Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "szégyen" lassan, hogy...

Miért "szégyen" lassan, hogy ha valaki közös kasszán van a házastársával?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem nézek le senkit, ha külön kasszán él, az ismeretségi körömben is van ilyen házaspár, és náluk tökéletesen működik.

Nálunk viszont másképp van. Van egy közös számlánk, arra megy mindkettőnk fizetése. A férjem nagyon jól keres, jobban mint én. De nálunk soha nem volt még téma, hogy ki mennyit költ a közös pénzünkből. Én még soha nem éreztem azt, hogy nekem kevesebbet kéne költenem magamra, mint mondjuk a férjemnek. Pont azért közös, mert az a miénk. Ugyanígy volt, amikor itthon voltam a gyerekekkel. Sokan írják, hogy ilyenkor nincs képük magukra költeni, és inkább nélkülöznek, mert milyen dolog az, hogy a férje keresi a pénzt, ő meg elkölti magára. Nyilván nem arra gondolok, hogy ész nélkül költekezni kell, de nekem még sosem volt lelkiismeret furdalásom, mert elmentem fodrászhoz, vagy vettem magamnak pár ruhát.

Sőt, kitartottnak sem érzem magam, pedig nyilván az én fizetésem a rezsi meg a konyhapénz felére sem lenne elég, nemhogy még magamra is költsek belőle. Miért kéne ezért magam kitartottnak érezni? Miért szégyen manapság a vagyonközösség egy családban?


2013. ápr. 27. 14:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
23%

Nem szégyen, de a többet kereső szájából valahogy hitelesebben hangzik, ha a közös kassza mellett kampányol.


Arra nem tértél ki, hogy próbálsz tenni azért, hogy idővel többet keress?

2013. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
40%
Nem szégyen.Kétféle házassági kassza létezik,az egyik ahol minden közös és ha balul ütnek ki a dolgok akkor szivás van és van a másik ahol együtt élnek a felek de bebiztositják saját magukat,ergo nem függnek senkitől és tőlük se függ senki.
2013. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
1es! SZerinted ha egy egy pár KÖZÖS kasszán van az nem KÖZÖS döntés? Ergo mindkét fél így szeretné? Szóval teljesen mindegy ki teszi fel a kérdést :)
2013. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Akkor is közös kassza volt, amikor még nem voltak gyerekeink, és én kerestem többet.(nem sokkal) Aztán 2 gyerekkel a hátunk mögött KÖZÖSEN úgy döntöttünk, hogy én keresek egy kevésbé embert próbáló munkát. Aztán neki nagyon összejött a melóhelyén, így előléptették, és most igen jól keres.

Most komolyan, kedves első, neked nem sülne le a bőr a képedről, hogy a párod rongyokban jár, te meg csak egy ingre 30000-et költesz?

2013. ápr. 27. 14:38
 5/32 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk közös kassza van.Még szép....

Szép is lenne.Nekem van rész munkaidös állásom,sajnos mást nem is tudnék a gyerekek miatt vállalni.Itthon a háztartás a gyerekek.

A férjem jóval többet keres mint én.S ezek után ö járna szórakozni,meg vásárplgatni vagy mit tudom én és meg a gyerekekkel nézzek! Nem is értem ezt.

2013. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%
Még annyit akartam írni,ha kell valakinek valami azt megveszi.Fogja a pézt és kész.Amúgy közösen veszünk szinte mindent.Ma pl szekrényeket voltunk venni.Ezért vagyunk egy család!!!!!
2013. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Pár napja írta pont itt egy férfi, hogy nehogy már a barátnője, élettársa, az Ő fizetését költse, amit Ő keres meg. Mert hogy Ő sokkal többet keres mint a barátnője, de nehogy már az Ő fizetését költse el a barátnő, mert az ugye már erején felüli költekezés, tehát nem tehetné meg ha egyedül élne, hogy költekezzen. Valami ilyesmi volt a lényege amit írt, csak jobban megfogalmazta mint Én. Azt volt a lényege, hogy szerinte egy nő annyit költsön amennyit saját maga be tud teremteni, abból öltözzön, abból járjon fodrászhoz, meg műkörmöshöz, ne a párja pénzén élősködjön. És ha nem tudja megkeresni a "saját rezsijére" a pénzét, akkor húzza meg magát, és ne a férfi pénzén dorbézoljon. Na, kapott hideget, meleget, volt aki egyet értett Vele, és voltak akik nem. Nem találom már a kérdést, ha tudnád miket írt a kérdező, Ő pld. a közös kassza ellen volt teljesen.
2013. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
7-es, én is egyet értek, hogy ne élősködjünk, de kíváncsi lennék, mit írt volna akkor az emberke, ha pont ugyanannyit keresnek, vagy a nő többet.
2013. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%

Igen, lassan tényleg ciki. Mert ha külön kassza van, akkor könnyebb válni és megmarad a függetlenség - ezeket én nem tudom értelmezni egy házasságban.


Mi is közös kasszán vagyunk, amióta összeköltöztünk. Akkor a férjem még egyetemre járt, majd én eljöttem szülni (bár gyűlölöm, amikor ezt hozzák fel a nő ellen. Ha zavarja a pasit hogy el kell tartania a feleségét, menjen ő gyed-re vagy fizesse a bébiszittert, magánbölcsit), aztán az anyja ideköltözött akit főleg én ápoltam, majd ő munkanélküli lett, aztán én lettem az. Most épp mindketten dolgozunk. Ő keres többet, nekem köszönhetően pedig kamatmentes lakáskölcsönünk van. Nem érzem úgy/éreztem úgy, hogy bármikor eltartanának vagy eltartanám a férjem.

2013. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%
8. Erre Én is kíváncsi lettem volna, és arra is hogy ha mondjuk a barátnője majd szülni fog, akkor az hogyan lesz náluk? Mert ilyenről nem írt, csak a mostani helyzetükről.
2013. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!