Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyünk közös kasszán?

Hogyan legyünk közös kasszán?

Figyelt kérdés

Én havonta kapom a számlámra a fizetésem, ő (pizzafutár) és amikor dolgozik, nap végén kapja meg, így nincs havi fixe. Állítólag legalább annyit keres, mint én, vagy talán többet is!

Az én számlámról megy a rezsi fizetése, ami kb. 70 ezer körül van. Általában én veszem a kisfiunknak a ruhákat, a tejitalt, szóval több ezres tételek ezek. Meg hetente párszor vásárolok otthonra ennivalót is (ez is 1500-2500-as tétel), ha főzök másnapra ebédet magunknak. Amikor együtt megyünk vásároluni, inkább olyanokat veszünk, (amit ő fizet), amit szinte csak ő eszik meg pl. munka előtt reggelire. Sokszor a mosószert is én veszem a munkahelyemen.

Ő az ovit fizeti, de az csak 10 ezer, a múltkor láttam, hogy 6 ezer se volt. Meg kértem még a múlt hótól, hogy legalább a közösköltséget fizesse, ami 20 ezer.

Szóval nem tudom mire költi el a fizetését, de én sokszor pénz nélkül vagyok a hó végére és valamiért kellemetlen nekem kérni tőle. Hó végén van, hogy veszek 3 zsemlét reggeli és ebédre, csak hogy maradjon pénzem a kisfiunknak, ha megyek érte oviba, mindig éhes és boltba kell menni.


Szerintetek hogy csináljuk? Valamit ki kellene találni, hogy ne érezzem úgy, hogy én fizetek szinte mindent. És hónap végére teljesen kinullázom magam.



2014. jan. 7. 11:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Miért nem működik, hogy kirakja?

Amúgy nem kell kirakni, csak írja fel, akkor hó végén tudjátok hogy menyni a bevételetek..

Flírjátoka. Kiadásotokat is indent, és akkor hó végén tudjátok mennyi pénznek kellene lenni...

Teljesen mindegy, hogy elvileg a számláról mennyi ment el, amire a te fizud megy, mert a közös kassza lényege az, hogy az a párodé is, ez igaz arra, hogy a mi nála van az a tied is...

A lényeg,mogy legyen egy átláthatősá, hogy tudjátok hányadán álltok.


Nincs olyan, hogy te pénzed, meg te fizetésed én pénzem, fizetésem...

Az hogy ki fizet csak abban nyílvánul meg, hogy ki adta ki a kezéből a pénzt..nem az hogy kiéből mert csak kizáólagosan közös van.


Ha házasok vagytok, akoor jogilag is így van (ha nincs vagyonjogi szerződésetek)

2014. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, azt akartam írni, hogy mindent te fizetsz. bocs.
2014. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
De, hogy lehet így egyáltalán gyereket vállalni,ez a minimum amit előtte meg kellene beszélni.
2014. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Csak az a gondom, ahogy már írtam, hogy én teljesen kinullázom magam hó végére és kellemetlen kérnem. Neki meg nem kellemetlen, hogy előző hóig semmit nem fizetett a rezsibe. Érted?

Talán régi módi vagyok, de ne én vigyem már a hátamon az egész családot, háztartást, nő létemre. És nem fogadtam örökbe egy felnőtt férfit a gyerekem mellé, hogy kettőről gondosdjak, tartsak el.

2014. jan. 7. 11:42
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a közös úgy működik, hogy van egy kis dobozunk, amibe mindketten belerakjuk a kézhez kapott havi bevételünket. (Ő a fizetése felét számlára kapja, a másik felét kézbe, én a teljes fizetésemet kézbe kapom.) Amikor feladjuk a számlákat, vagy vásárolni megyünk, akkor kiveszünk a kis dobozból annyit amennyi szükséges. Teljesen közös, így nem nézzük azt, hogy akkor vajon melyikőnk fizetéséből fizettük ki a számlákat, vagy h vajon kinek a fizetéséből költöttünk a boltban, stb. Amit a párom a szálájára kap, ahhoz nem nyúlunk, kivéve ha nagyobb kiadás van, vagy váratlan, mert akkor kártyával fizetünk, azt a pénzt is ugyanolyan közösnek tekintjük, mivel kb. ugyanannyit keresünk, annyi h az a része kártyán van. Ha valamelyikőnk megy valahova, vagy pénz kellene valamire,akkor csak szólunk a másiknak, hogy kivettem x összeget, hogy tudjon róla a másik is, és kész. Mikor összeköltöztünk mi is gondolkodtunk, hogy hogyan legyen, de számunkra egy közös háztartásban elképzelhetetlen volt, hogy elszámoltassuk a másikat, vagy a boltban azt nézzük, hogy melyikőnk vett 2 zsemlével, vagy 1 csokival többet és azt elkérjük a másiktól. Valamint mivel a párom elég nagyétkű, az is érdekes lenne, hogy amikor bevásárolunk én kiszáoljam, hogy mondjuk 1 tányér makarónit eszek, így ő többet fizessen bele, hiszen ő eszi meg a nagyrészét stb. Nálunk ez így nem működne, egyszerűbb és jobb, ha minden közös, mindent közösen fizetünk, közösen spórolunk és kész.:)
2014. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 féle pénz van: "tiéd", "enyém" és "közös". Így is szoktuk mondani itthon, hogy ezt vedd a tiédből, ezt vegyük a közösből stb. Van egy közös bankszámlánk, erre mindketten minden hónapban feltesszük egy bizonyos százalékát (nagyobb részét) a fizunknak. Ebből fizetjük a lakhatst, ebből vesszük meg a közös dolgokat (kaja, tisztítószer stb.), és majd ha lesz baba, neki is ebből fogunk vásárolni. A maradék pénzt pedig mindketten magunkra fordítjuk, én pl. ebből veszem magamnak a sminket, ruhákat stb., valamint értelemszerűen szülinapra, karácsonyra is a saját pénzből ajándékozzuk meg egymást.
2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Mi elmondtuk a megoldásokat... Lehetőségeket, többféle is volt...


Ha nem akarsz megoldást, írd azt, mert eddig csak kifogás volt.

A férjeddel ezt mi nem fogjuk tudni egbeszélni, csak te.


Mint ahogy valaki írta már, hogyan tudtatok a hozzáállások tisztázása nélkül összeházasodni, és gyereket is vállani? Vagyis inkább hogy mertetek?

2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

A kisfiunk születése előtt valamennyire ment a dolog, mert olyan munkahelye volt, hogy kapott fixet is és akkor a rezsi felét ide tudta adni, vásárolni is együtt jártunk és feleztük a költségét.


De most nincs havi fix és most valahogy nem járunk úgy vásárolni együtt. Régen átláthatóbb volt. Akkor szinte hetente mentünk csak, most meg össze vissza, a beosztása végett.

2014. jan. 7. 12:02
 19/29 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os, én is így szerettem volna! :)
2014. jan. 7. 12:05
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem továbbra is, hogy miért kellemetlen kérned? Tőle? Duzzog, ha kérsz, vagy miért?

Teljesen alap dolog lenne, hogy ha ő is ott lakik, ő is ott eszik, ő is segített összehozni a gyerkőcöt, akkor ennek az anyagi részét is viselje.

Ne neked legyen kellemetlen, ő szokjon hozzá, hogy a költségeken osztozni kell.

Nekünk bankszámlánk van, de minden pénz közös. Nem egyszerre kapunk pénzt, így az, hogy mit kinek a számlájáról fizetünk, az időpont határozza meg, nem az, hogy kié lesz az adott dolog.

2014. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!