Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túl korán "repülünk...

Tényleg túl korán "repülünk ki a családi fészekből"?

Figyelt kérdés

Már pár hete szó van róla, ha végzek a sulimmal(most júniusban) akkor albérletbe mennék a párommal.Én 22 éves vagyok, ő 23, mindketten már 1 éve dolgozunk, 2 éve vagyunk együtt. Bátyám már 19 évesen elköltözött otthonról, pedig nem voltak családi gondok, viszályok, minden oké volt. Anyummal tegnap este beszélgettünk és elmondta, h kicsit furcsa neki, h mi ilyen gyorsan elköltözünk otthonról és rosszul esik neki, mert manapság a fiatalok 25-26 éves korukig a szülőkkel maradnak. És hogy nekem is milyen jó lenne ha még 1-2 évig otthon maradnék, mert akkor a fizetésemből többet tudnék félrerakni és h a többi fiatal is így csinálja. Meg jött azzal, h mi tesómmal biztos csak menekülünk tőlük vmiért, h ilyen korán elköltözünk. De ez is butaság, mert tesóm minden hétvégén meglátogatja őket, én is ezt tenném, ez nem menekülés.


Na most akkor tényleg túl korai 20-22 évesen elköltözni otthonról? Vagy csak anyu nem akar elengedni vmiért. Bár ha bátyámat elengedték anno, nem értem h nálam miért csinálja ezt.

22/L


2012. márc. 24. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akikről amamád beszél,azokazok akik egyetemre járnak és csak 25-26 évesen kezdenek dolgozni. Ti már dolgoztok 1 éve. Akkor szerintem ideje,hogy menjetek.
2012. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Én 18 évesen, és 2 hónaposan költöztem. Nem volt korai. Dolgoztam, eltartottam magam.
2012. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám azért stresszelt be, mert érezte, hogy az élete "nyara" véget ér. Én voltam a harmadik kirepülő. El is mondta, hogy még öt-hat év, kirepül a húgom is, ők meg ott maradnak a nagy házban, egyedül. Egy korszak vége ez is.

Ahogy a gyerekkor, az egyedülálló felnőttkor, a "kiscsalád" kora is véget ér ezzel, és 5-10 éven belül jön a "nagycsalád" kor, amikor unokák lesznek.

Anyukámnak volt egy másik jó szövege is: nagyobb asztal kell majd. Kiszámolta, hogy a gyerekek nem elfogynak: hatványozódnak. Mi négyen vagyunk. Mindenkinek számoljunk egy párt és két gyereket. Az 16! Hol találnak ők 18 személyes asztalt és hova rakják, ha ünnepi ebédre megyünk? XD

Szerintem anyukád beijedt, hogy most ő öregszik. Nyugtasd meg, hogy nem mész messzire, ez még csak szárnypróbálgatás!

2012. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy OKJ-m számviteli ügyintézői és most van vissza pár hónap a levelező pénzügy és számvitel szakomból, gyakornok voltam pár hónapig egy könyvelő irodánál és utána itt véglegesítettek. Párom épületgépész és szerencsére jó helye is van.
2012. márc. 24. 09:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Azon is aggódik anyum, mi lesz ha elküldenek a munkahelyemről...hát 25 évesen is elküldhetnek, akkor meg nem mindegy?
2012. márc. 24. 09:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akármikor költöznél el, édesanyád úgy érezné, hogy túl korán repülsz ki. Ha érzed, hogy menni fog a közös élet, és bízol a barátodban, akkor nyugodtan vágjatok bele. Én 21 évesen költöztem közös albérletbe, és nem bántuk meg a dolgot, pedig nálunk is volt ellenállás, bár inkább édesapám részéről. Szerintem nem korai 22 évesen összebútorozni.
2012. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 50 évesen költöznél el, a szülőknek az is korai. Én 21 évesen költöztem el (gyakorlatilag meg 18 évesen koliban előtte, de az más), és nagy sokk volt nekik, hogy pont a legkisebb gyerek megy el leghamarabb.
2012. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten 19ek voltunk, én az egyetem és a mellette lévő meló miatt, a férjem meg simán 'menekült', oka volt rá. Nekem anyu inkább azt mondta, büszke arra, hogy korán kirepültem, és egyedül (2en)akartunk menni valamire. Ennek már jó pár éve, de egyikünk sem bánta meg, most már sajátunk van, nem albérlet :)
2012. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez érdekesen nézett ki.

miután leérettségiztem és felvettek az egyetemre, anyukám elköltözött a barátjához, lévén, hogy már 4 éve együtt voltak, és szerettek volna felnőtt módjára élni, nem hétvégente átjárkálni egymáshoz mint a tinik :)

ottmaradtam a lakásban egyedül, eltartott, én meg melóztam részidőben és mellette egyetemre jártam.


nos, hülyén is nézett volna ki, ha huszonéves koromban is ott hesszelek a nyakukon :)

egyikünk sem bánta meg, hetente többször is találkozunk. azóta lett párom, most vele élek együtt, anyum nagyon kedveli, örül, h összeköltöztünk :)


érthető, hogy anyukád félt, de szerintem ha mindkettőtöknek van jó szakmája, akkor nem lesz semmi gond, és jó, hogy nem haraggal váltok el, mert ha mégis segítségre lesz szükségetek, akkor tuti ott lesznek, és támogatnak majd.

a bátyádat talán azért nem féltették mert fiú :)

2012. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én télen töltöttem be a 18-at és azóta a barátomnál lakok. Amúgy jó a kapcsolatom a szüleimmel, sokat járok haza, csak kíváncsi voltam, milyen önállónak lenni, és hogy képes vagyok-e rá. Képes vagyok. A barátom 25 éves, van lakása. Én még gimibe járok, most fogok érettségizni, utána megyek főiskolára. Dolgozni csak nyáron tudok, így az anyagiakba csak akkor tudok majd besegíteni, viszont főzök, mosok, takarítok, legalább a munka mellett ezeket már nem a barátomnak kell megcsinálnia. Akkor lenne túl korán, ha éretlen lennél, de egyáltalán nem tűnsz annak, szóval nyugodtan magyarázd el anyukádnak, hogy manapság csak azért vannak a fiatalok sokáig a szülőkkel, mert a főiskola mellett feltétlen tudnak dolgozni és fenntartani maguknak egy külön háztartást, sőt sokszor még utána se, mert esetleg munkát sem találnak. Akik megtehetik, elköltöznek és önállósodnak.
2012. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!