Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "szégyen" lassan, hogy...

Miért "szégyen" lassan, hogy ha valaki közös kasszán van a házastársával?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem nézek le senkit, ha külön kasszán él, az ismeretségi körömben is van ilyen házaspár, és náluk tökéletesen működik.

Nálunk viszont másképp van. Van egy közös számlánk, arra megy mindkettőnk fizetése. A férjem nagyon jól keres, jobban mint én. De nálunk soha nem volt még téma, hogy ki mennyit költ a közös pénzünkből. Én még soha nem éreztem azt, hogy nekem kevesebbet kéne költenem magamra, mint mondjuk a férjemnek. Pont azért közös, mert az a miénk. Ugyanígy volt, amikor itthon voltam a gyerekekkel. Sokan írják, hogy ilyenkor nincs képük magukra költeni, és inkább nélkülöznek, mert milyen dolog az, hogy a férje keresi a pénzt, ő meg elkölti magára. Nyilván nem arra gondolok, hogy ész nélkül költekezni kell, de nekem még sosem volt lelkiismeret furdalásom, mert elmentem fodrászhoz, vagy vettem magamnak pár ruhát.

Sőt, kitartottnak sem érzem magam, pedig nyilván az én fizetésem a rezsi meg a konyhapénz felére sem lenne elég, nemhogy még magamra is költsek belőle. Miért kéne ezért magam kitartottnak érezni? Miért szégyen manapság a vagyonközösség egy családban?


2013. ápr. 27. 14:24
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#18

Köszi a választ! :) Érdekes, mert ti meg arányosan osztjátok meg a költségeket, nem a szó szerinti külön kasszán vagytok.

2013. ápr. 27. 15:51
 22/32 A kérdező kommentje:

"Gondolok itt olyanra, hogy komoly bevételkülönbség esetén a rosszabbul kereső látványosan hátradől és nem is próbál idővel több pénzt keresni (akár azzal, hogy tanulmányokat folytat, képzi magát)"


Erre értettem. Szerintem, ha valaki dolgozik, és mondjuk szereti is a munkáját, akkor csak azért keressen másikat, amit lehet, hogy utálna is, mert a párja jobban keres? Miért lenne az jobb?

2013. ápr. 27. 15:54
 23/32 anonim ***** válasza:
26%

Na a 18-as válaszoló "életformájával" sincs szerintem semmi gond, mert náluk ez JÓL működik.

Viszont szerintem a külön kasszát nehéz ilyen jól összehangolni. Számomra fura lenne, bár én közös kasszához szoktam, így nekem ez a természetes.

Én többet keresek a páromnál, még is abszolút külön kasszán vagyunk. Ehhez hozzátartozik az, hogyha ő eszeveszett költekezésbe kezdene, elverné az általam betett pénzt is hülyeségekre, akkor valószínűleg énsem tolerálnám sokáig szó nélkül sőt, talán közölném is, hogy akkor inkább ne legyen közös kassza, nem azért dolgozok ennyit, hogy ő elszórja marhaságokra.

Persze néha kell szórakozni, fodrász, én elmegyek kozmetikushoz, elmegyünk kikapcsolódni, kell új ruhát venni, stb. De mindezt lehet költségtudatosan is tenni, nem mindent összevásárolni, amit éppen meglátok...

A nagyobb kiadásokról is közösen döntünk természetesen.

Ha ezt nézem, akkor hiába én vagyok a nő, én sem tudnék egy olyan alakkal közös kasszán élni, aki nem tud spórolni, aki nem látja a pénz értékét, csak azt, hogy húú mennyi van még a számlán és két kézzel szórja szét a butikokban. Ilyen szemszögből megértem a pénzesebb férfiakat. Senkinek se hiányzik ilyen társ.


Ellenben én nehezen tudom elképzelni azt is, hogy külön kasszával a gyerekek dolgait hogyan intézik. Ki mikor mit fizet? Ki ad zsebpénzt? Ki fizeti a táborokat, a szakköröket, a különórákat? Ha hozzám jön a gyerek, akkor átküldöm az apjához, hogy nekem erre már nincs pénzem, kérjen tőle? Nem tudom elképzelni az ilyen élethelyzeteket, persze erre is biztos van jó megoldás.


Ezen felül én azt vallom, hogy egy gyerek az két ember KÖZÖS döntése. Akkor ha én otthon maradok a gyerekkel szülés után, hagy ne érezzek már bűntudatot, amiért attól még vannak igényeim, nem akarok csak rongyokban járni, igen is szeretnék elmenni néha fodrászhoz, stb. Szerintem normális kapcsolatokban fel sem kéne merülnie olyan kérdésnek, hogy emiatt érezze-e gáznak magát az ember!? Nem azért nem keresek már annyi pénzt, mert rohadt vagyok dolgozni, hanem mert hoztunk egy közös döntést azzal, hogy gyereket vállaltunk és ebbe az is beletartozott, hogy bizonyos időre az én keresetem kiesik. Meg is van azokról a férfiakról a véleményem, akik ezért szóvá teszik, hogy nem mehet két havonta egyszer a felesége fodrászhoz, mert nem keresi meg az árát, hiszen csak otthon "döglik" a gyerekkel.

2013. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
47%

Egy szóval nem mondtam, hogy másik munkát kell keresni. Akár a háztartásbeli szerep is megfelelő, ha az a másik félnek is kifejezett igénye.


De a munkák többségénél az adott szakmán/hivatáson belül is lehet előrébb jutni. Egy ápolóból lehet főápoló például. Ehhez nem szükséges pályát módosítani.

