Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit gondoltok...

Szülők! Ti mit gondoltok arról, hogy a 10 éves gyereknek már okostelefonja és Facebook-ja van, mert "haladni kell a korral"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 15:06
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
84%

Most ez olyan, hogy amikor én voltam 10 éves (nem mostanában volt), akkor úristen 2 számítógépük van otthon, és még internet is (akkoriban az internet még nagyon ritka volt...).


Annyiról volt szó, hogy édesapám informatikus volt. Mondanom sem kell, nyomogattuk azokat a gépeket rendesen. Aztán?


A tanulmányi eredményeimet ez egyáltalán nem befolyásolta.


A mai gyerekekről meg annyit, hogy ha szeretné, legyen. Ha telik rá, legyen. Még mindig jobb, mintha azért cseszegetnék, mert nincs :).


Attól, hogy van valami, nem azt jelenti hogy ettől lesz hülye a gyerek/egész nap azon lóg.

2014. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
68%

Egy tizeves gyerek mar nem kicsi az internethez, bar naponta 20 percnel tobbet en nem engednek, es azt is csak a szulovel egyutt.

Okostelefont en azt hiszem, nem vennek a gyereknek.

2014. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
90%

Az enyémeknek van. Okostelefont azért kaptak, mert amikor a boltban voltam, akkor egyszerre vettünk hármunknak. A 3 egyszerűbb okosteló együtt olcsóbb volt az engedménnyel, mint a 3 különböző fajta. Illetve azok is ugyanannyiba kerültek volna, mint a 3 okosotelefon, csak mind más töltővel ment volna meg másképp kell kezelni, ez így praktikusabb volt mert ha megyünk valahova együtt, egy töltőt viszünk. Telefon azért kellett nekik, mert egyedül jönnek-mennek a suliba, vagy külön vagyunk, így tudunk egymásnak jelezni.

Letöltötük a whatsappot, a vibert, így ingyen tudunk jelezni egymásnak, nem kell telefonálgatni.

Szóval nem kell kétségbe esni, hogy jajistenem mai fiatalok, ha van valami technikai újítás aminek az előnyeit ki lehet használni, megkönnyíti és olcsóbbá teszi az életünket, akkor meg mi a baj vele?



Facebookot még nem akartam volna, de mivel eljöttek az előző suliból, a régi barátokkal könnyebb a kapcsolatot tartani, egy-egy fotót megosztani. Valahogy jobban él a kapcsolat. Pl. nekem is a volt osztálytársaimmal, akik be vannak jelölve.

Viszont mindent én szűrök, azt is, hogy kiket jelölhetnek be, azt is hogy milyen fotó kerülhet ki, mihez szólhatnak hozzá (és helyesírási hiba nélkül). Közben mondom is hogy miért, mik a veszélyeik, , így megtanulhatják felelősséggel kezelni és nem titokban a hátam mögött tesznek fel pár év múlva olyan képet, hogy lesül a pofámról a bőr.

2014. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
87%
Van 10 éves, akinek nem baj, ha van; és van 16 éves, aki nem tud vele bánni. MElyik jobb?
2014. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
36%
10 évesen azért kell okostelefon hogy a bidámbidám gyereknek legyen mit ellopni tőle (jobbik esetben csak ellopja rosszabbik esetben még meg is verik miatta)
2014. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
22%

Ne legyen 10evesen okosteloja (ha feltetlen muszaj kapjon billentyus legegyszerubbet, mindegy mennyibe kerul), es facebook profilja plane ne legyen. Unokahugom 16 eves kora ota online fb-s, se sport, se normalis barati programok..., mert az fb minden szabadidejet lekoti. Okosteloa van masik unokahugnak 8 evesen kapta. Ezen meg a 16 eves unokahug is kiakadt (ezen nevettem persze). 2.-3.-os gyerekek neten lognak, 15 ev alatt a szilveszteri buli ugy nez ki, hog mindenki.elviszi a laptojat vagy hasonlokat es jatszanak egy legterben szamitogepes jatekokkal egymas ellen!

