Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Fiúk mikor szakadnak ki...

A mai Fiúk mikor szakadnak ki a családi fészekből?

Figyelt kérdés
25 múltam, nincs tesóm, van barátnőm, melóm. Szüleim mindig is féltettek. Emiatt kicsit Későn érő lettem... Elég érzékeny típus vagyok. Mostanában kezdtem gondolkodni azon, hogy nem igazán jön az belülről mint másnál normális esetben, hogy kiszakadni a fészekből. Ezzel egyedül vagyok? Hogy szakadjak ki? Az a baj, hogy nem is érzem, hogy igazán akarnék...

2014. jún. 5. 23:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire "komoly" a kapcsolat a barátnőddel, de szerintem úgy csináld, hogy mielőtt vele, vagy majd bárkivel összeköltözöl, valamennyit éljél egyedül is.
2014. jún. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan vannak meg igy
2014. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akarsz és a szüleidet sem zavarja, akkor nem kell elmenned. Régen az volt az általános (faluhelyen néhol még most is az) hogy három generáció élt együtt (nagyszülők, szülők, gyerek).


Az eredeti kérdésedre válaszolván: Mi hárman vagyunk fiúk, a legidősebb testvérem egyetemistaként kolis volt, azonban utána még kb 1 évet otthon töltött (kipihente az egyetem váradalmait :) ), tehát ő kb 22-23 évesen költözött el, most 25 éves és épp Kínában van. A másik (középső) tesóm elég változóan élt. Nem végzett egyetemet, azonban 18 éves kora után gyakran elment hónapokra külföldre. Kb 1 éve költözött fel teljesen Budapestre (ő most 24 éves). No és itt vagyok én is :) Én 19 éves vagyok, kollégista. Nyáron valószínűleg albérletbe fogok lakni, tehát nem költözök vissza a szüleimhez. Egyetem után egyből szeretnék munkába állni, persze addig még sok minden változhat.

2014. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Mikor? Sose. Mindig anyuci főztje marad és a barátnőnek konkrétan vetekednie kell vele. Na jó, kicsit általánosítottam, de valóban így van. 30 éves kor alatt aki lelép otthonról, az nagyon határozott és céltudatos elképzelései vannak róla stb, de mellette azért hétvégente hazajár meglátogatni a drága szüleit.


Te azért nem érzed ezt, mert mindened megvan, anyu mos rád, meg főz meg takarít, neked a seggedet kell csak meresztened otthon, érthető hogy ez így kényelmes. De szerintem is először próbálj egyedül élni 1 évig kb. aztán költözés a barátnővel. hajrá

2014. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Menj el nyaralni a szülőkkel!Most! Az biztos segít! :)
2014. jún. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Hát, hogy mikor tesz így vki az eléggé ember függő. Mondjuk 30on túl én már igen csak cikinek tartom, ha vki csak az után kezdi el ezeket a dolgokat. Amúgy szerintem is mielőtt bnőddel költözöl össze előtte egyedül éljél.

A másik meg én úgy gondolom, hogy az lenne a norma, ha akkor szakadnának el a gyerekek, ha már végeztek a sulikkal, és van megélhetésük.

2014. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem vagy egyedül, én úgy látom, hogy a fiúk tovább maradnak a családi fészekben. A baráti körömben (26 -27 évesek vagyunk) az összes lány elköltözött otthonról évekkel ezelőtt, míg a fiúk közül csak egy (mondjuk ő örökölt egy lakást, így könnyebb helyzetben van, nem kell albérletet fizetnie).

Az öcsém most annyi idős, amennyi én voltam, amikor elköltöztem, de ő más helyzetben van, évvesztes és nulladikba járt, így két év "hátrányban" van hozzám képest. Őt sem érte el még a gondolat sem :)

Ameddig a szüleid és te is jól érzed így magad, addig szerintem nincs ezzel baj. Idővel úgy is jönni fog az érzés, addig meg gyűjtögess :)

26N

2014. jún. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%

A féltés sok szülőnél semmi más, mint a birtoklás, az önzés szociálisabb formában való megjelenítése.


Úgy szakadj ki, hogy ha te azt érzed, hogy felnőttél és szeretnél magad egy életet, akkor fogod a betyárbútort és lelépsz. :)


Ha van barátnőd, akit szeretsz, akkor kérd meg a kezét, vedd el feleségül és alapítsd meg a saját családodat. Ha ezt még nem akarod, akkor menj ki külföldöre, dolgozz pár évet kinn, tapasztald meg a saját erődet, és azt az érzést, hogy meg tudsz állni a lábadon.


Az a baj, hogy kényelmes az a kis fészek, mert anyu kimossa a gyatyót, apu odaadj a lóvét, nem is kell ért semmit csinálni, csak ülni a jó melegben, igaz? Hát ha nem akarsz megmozdulni, akkor nem is fogsz.


Anyám valahai főnöke épen így járt. Anyuak önző volt és birtoklól, apuka dettó. A magnak maradt Józsi (nevezzük így) 55 évesen eltemette a vén apját-anyját, aztán rászakadt a világnyi magány és fél év múlva meghalt szívrohamban.


Mert a szülei "féltették". Érted, ugye? :)

2014. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
40%

"Szerintem nem vagy egyedül, én úgy látom, hogy a fiúk tovább maradnak a családi fészekben. A baráti körömben (26 -27 évesek vagyunk) az összes lány elköltözött otthonról évekkel ezelőtt"


És tudod, hogy miért? Mert a lányokat az önző anyjuk KILÖKI a családi fészekből, hogy ne kelljen egy fiatal lánnyal versenyezniük és folyton alulmaradniuk, és csak szüljön időben az a lány, DE anyuka pici fia, az még csak pici fiú a Nagyvilág ellen...


A mai huszonévesek generációjának rendkívül önző anyjuk van, azért nem tudnak és mernek kiszakadni. Szeretetet, törődést kicsiként nem kapnak, mert anyuka "önmegvalósít", de amikor felnőnek, akkor anyuka elkezd kapaszkodni veszettül a gyerekbe, mert fél az öregdéstől és a haláltól. Sok esetben ugyanez érvényes apukára is, azaz éppen olyan önző.

2014. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%

28 otthon vagyok, az ingatlan kiadva, de igazaiok van, nyomoroghatnek 80 bol, mivel munka, van csak a fizunak koze nincs ahhoz, amit tanulmanyok utan vartam volna, bar ma volt a radioba, h rendszergazda, teheneket oriz...

lenyeg, nem jonnek ki a fizumbol, go ausztria...

2014. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!