Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyünk közös kasszán?

Hogyan legyünk közös kasszán?

Figyelt kérdés

Én havonta kapom a számlámra a fizetésem, ő (pizzafutár) és amikor dolgozik, nap végén kapja meg, így nincs havi fixe. Állítólag legalább annyit keres, mint én, vagy talán többet is!

Az én számlámról megy a rezsi fizetése, ami kb. 70 ezer körül van. Általában én veszem a kisfiunknak a ruhákat, a tejitalt, szóval több ezres tételek ezek. Meg hetente párszor vásárolok otthonra ennivalót is (ez is 1500-2500-as tétel), ha főzök másnapra ebédet magunknak. Amikor együtt megyünk vásároluni, inkább olyanokat veszünk, (amit ő fizet), amit szinte csak ő eszik meg pl. munka előtt reggelire. Sokszor a mosószert is én veszem a munkahelyemen.

Ő az ovit fizeti, de az csak 10 ezer, a múltkor láttam, hogy 6 ezer se volt. Meg kértem még a múlt hótól, hogy legalább a közösköltséget fizesse, ami 20 ezer.

Szóval nem tudom mire költi el a fizetését, de én sokszor pénz nélkül vagyok a hó végére és valamiért kellemetlen nekem kérni tőle. Hó végén van, hogy veszek 3 zsemlét reggeli és ebédre, csak hogy maradjon pénzem a kisfiunknak, ha megyek érte oviba, mindig éhes és boltba kell menni.


Szerintetek hogy csináljuk? Valamit ki kellene találni, hogy ne érezzem úgy, hogy én fizetek szinte mindent. És hónap végére teljesen kinullázom magam.



2014. jan. 7. 11:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Szóval együtt éltek, gyereketek van, elvileg közös a kassza, mégis kellemetlen neked pénzt kérni tőle??

Ezt gondold alaposan át! Nálunk is hasonló a helyzet, összevissza kapunk pénzt. De soha nem okozott gondot kérni a másiktól. Sőt nem is kérni szoktunk, hiszen ami nála van, az az én pénzem is, ami nálam van, az az övé is. Ma például váltottunk egy 10 ezrest egy ezresre. Mivel én megyek bevásárolni, náluk meg húzza a száját a büfés, ha nagy címlettel fizet. De fel se merült, hogy kölcsönadás lenne vagy bármi. Egyszerűen így jött ki praktikusabban. Ki se számoljuk, mire mennyi megy, amelyikünknek épp nincs pénze, de szüksége van rá, az szól a másiknak. Még csak nem is kér, tényleg csak szól, hogy a másik ne a kasszánál döbbenjen meg, hogy hoppá, nincs nála elég pénz.

2014. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
16. vagyok. Megoldható így is, akkor naponta adja be a közösbe azt a bizonyos százalékot.
2014. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen lumpen párom, akiből alig lehetett pénzt kihúzni, sose lehetett megtudni, mennyit is keres, és természetesen sose volt egy vasa sem, de mindent megzabált, rá is ugyanúgy mostam, fűtöttem stb., tehát a közösnek vélt dolgokra igényt tartott, de ő nem akart beletenni, arra meg kínosan ügyelt, hogy sose lehessen megtudni, mennyi is a bevétele. Ja, és amikor kifakadtam, azt mondta, hogy a rezsit így is, úgy is fizetnem kellene, ne pattogjak...Bevezettem én is mindenféle ide rakjuk, oda rakjuk a pénzt stb., így írni, úgy írni...de ha egyszer nem lehetett rávenni semmire?! Ment egy hétig. Aztán kilopkodta a malacperselyből az összeset. Mondtam, adja ide, majd én kiporciózom neki naponta. Mindig úgy intézte, hogy valami miatt ne kapjon pénzt...vagy mire kérném, addigra pont nem volt nála stb...Belefáradtam, nem vagyok senkinek az anyukája, sem az eltartója.

Eddig neked nem tűnt fel, hogy eltartatja magát veled, a saját pénzét meg elkölti magára? Az ilyen nem változik...Én legalább kidobtam időben...

2014. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, miért kellemetlen neked?


Amúgy az is megoldás lehet, hogy mindennap odaadja a pénze felét.

2014. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyféle pénz van, a közös pénz. Nem nézzük adott hónapban ki költött többet, mert a pénz közös csak épp két különböző bankszámlánk van. Mindig pontosan tudom mennyi pénz van a párom számláján és ő is tudja mennyi az enyémen (nem sok, nem vagyunk gazdagok), sose titkolóztunk egymás előtt. Sőt olyan is van hogy egyik évben én kapom meg az áhított drágább vágyálmomat, következő évben a párom és semmi problémánk nincs ebből, nem vágjuk a másik fejéhez hogy mennyi pénz elment rád. Komolyan beparáznék amúgy hogy milyen kapcsolatban élek ha a saját páromtól nem mernék kérni ha elfogy a pénzem.
2014. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért kellemetlen kérned tőle, együttéltek x éve, van egy óvodás kisfiatok, ennek nem lenne szabad tabutémának lennie, ahogy annak se, hogy megbeszéljétek a költségeket, amik felmerülnek egy háztartásban.

Mivel ahogy olvasom leginkább is te kezeled a pénzt, ezért meg kéne mondani, hogy nem jössz ki a pénzedből, és adja oda a fizetése felét/háromnegyedét minden nap! Ha elfelejti, akkor minden nap elkéred tőle. A maradék lesz az ő zsebpénze, hogy legyen nála költőpénz. Amit kapszt tőle, meg ami a te fizud, plusz csp abból gazdálkodtok. Ha pedig marad ki a hónap végén ebből, akkor beteszitek egy bankszámlára.

2014. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Simán megtehetné a párod, hogy megkéri a főnökét, hogy innentől ő is havonta, vagy legalább kéthetente kér fizetést. A napi kajája egy pizzériában simán megvan személyzeti étkezésként, illetve borravalókból.
2014. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

minden nap végén kérsz tőle 2 szép Mátyáskirályt, ha 20 napot dolgozik egy hónapban az 40 rugó, oszt jóidő. nehogymár te érezd magad kellemetlenül mert a párod "feledékeny".

közös háztartás, közös teherviselés.


ha ennyire nem vagy képes, akkor már bocs, de megérdemled a sorsod...

2014. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ő nem akar közös kasszán lenni, ez van.

Megállapodtok egy közös keretben a közös kiadásokra.

Havi X Ft-ot beletesztek ketten.

Azon felül a többi marad saját, mindkettőtöknek.

2014. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!