Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig közös kasszán voltunk,...

Eddig közös kasszán voltunk, most álljunk át külön kasszára?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, az összeköltözésünk óta közös kasszán vagyunk. Van 2 gyerekünk, én voltam otthon velük, most jöttem vissza dolgozni. Azóta sokat veszekszünk az anyagiakon. Én szeretnék kicsit újra magamra költeni, az elmúlt években ezt nem tehettem meg. Nem szeretnék mindent elkölteni, teszünk félre is. A férjem szerint viszont a teljes pluszbevételt (gyed és munkabér különbözete) félre kéne tenni.


Egy barátom javasolta, hogy próbáljuk ki a külön kasszát.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 3. 10:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek ez megoldaná a problémáitokat, legyetek külön kasszán.


A legtöbb házasságban azért ellenzi ezt az egyik fél, mert kevesebbet keres, és így nem rendelkezhetne akkora összeggel, jobban oda kellene figyelnie mit enged meg magának.


Szerintem teljesen egészséges, ha a közös kiadásokat (lakhatás, rezsi, étel, gyerek, kirándulások, nyaralás, lakásba való dolgok, stb.) együtt fedezitek, a maradék pedig megmarad mindkettőtöknek személyes rendelkezésre, külön külön. Így a férjed is, te is annyit tehettek félre, amennyit jónak éreztek, arra költhetitek a saját fizetéseket, amire szeretnétek.


A félreértések elkerülése végett viszont (ha nem egy 3. bankszámlán gyűjtötök) vezessetek egy listát arról, hogy ki mennyit tett a közös félretett pénzbe, a későbbiekben még jól jöhet.


A teljes anyagi függés egy kapcsolatban nem egészséges, természetes, hogy sok vitát szül.

2014. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
2%
Én fodrászhoz kb évente,két évente megyek. Növesztem a hajam.. Kozmetikushoz,szemöldök szedés miatt karácsony meg szülinapok elött. Évente 3-4 alkalommal... Sajnos olyan a szemöldököm h magamnak szedni esélytelen..
2014. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%
Azt írtad, hogy a férjed a gyerekek megszületése után is ugyanúgy költött a hobbijaira, mint eddig, nem fogta magát vissza, de te még ruhát se vettél magadra, csak egy pár csizmát. Így szerintem abszolút jogos az, hogy te is eljuss fodrászhoz meg ide-oda néha, mint ahogy munkába se járhatsz melegítőalsóban meg játszós pólóban. Ha közösek a terhek, akkor a kiadás is legyen közös, és csak az egyik félen spórolni görénység, viszont kétlem, hogy a külön kasszába belemenne. Legyél kemény vele, ne hagyd magad hülyére venni, neked is jár pontosan annyi, amennyi neki!
2014. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%
"5 éve nem voltam kozmetikusnál, fodrásznál és nem vettem új ruhát csak egy pár csizmát. " na igen, itt b..... el, hozzászokott, hogy nem költesz semmit magadra, ő meg költhet, amit akar
2014. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
60%
Jaj a nagyokos férfiak akkor keressenek már pénzt 2 gyerek nevelése mellett :D :D szánalmas, egyes kommentelők úgy írnak, mintha csak a nő akarta volna a gyereket, a férje nem...
2014. máj. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mégis mi a férjed hobbija, amire olyan sokat költött és költ még mindig?
2014. máj. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

A férjem horgászik és teniszezik.


Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 7. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!