En ezt nagyon gaznak tartom. A sajat kislanyom mar tudja az okstelon, hogy kell videot elinditani, hogy kell a tecső oldalig eljutni az ikomrendszerben. Bevallom amikor rajzfilmezik akkor az azert jo mert nem engem nyustol es szepen csondben van. Ezert felteelezem,hogy aki szerint jo, ha a gyereknek 10 evesen fb-je es okosteloja van, abban az a lenyeg, hogy neki azaz a kedves szulonek sokkal több ideje marad magara vagy barmi masra, amig a gyerek nem ot piszkalja, nem vele kell foglalkozni.

Remelem 7 ev mulva, nem lesz a gyerekemnek okosteloja vagy az epp aktualis szupertech kommunikacios eszkoze, lathatja az enyemt, hozzanyulhat, megtanulhatja,de jobb szeretnem, ha sportolna, vagy barmi mas ertelmes kozossegi teekenyseget vegezne...nem.pedig online eletet elne foloslegesen ugy hogy kozben van egy valos elet is, amit elhet.


Ja es nekem lelkiismeretfurdalasom van, amikor a sajatommal hagyom "jatszani", tudvan, hogy olyankor pl. meset is olvashatnek neki, csak epp hullafaradt vagyok. (mielott szetkoveznek a valaszomert:-))

2014. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan én nem vagyok szülő, de az első telefonom úgy 9 évesen kaptam (a kis nokia téglafon). Anyukámé volt, de neki új lett így nekem adta. Így bármi volt el tudott engem érni. És már akkor is voltak botrányok, hogy a gyerek eldumált 4-6 000 Ftokat minek a kölyöknek teló, de velem nem volt semmi ilyesmi.


A mai világban a közösségi oldalak nemcsak arra jók, hogy pletykálj a barátaiddal, olyan dolgokról hogy elszörnyülködnének otthon ha hallanák. Sokszor vannak ott meghirdetve kirándulások, programok.... később állások... stb. A településsel kapcsolatos infók vagy az osztályt érintő dolgokat is ott lehet leggyorsabban és könnyebben megtudni.


Fel kell készíteni a gyereket ezekre a dolgokra. Az a szülő felelőssége, hogy a facebookba nem merüljön ki a fiatal élete. És lehet egy egészséges felnőttet nevelni úgyis, hogy már van 10 évesen facebook profilja.

2014. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem suli és sport után ezerszer inkább Facebookozzan az a 10-12 éves gyerek, mint bandába verődve lófráljanak céltalanul az utcán, mert annak rendszerint nagyon csúnya vége van; egymást hajtják bele a hülyeségbe, vandálkodásba... minimum letört faágak és felkoncolt bogarak jelzik az útjukat.
2014. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyereknek azért van facebook profilja,mert a szülő csinál neki . Vállalom a lepontozást az én 3 .-os lányomnak is van ,sőt elég sok gyereknek az osztályból de még ismerősi körömből 9 évnél fiatalabb gyerekének is Lányom nagyon sokszor irkál nagymamának ,nagypapának ott de barátnőm tőlünk 250 km -re lakó kislányával is szokott ott beszélni . Telefon ... nos szerintem egy 10 éves már van akkora ,hogy tudjon vigyázni a dolgaira .Miért ne lehetne neki telefonja . Valószinű ,hogy a lányunk már 4.-től egyedül fog járni suliba ,így mi is fogunk neki venni egy mobilt nyilván nem azért hogy netezzen rajta hanem ,hogy ő el tudjon és mi el tudjuk őt érni . ( nem egy drága készülék kell első telefonnak ,megteszi egy max .20000.-es is .)
2014. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
16%

Vannak billentyűs mobilok még. Feltöltőset kell feltétlen venni, nem előfizetőset. Suliba csak akkor viheti, ha van rá indok. Ha közel lakik a sulihoz, mikor reggel elindul még szülei indítják, mikor hazaér otthon vannak, nem kell suli után mennie sehova, ebben az esetben teljesen felesleges suliba vinni egy általános iskolásnak pláne. Ha busszal jár suliba, suli után van elfoglaltság, stb, akkor esetleg lehet nála a mobil, de csak a megfelelő célra használja. Én suliknál bevezetném, hogy nap elején összeszedi a tanár a mobilokat, berakja egy bezárható szekrénybe és nap végén visszaadja.

Fb-ja lehet, de ellenőrizve. Ahogy a telefon is természetesen.

2014. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!