Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyünk közös kasszán?

Hogyan legyünk közös kasszán?

Figyelt kérdés

Én havonta kapom a számlámra a fizetésem, ő (pizzafutár) és amikor dolgozik, nap végén kapja meg, így nincs havi fixe. Állítólag legalább annyit keres, mint én, vagy talán többet is!

Az én számlámról megy a rezsi fizetése, ami kb. 70 ezer körül van. Általában én veszem a kisfiunknak a ruhákat, a tejitalt, szóval több ezres tételek ezek. Meg hetente párszor vásárolok otthonra ennivalót is (ez is 1500-2500-as tétel), ha főzök másnapra ebédet magunknak. Amikor együtt megyünk vásároluni, inkább olyanokat veszünk, (amit ő fizet), amit szinte csak ő eszik meg pl. munka előtt reggelire. Sokszor a mosószert is én veszem a munkahelyemen.

Ő az ovit fizeti, de az csak 10 ezer, a múltkor láttam, hogy 6 ezer se volt. Meg kértem még a múlt hótól, hogy legalább a közösköltséget fizesse, ami 20 ezer.

Szóval nem tudom mire költi el a fizetését, de én sokszor pénz nélkül vagyok a hó végére és valamiért kellemetlen nekem kérni tőle. Hó végén van, hogy veszek 3 zsemlét reggeli és ebédre, csak hogy maradjon pénzem a kisfiunknak, ha megyek érte oviba, mindig éhes és boltba kell menni.


Szerintetek hogy csináljuk? Valamit ki kellene találni, hogy ne érezzem úgy, hogy én fizetek szinte mindent. És hónap végére teljesen kinullázom magam.



2014. jan. 7. 11:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű..

Nálunk a bankszámla közös..

Van ami borítékos pénz, borravalló stb.. Az megy a "borítékba"


Minden bevétetl és kiadást vezetünk (az utolső zsemle árát is)

Minden penz közös, abból állunk mindent..

Így...

2014. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresíts a konyhában egy 1 "malacperselyt". Ez alatt egy kis dobozt értek, amiben legyen egy kis cetli. Azon vezetheti, hogy mennyi volt az aznapi bevétele, és mennyit hagyott a kasszában. Valamennyi kell, hogy nála is maradjon, de a maradékot tegye bele. Ebből tudsz vásárolni pl. tisztítószert...stb. Ha megvannak a napi összegek, azért hó végén reális képet látsz a pénzmozgásról.

Ezt nem hiszem, hogy tehernek kellene éreznie, ha együtt éltek, együtt kell, hogy beosszátok a pénzt. Ha a perselyből vásároltál, akkor utána a blokkot beleteheted, hogy lássa, nem hülyeségekre költesz.

Meg kell vele értetni, hogy te egyedül nem tudod finanszírozni az egész család megélhetését, és a mostani módszerrel abszolút nem átlátható,hogy mennyi is a keret.

2014. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A helyetekben én hibrid kasszát csinálnék :)


A közös kiadásokat írd fel, oszd el kettővel. Ezt mindenki amint megjön a fizetése, "belerakja a közösbe". Férjed ezt rögtön nem tudja kivitelezni, egy hónap átfutási idővel viszont igen. A kiszámolt összeget elosztja annyi napra, ahányat dolgozik a hónapban, és ezt az összeget a nap végén amikor megkapja a fizut félreteszi. Ha ezt minden hónapban így csinálja, akkor tartható a dolog.


Közös kiadáson értem a rezsit, a kaját, a gyerek cuccait, mosó- és tisztálkodószereket.

Viszont ezeket a kiadásokat próbáljátok optimalizálni. Nem kell a tejital minden nap a gyereknek, én is csapvízen nőttem fel. Ovi után miért éhes, ott van uzsonna meg a tököm tudja milyen étkezés. Otthonig bírja ki, ahol a főtt kajából ehet, nem kell neki venni minden nap valamit külön.


No és ha ezt a közöset mindenki letette az asztalra, akkor a többi az övé marad, és arra költi amire akarja.

