Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit gondoltok...

Szülők! Ti mit gondoltok arról, hogy a 10 éves gyereknek már okostelefonja és Facebook-ja van, mert "haladni kell a korral"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 15:06
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
65%

Ja... Mèg jó hogy a Facebookot

14 èv alatt nem használhatják..

2014. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

Semmi kifogásom ellene. Az inetrnet egy eszköz,a mai világban alapkövetelmény mindnehol,hogy az ember tudja használni . A világ fejlődik,változnak az idők,és mindig van aki nem a pozitív hozadékát nézi ennek,hanem rosszallóan csóválja a fejét ,"ezek a mai fiatalok" felkiáltással,és az ördögtől valónak találja az éppen aktuális technikai vívmányokat.

Ilyen emberek mindig voltak,és lesznek,az előző generáció mindig lesúlytó véleménnyel van a fiatalabbakról,"bezzeg a mi időnkben" /nem drogoztunk,nem piáltunk,nem volt okostelefon stb/ . Az az érdekes,hogy az emberri természet alapvetően nem változnak,egyik generáció sem volt jobb a másiknál,akármennyire is szeretnéd ezt gondolni.

Attól,hogy neked 10 évesen nem volt telefonod,még nem feltétlenül rossz dolog hidd el. De kicsit gáz a 21.században,egy 22 (!) éves embert erről győzködni ,úgyhogy nem is szándékom :D


Természetesen a szülőnek felügyelnie kell ilyen korban ,hogy a gyerek mit csinál az interneten,és korlátozni,hogy mennyit használhatja,hogy mellette a kötelességeit is legyen ideje elvégezni /tanulás/ .De ha ez megvan,a telefon,az internet csak a javára szolgál .


Gombos telefon van 3 ezerért is hazsnáltan,de ha veszel egy újat,és hozzácsapsz még 3-5 ezret,már ott vagy,hogy egy ezerszer jobb telefont tudnál venni ár-érték arányban.

Sokaknál ez is szempont.

2014. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Nem értem sokaknál miért jelenti azt ha facebook és telefon van akkor az egyenlő az otthon tespedéssel?

12 éves unkaöcsémnek facebookja és telefonja is van. Mégis sportol és nemcsak kimegy a ház elé focizni, hanem heti 2-3 edzésre jár télen nyáron.

A telefon pont ezért mert egyedül jár mindenhová, legyen nála telefon, hogy szóljon odaért az edzésre, hogy végzett és elindult haza. Ne aggódják halálra a szülők magukat, ha elhúzódik az edzés.

A facebookot ellenőrzi a szülő, ismeri a jelszavakat. És mindezek mellé kitűnő tanuló.


Nem azzal van a gond, ha ennyi idősen van, hanem azzal, hogy a szülő nem méri fel a veszélyeit és nem ellenőrzi kellőképpen.

2014. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:

16: " Unokahugom 16 eves kora ota online fb-s, se sport, se normalis barati programok..., mert az fb minden szabadidejet lekoti. "


Az enyémeknek nem, mert van értelmes programjuk, ami leköti őket. Attól hogy valaki a konyhakéssel leszúrja az asszonyt, az nem jelenti azt, hogy a konyhakés a rossz és senkinek a kezébe nem való.


13. vagyok

2014. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

25: "Képzeld el, hogy NEM A SZÜLŐ REGISZTRÁLJA A GYEREKÉT."


Képzed, hogy nálunk én regisztráltam mind a kettőt, az elmúlt két hétben nem is ők léptek be, én mondtam pénteken, hogy egy-egy jól sikerült fotót feltölthetnek.


"A mai gyerekek rafináltabbak, mint a szüleik voltak, iskolában számtech órán simán megoldják;"


Az biztos, hogy ügyesebbek, nekem a 10 éves mutatott meg pár dolgot a telefonon (egyforma van nekünk). Viszont ha a szülő nem csak tilt, hanem bizonyos keretek között enged, segít, megbeszélik, akkor a gyerekek őszintébbek.

2014. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 Őszödi Ferenc ***** válasza:
48%

Facebook: Zuckerberg jóhiszeműen járt el, a h*lyéket sajnos nem tudja kiszűrni még ő sem. A következmények ennek ellenére lehetnek súlyosak is.

Okostelefon: támogatom az ötletet, a tiniktől ellopott telefonokat fillérekért meg lehet vásárolni a zug GSM boltokban.

Meg hát a kisebbségnek ez jelentős bevételi forrás. Őket pedig fel kell zárkóztatni.

2014. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

Ja... Mèg jó hogy a Facebookot

14 èv alatt nem használhatják..

31. ! Gondolod,hogy ez így működik ? :D Simán használhatják ,amivel nincs is baj ,ha helyesen teszik .

2014. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
36%

Azt, hogy az ilyen szülőknek jobb volna, ha idejeében elkötnék a megfelelő szaporítószervüket.


Ahelyett, hogy TÖRŐDNÉNEK a gyerekkel - ami ráadásul pótolhatatlan - nagyzolnak és belökik a gyereket az internetes Semmibe.


Haladni kell a korral - de ez nem az. Ez annak csak a látszata, csak a szöveg, de a valódi tartalom hiányzik mögüle. Ráérne a gyerek 5-6 év múlva is netezni.


Az én remek sógornőm a csecsemő (!) kisfia ágyához állítattott egy TV-t annak idején, hogy "legyen, ami lekösse a gyereket" és ne zavarja őt az állandó sírás, és "különben is neveli a TV a gyereket és okosabb lesz tőle".


