Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit gondoltok...

Szülők! Ti mit gondoltok arról, hogy a 10 éves gyereknek már okostelefonja és Facebook-ja van, mert "haladni kell a korral"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 15:06
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
53%

Én szülő vagyok. Nyugodtabb vagyok, hogy tudom, bármikor elérhetem a gyerekemet és ő is elérhet engem, ha szükséges lenne. Hogy okostelefon? Ma már szinte csak azt lehet kapni.

Fb pedig a felügyeletemmel szintén lehet.

2014. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
Mi 13 eves fiunak vettunk karacsonyra, mert nagyon szeretett volna okos telefont, hogy ne nezzek ki az osztalybol, amirrt nincs. Feltoltos, nincs allandoan internet kapcsolatban, itthon van wi-fi, s mivel nem ismer hatarokat, neha kikaspcsoljuk a wi-fit
2014. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem 10 évesen a gyerek sportoljon, játsszon, ne a gép előtt tespedjen egész nap.


Telefon ma már elengedhetetlen, de felesleges felsőkategóriásat venni. Az a lényeg, hogy elérjétek egymást, nem az, hogy felvágjon az osztálytársak előtt és célpontjává váljon a lopásnak.


Facebookon elvileg van korhatár, ami alatt nem lehet regisztrálni, de szinte nem is szűrik a regisztrációkat. Legyen a gyerkőc együtt, a valóságban a barátaival, ráér még posztolgatni és hasonlók. Semmiről sem fog lemaradni, ha 5-6 év múlva lesz csak accountja.

2014. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted nem a szülő regisztrálja a gyermekét Facebookra ? Nem lehet regisztrálni ... :D , elég a születési évet módosítani és kész . Az én gyermekem 9 éves ,sportiskolába jár ,4 -es 5-ös tanuló . Nem haragszom érte ,ha havonta 1x 2 x felmegy a facebook oldalára ,ír mamának ,a kis barátnőjének és ennyi lép is ki . Interneten játszik ,egy két mesét néz és ennyi .Okostelefon ? Feltöltőkártyásat fogunk neki ,egy olcsóbb kategóriásat .. én is nyugodtabb leszek ha elérem telefonon bármikor ,főleg ha hamarosan már egyedül mehet suliba .
2014. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
45%

Képzeld el, hogy NEM A SZÜLŐ REGISZTRÁLJA A GYEREKÉT.

A mai gyerekek rafináltabbak, mint a szüleik voltak, iskolában számtech órán simán megoldják; sőt, olyan témákról beszélgetnek, olyan stílusban, amit el sem tudsz képzelni.

Le vagy maradva.

2014. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
82%

Nos, az enyemnek is van Facebookja es okostelefonja is. Mindketto azert, mert kulfoldon elunk. A Facebookon tartja a barataival a kapcsolatot -en regisztraltam- a mobil pedig nagyon jo volt, amikor egyedul jart a masik varosba suliba esmeg nem ismerte a nyelvet. Mindkettonknek biztonsagot nyujtott.

Van, aki ellenzi, vana ki tamogatja. En azon a velemenyen vagyok, hogy jobb, ha velem regeisztral, vagy en regisztralom es akkor tudom kontrolalni, mintha egyedul csinlja es fogalmam sincs, hogy mit muvel. A telefonja meg nincs a kezehez ragadva. Itt amugy is az a szokas, hogy az iskola kezdetekor kosarba be a tanar asztalara, szunetben lehet csak kivenni.

2014. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
37%
Képzeld el 25 .-ös ,hogy a saját gyermekemet ÉN regisztráltam a Facebook-ra ,2 évvel ezelőtt elsős korában .Nem vagyok elmaradva . Amíg rendeltetésszerűen használja ,nincs is ellene kifogásom . És miért is lenne ,mindig ott vagyok én is mikor felmegy a saját oldalára !!!!
2014. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
Azt gondolom - ugyan nem vagyok szülő -, hogy amíg nem az én gyerekem, semmi beleszólásom nincs, még csak véleményt sem formálhatok, leszámítva, ha veszélyezteti a környezetemet vagy engem, adott esetben a (nem létező) gyerekem. Bár szerintem nem ilyesmiktől lesz valaki elfajzott anyagyilkos, drogfüggő meg internetb*zi.
2014. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy van olyan 10 éves gyerek, akinek egyiket sem adnám a kezébe és van olyan fiatal felnőtt is, akinek szintén nem. Legyen a szülő egyéni döntése az, hogy milyen technikai eszközöket enged meg a gyerekének, mikor és hogyan, hiszen ő ismeri a saját fiát/lányát.

Azt én is marha nagy túlzásnak tartom, amikor csúcskategóriás telefont látok egy kisgyerek kezében, de egy olcsó, "kutyának sem kell" kategóriás telefonnal nincs semmi baj. Egy butább okostelefon ma már nem szúr szemet senkinek, így nem aggódnám halálra magamat, hogy elveszik tőle, illetve nem is képez olyan nagy értéket, így ha elveszíti sem üt meg a guta.


Facebookot is használhatna a gyerekem az én felügyeletemmel. Attól, hogy megtiltom neki, még engem megkerülve is regisztrálhat. Inkább játszunk nyílt lapokkal és ha szeretné, akkor csinálja előttem, mint a hátam mögött. Én biztosan nem fogom soha felhívni rá a gyerekem figyelmét, hogy regisztráljon, de ha ő szeretne, nem fogom megtiltani neki.

2014. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
31%

Eleve nem kell haladni a korral! Egyre rosszabb és rosszabb irányba halad a "kor"....

Másrészt ha még haladunk is vele..mert mondjuk minket is besszippant az agymosott birkahorda...akkor sem kell még egy 10 éves gyereknek okostelefon...facebook meg még úgyse! Annak a gyereknek friss levegő kell...meg homokozás és bicajozás, szaladgálás, játszás...nem telefon!

2014. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!