2014. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes felállást vezettetek be. A Te j9övedelmedről van pontos kimutatás, az övéről nincs és nem is törekedtek rá (Sem Te, sem Ő). Ráadásul nem is könyvelitek a kiadásokhoz való hozzájárulást részletesen, amiből kiderülhetne a hozzájárulás aránya. Ez aztán nemigen tekinthető egyenrangú társkapcsolatnak.
2014. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Én is most erre a blokkosra gondoltam. Hogy gyűjteni azt is.


Volt már közös bankszámlánk, hogy azonos összeget teszünk be a rezsire és a maradék spórolt pénznek megmarad, de nem működött, szinte 1 hónapig sem. 35-40 ezret kellett volna betennie, de még 2 részletben sem sikerült így felmondtam a számlát.


Volt hogy kértem, hogy tegye ki egy dobozba a keresetét, de ez is pár hét után nem működött.


Valami egyszerű, átlátható és működő ötlet kellene. :)

2014. jan. 7. 11:25
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a közös kassza közös kasszát jelent. Mindkettőnknek van bankszámlája, amire a fizetést kapja, arról költ. Ha elfogy a pénze, a másik utal neki. És megbízunk egymásban annyira, hogy nem feltételezem a másikról, hogy csak magára költi a pénzt. Sosem volt ebből probléma és sosem vezettük, hogy ki mire költi a pénzt. Szerintem ez a normális.

Amikor már vezetgetni kell a kiadásokat és oda kell figyelni, hogy a másik mire költi a pénzt, akkor ott már gondok vannak a kapcsolattal.

2014. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A tejital tej helyett van, csak ezt issza meg, ezzel nincs is gond, csak hogy én veszem mindig. :)


És az ovi után annyira éhes, hogy muszály venni neki valamit,pl. kakaóscsigát.


Szerintem nem állnánk mi olyan rosszul, ha ésszererűen be lehetne osztani a pénzt, de egyszerűen nem látom át, hogy ő mennyit keres és mire költi.


És persze neki így nagyon kényelmes, hogy minden rendezve van.

2014. jan. 7. 11:32
 8/29 anonim ***** válasza:
48%
szóval akkor mindent ő fizet. ne szégyeld kérd el minden nap végén amit keresett.
2014. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem a módszerek bonyolultságával van a baj, hanem a párod hozzáállásával. Szerintem nagyon gyorsan rázd gatyába, mert nekem ez úgy tűnik, hogy csak kihasznál téged. És ezt még hagyod is neki.


Ha belegondolsz, miért törné magát? Mindene megvan, párja, gyereke, a párja minden kiadását fedezi, ő meg költheti a pénzét, amire akarja (lottó, sorsjegy, még több kaja, szórakozás, vagy ki tudja mire megy el, és mennyi)


Szerintem az a legjobb, ha bekeményítesz, ha szeretne este fáradtan munka után meleg vízben fürödni, akkor adjon pénzt az áram és a vízszámlára is, mert nem ingyen folyik a csapból. Egyedül ne vegyél tisztítószer meg hasonlókat, mert szerintem fel sem tűnik neki, hogy mennyi elmegy rá. Vidd el nagybevásárlásra, pakold be a kocsiba, amire a családnak együtt szüksége van (ennivaló, tisztítószer, wc-papír, fogkrém...stb), és ha marad még pénz, akkor abból vegyetek olyasmit, ami neki kell. Lehet eleinte csodálkozni fog, hogy mi pénzt elköltötök a közösből, és neki nem marad annyi, de könyörgöm, egyszer fel kell nőni. Ha nem megy, akkor meg minek alapít családot. Egy felelősségteljes apuka ne viselkedjen úgy, mint egy önző kisgyerek, akinek minden kell.

2014. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk egyszerűen meg van oldva, minden pénz közös, és minden kiadás közös, nincs olyan,hogy én fizetésem, te fizetésed, ha boltba megyünk abból a pénztárcából fizetünk amelyik kéznél van, ha az egyikünkében kevés van akkor a másik ad neki/tesz bele. Sose számoltam,hogy valójában ki mennyit fizet, ha marad spórolt pénz az is közös,és közösen tesszük el,vagy használjuk fel,pl felújításra!
2014. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!