A gyerek (12 éves) már pszichiátriai kezelésre szorulna - ha az anyjának lenne annyi esze, hogy ezt felismerné. Sajnos, nincsen. Mire a kissrác felnő annyira, hogy önmaga tehetne magáért, már menthetetlen lesz.


Gondolom, a példa mindenki számára világos.

2014. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
76%

"Azt, hogy az ilyen szülőknek jobb volna, ha idejeében elkötnék a megfelelő szaporítószervüket. "

Nos, ez igen erős inteligencia hiányra utaló valasz volt. Pontosan miért is kellene "lekötni a szaporító szervüket"? Mi is konkretan a problema az okos telefonnal es a Facebookkal? Semmi. Csak tudni kell hasznalni.


"Ahelyett, hogy TÖRŐDNÉNEK a gyerekkel - ami ráadásul pótolhatatlan - nagyzolnak és belökik a gyereket az internetes Semmibe. "

Miért zárja ki egymást a gyerekkel valo törődés es az internet használata? En kulfoldon elek, itt a gyerekem ötödik évfolyamos es tableten tanulnak, internetes feladatokat kapnak,számitógépes programokkal kell felkészülni a szóbeli beszámolóra es az írásbelire.

Emellett o pl a Facebookon tartja a kapcsolatot a magyarorszagi csaladtagokkal es barátokkal. En regisztraltam, tudom a jelszavát es időnként egyutt nézzük at, hogy van e olyan esemény, vagy üzenet, amiről beszélnünk kell. Az internet segítségével uj barátokat is szerzett, kezd érteni angolul, önállóan képes rákeresni az ot érdeklő témákra a neten. Miután a parom programozó, a gép gyermekvedelmi programmal van ellátva, igy szexuális vagy egyeb felnőtteknek valo témával nem találkozik.



"Az én remek sógornőm a csecsemő (!) kisfia ágyához állítattott egy TV-t annak idején, hogy "legyen, ami lekösse a gyereket" és ne zavarja őt az állandó sírás, és "különben is neveli a TV a gyereket és okosabb lesz tőle". A gyerek (12 éves) már pszichiátriai kezelésre szorulna - ha az anyjának lenne annyi esze, hogy ezt felismerné. Sajnos, nincsen. Mire a kissrác felnő annyira, hogy önmaga tehetne magáért, már menthetetlen lesz. "


Ez nem a tv vagy az internet hibaja, hanem a sógornode. Az, hogy o hulye a gyermeke neveleshez, azt nem a technikai eszközökre kell ki vetíteni. Ha valaki nem tud olvasni, akkor nem a konyv a hulye.


"Gondolom, a példa mindenki számára világos."

Világos, de semmi koze a kérdéshez.

2014. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

"Ahelyett, hogy TÖRŐDNÉNEK a gyerekkel - ami ráadásul pótolhatatlan - nagyzolnak és belökik a gyereket az internetes Semmibe."


Hülyeség, ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz.


"Az én remek sógornőm a csecsemő (!) kisfia ágyához állítattott egy TV-t annak idején, hogy "legyen, ami lekösse a gyereket" és ne zavarja őt az állandó sírás, és "különben is neveli a TV a gyereket és okosabb lesz tőle".


Az, hogy a sógornőd hülye, ahhoz mi köze van az okostelefonnak? Attól, hogy most van az enyémeknek okostelefonjuk, attól ők még két évesen se néztek rendszeresen tévét. Semmi összefüggés nincs a kettő között.

Amúgy a gyereknek nem volt egy apja is, aki anyukának elmagyarázta volna, hogy ez nem helyes??? Hol van a tesód? Ő talán nem az édes szülője a gyereknek, aki 50%-ban ugyanúgy felelős????


"Gondolom, a példa mindenki számára világos."


Igen, kb annyira mint a klasszikus viccben: ha van akváriumod akkor b...zi vagy.


Pont hogy mi foglalkozunk többet a gyerekekkel, mert amíg együtt lépünk be a facebookba, elmagyarázom a veszélyeket, addig is tanítom. A két véglet közül egyik sem megfelelő, sem az, amikor korlát nélkül minden meg van engedve, de a teljes tiltás sem. Nem akarom, hogy 15-16 évesen találkozzanak először a net veszélyeivel amikor nem vagyok mellettük. Az enyémek amikor neteznek, már nagyon óvatosak. Tudják, hogy nem szabad akárki ismeretlent visszaigazolni ismerősként, hogy nem kattintgatunk össze-vissza ismeretlen honlapokra mert figyelemfelkeltő bulvár a címe. Tudják, hogy nem mindenki az, akinek mondja magát, a 13 éves kislány lehet, hogy valójában egy 50 éves pasi. Mármost sokkal figyelmesebbek és elővigyázatosabbak, mint a drága nagynénjük, aki hiába felnőtt nő és csak 25 évesen kezdett netezni meg facebookozni, de tökéletes elrettentő példának a kacsaszájas-csücsörítős selfie-kkel. A gyerekek teljesen ki vannak rá akadva hogy milyen képeket oszt meg magáról, úgyhogy jó lecke ez nekik, hogy ők már ne csináljanak magukból hülyét nyilvánosan. Persze el lehetne őket tiltani, hogy még évig ne is lássanak ilyet - vagy csak azt gondoljam hogy nem látnak ilyet, pedig igen, csak titokban a hátam mögött - aztán meg szembesülhetnék azzal, hogy nem tudják a megfelelő mértékben kezelni.

2014. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!