Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit gondoltok...

Szülők! Ti mit gondoltok arról, hogy a 10 éves gyereknek már okostelefonja és Facebook-ja van, mert "haladni kell a korral"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 15:06
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

39: nálunk is ez van, mi is külföldön élünk.

Környezetismeret órán minden gyereket külön laptop elé ültetnek.

2014. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
:) Nálunk szinte mindent a tableten csinálnak, szuper kis programjaik vannak, a gyerekek nagyon élvezik. Ráadásul a tanárnak is megkönnyíti a dolgát, mert latja az összes képernyőt a sajat gépén es jobban tudja követni a munkájukat. En örülök, hogy ennyi jo technikai lehetőség van a mai gyerekek elott.
2014. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
72%
Ha az itt kommentelők nagyrészén múlna, akkor még most is füstjelekkel kommunikálnánk! Szánalmas!!!
2014. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
Jól mondod ,utolsó :D !
2014. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
30%

Az okostelefon nem vészes, ha nem a méregdrága fajtáról van szó. Csak mert a 10évesek még nem olyan óvatosak, mint a felnőttek, nem vigyáznak a cuccukra, menőznek vele a többiek előtt, látványosan telefonálnak - közben ott áll a tolvaj a hirdetőoszlop mögött a tökéletes időpontra várva...


A Facebookot viszont ellenezném. Nem véletlen, hogy az eredeti szabályzat is TILTJA 13 v. 14 év alatt a regisztrációt. A 10 éves még nem fogja fel a dolgokat, ha anya-apa megmondja neki, hogy idegenekkel ne beszéljen és ne rakja ki a lakcímét, legyint rá, hogy az ősök korlátozzák. Még ha alapvetően érettebb típus is, ráír egy cuki pasi / szép lány, és elkezd álmodozni, nem arra gondol, hogy egy tolvaj vagy egy idős perverz állat van az avatar mögött... arról nem is beszélve, hogy azt hiszik, milyen király, ha a neten fikázhatnak másokat és kamu sztorikat hintenek el a tanárokról, aztán mehetnek majd az igazgató elé rágalmazás miatt (nálunk abból volt majdnem balhé anno, hogy egy 14 éves csaj az egyik külföldi sulikiréndulásról posztolt iwiwre egy olyan fotót, amiben volt a kezében egy sör...). Ha kukkoló is van, az meg nézegetheti azt, hogy épp mikor milyen helyre jelentkezik be vki.

2014. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
Egy kicsit túlzásba viszed utolsó ... Egy 10 éves még annyira gyerek .Egy 3.-4.es tanulóról beszélsz... Hol érdekli még őket a szerelem -.- ? Tudom ,9 éves a lányom és pont ma lett 10 az osztálytársa .. Az osztály többségének van facebook profilja ,amit többnyire a szülők csináltak nekik .Az én lányomnak is van .Ritkán jut eszébe ,az is csak akkor ,ha látja hogy én a sajátomon vagyok .Akkor szokta néha mondani ,hogy nézzük meg az ő oldalát is .Nem szokott senkire rákeresni .Végignézi ki milyen állatos képeket posztolt .Néha vált pár mondatot chat -en a nagyival ,vagy ovis barátnőjével .Ennyi !
2014. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
+ Ne rakja ki a lakcímét stb ... Ehhez annyit fűznék hozzá ,hogy eszébe sem jut ! Azt sem tudja hol kell a profilokat változtatni .
2014. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
30%
6 éve végeztem, elitebb helyeken, azért akadtak már chatelések, szerelmek. Sőt olyan volt osztálytársam is akadt, aki 12 évesen már vmi 30+ kopasz kigyúrt pasival nyomult... gondolom, ő sem vele kezdte. De ha nem is szerelem, akkor barátkozás. Ír neki egy korabeli kislány, jaj, de jó, barátkozni akar, aztán ki tudja... vagy ráír vki, és nem meri azt mondani, hogy nem...
2014. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése az egész ! A gyerekek közül sem mind hülye ,hogy bármiféle jöttment idegennel szóba álljon !
2014. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
0%

27-es! Ez komoly? Az akkor HAT éves gyerekedet regisztráltad? Felfogtad te azt, hogy miféle emberek vannak fent Facen is?


Én felnőtt vagyok, minden dolgomat csak és kizárólag ismerősök láthatják, az idővonalamat kivettem a találatok közül, mégis megtalálnak vadidegen emberek, akik nem az ismerőseim ismerősei.

Voltak a kamuprofiltól kezdve a perverz őrültekig mindenféle emberek.


Amúgy meg inkább hívná fel a nagyanyját a gyerek, mint Facen írjon neki...

2014. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!