújítás) ,na meg ha elromlik valami mert használt és tré...

2014. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Mit kell beleszólni, ki mikor szakad ki? Amikor tud, nyilvánvalóan. Kevés kap lakást, kocsit a szüleitől. Az általában nem is becsüli meg.
2014. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs ezzel, ha tudsz gyűjtögetni, illetve ha a barátnődnek is megfelel a fennálló helyzet.

Párom pl 21 évesen jött el otthonról, ahol minden pénzét elszedték, 1 forintnyi félretett pénze nem volt a 3 évnyi munkájából.Én egyedül éltem eddig, van is némi félretett pénzem.

Ebben az esetben pl szerintem csak hátrány sokáig otthon maradni.Hisz amikor elköltözöl, a nulláról kezdheted.

2014. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

# 15/15 Nem minden esetben hátrány otthon maradni.

Pl Van egy nagy családi ház,a szülők szétmentek,a fiú az anyjával maradt a nagy házban.Nos ha ott hagyná az anyját egyedül az ember az szerintem gáz dolog,mármint olyan mintha nem törődnél vele.Na mellesleg van egy nagy családi ház egyedül egy nő éljen benne? Azért költözzön ki az emberünk mert ez az elfogadott norma a mostani pénzéhes nőknél? Na meg vannak azok a helyzetek is ahol tényleg nagy házak vannak a fiú meg segíti a szüleit,ha ott hagyná őket akkor borul a ház gazdasága.Nem keres senki jól a házon hitel van,két ember ezt már nem tud jól kijönni belőle.És van még számos eset.Egy barátom is otthon él,mert nincs nő sem,nincs úgymond lehetőség,otthon meg megvan a helye ,így effektíve tud félre is tenni valamennyi pénzt míg otthon él mert sokan vannak a házban így oszlanak a költségek is,és albérlet helyett inkább félre teszi azt a pénzt és talán majd idővel tud valamit kezdeni.

2014. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Persze,nem mindig hátrány, de én konkrétan a mi esetünkről beszélek.Mióta együtt élünk mindent megengedhetünk magunknak és félretenni is tudunk. A párom eddig gyűjtögetett, pl pár hónap alatt kigyűlt 100-200 ezer, ezt az anyja "kölcsönkérte", sose fogja visszaadni,igy kezdhette az egészet elölről.(Természetesen rezsibe beszállt emellett nem kevés pénzzel).

Mi köze neki ahhoz hogy a szülei kölcsönt vettek fel, amikor ki volt jelentve, hogy a ház az öccsének marad majd?

A kérdező meg egész jó helyzetben van, még ráér az önállósodással, viszont én úgy vettem észre a környezetemben, hogy ha egy pasi 30 felett is otthon él, az nem is fog elköltözni.Meg a legtöbbnek párkapcsolata sincs, mert az ilyen pasikat rendszerint kisajátitja anyuka.

2014. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
# 17/17 Rosszul látod mert nem sajátítja ki anyuka,na meg ugyebár nagyszülők is akarnak lenni szóval elméletileg érdekük hogy valamerre mégis csak elengedjék a fiacskájukat :)
2014. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Csak igazi önfeláldozó, jóindulatú szülők élhetnek a környezetedben. Bárcsak itt is úgy lenne. :)
2014. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen! :)
2014. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!