Sok hivatásnál pedig vállalkozni is lehet, pl. egy óvónő nyithat magánóvódát.

Ezek csak példák, konkrétumok ismerete nélkül.


Egy rokonom például gyógytornász (orvos szeretett volna lenni,de acsaládja azt nem tudta volna anno finanszírozni), a férje informatikus, így egyértelműen komoly fizetésbeli különbség van.

A rokonom elkezdte a betegeket átcsábítani magánba és jelentős plusz összegekhez jutott, miután a kórházi ápolásból már elbocsátották a beteget, de még igényelte volna, hogy gyógytornára járhasson.

2013. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%

"Pár napja írta pont itt egy férfi, hogy nehogy már a barátnője, élettársa, az Ő fizetését költse, amit Ő keres meg. Mert hogy Ő sokkal többet keres mint a barátnője, de nehogy már az Ő fizetését költse el a barátnő, mert az ugye már erején felüli költekezés, tehát nem tehetné meg ha egyedül élne, hogy költekezzen."


Ennek az illetőnek, ha esetleg hirtelen munkanélküli lesz, ami bármikor előfordulhat, erre hivatkozva simán mondhatná a párja, hogy. "Nem kapsz egy forintot sem, élj meg, amiből tudsz, nehogy már az Én pénzemet költsd, amit Én kerestem meg."

2013. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
73%

18-as vagyok. Nálunk a gyerekek költségeit én fizetem, hisz én keresek többet. Na, de hogy jobban értse aki szeretné jobban érteni:


A férjem fizeti (a kevesebb fizujából) a hitelünket, (ami nem sok hálistennek), az autó fenntartási díjait és a tankolást, valamint a húsféléket, gyümölcsöket zöldségeket ő veszi a piacon. Én fizetem a rezsit, a kaját és a gyerekek költségeit. És mivel nekem több marad meg a hó végére, így a ruházkodásunk nagy részét is én fizetem, de pld. cipőt, ingeket ő magának vesz.

2013. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyáltalán nem szégyen, nálunk alapértelmezett, hogy nincsen "enyém" meg "tied", hanem "mienk" van, a kapcsolat első percétől, pedig házasok se vagyunk... igaz, az 15 éve:)
2013. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

mivel nem szokásom beleszólni más pénzügyeibe, max tanácsot adni, ha kérnek, így nem zavar ki milyen kasszán van.


nálunk mondhatni külön kassza van, bár nem hardcore módon, nem fillérezünk semmin, csupán nem közös számlára megy a pénz. mindenki annyit fizet a közösbe, amennyit tud, és fizetése engedi.

nálunk én, a nő vagyok az, aki kevesebbet keres, de mivel imádom a munkámat, így nem mennék el máshova csak a pénz miatt. ha ne adja Isten valami csőd ütne be, akkor szó nélkül igába hajtanám a fejem, dolgoznék 10 órákat is, mert nem szeretnék lecsúszni.


magára mindenki annyit költ, amennyit jónak lát, de odáig nem mennék, h pénzt kérjek bármire a páromtól, csak azért mert nem bírok tovább élni a 20ezres cipő nélkül. mindig igyekszek eltenni valamennyit a fizumból a váratlan kiadásokra.

nyaralni együtt megyünk, az útiköltség és a szállás kontóját én fizetem saját részre, a párom pedig elvisz kajálni, vagy veszünk valami hideget, esetleg viszünk magunkkal egy kis hazait :)

nem tudnám elfogadni, ha mindent ő állna, csak azért mert 3x annyit keres mint én.

nálam a munka, és az azzal megkeresett pénz szent dolog. nem szólok bele, h mire költi a pénzét, ahogy ő sem szól bele az én pénzügyeimbe.

2013. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

24: nem olyan könnyű ám lépegetni a ranglétrán, ha olyan könnyű lenne, mindenki meglépné. Viszont előfordul, hogy valaki hiába dolgozik jól (pl. a kórház pont ilyen hely) ha egy másik ugyanolyan jól dolgozó emberből lesz a főápoló. Nem szabadul ott fel évente főápolói hely.


Magángyógytornász... Ki kell váltani az egyéni vállalkozóit, ami havonta 70 000+ Ft, úgy, hogy még nem is keresett semmit. Hirdetnie kell magát, ez sincs ingyen, nem lesz sokkal több a fizetése, mire mindent kifizet, viszont a munkája igen, illetve egy nyugodt pillanata sem lesz, mivel egyfolytában azon kell aggódni, hogy lesz-e betege... Főleg, hogy 1500 ft körül van egy alkalom, és örülhet, hogy megkeresi azt a pénzt, amivel kifizeti az EVA-t.


Na és mi van azokkal, akik mondjuk fodrászok, imádják a szakmájukat, de ott nem igazán tudsz főfodrásszá előlépni. A saját vállalkozás kockázatait már ecseteltem. Szóval érted mi a baj? Egyszerűen nem mindenhol lehet előrelépni, illetve nem mindenkinek van hely a létra tetején.


De ettől függetlenül ledolgozza a 8-12 óráját az ember, aki keveset keres általában fizikait dolgozik, míg az irodakukacok, akik ugye jóval többet keresnek, de lényegében kevésbé megterhelő munkát végeznek szintén 8 órát végig dolgozzák.


Ha ezt összeteszed, nincs az, hogy kevesebbet dolgozik az egyik, vagy nem olyan jó a munkájában. És szerintem egy házasságban olyan sincs, hogy "ez az én pénzem, megdolgoztam érte". A másik is megdolgozott, mégse kap ennyit. Na mindegy, nem tudok jól érvelni :D

2013. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
78%
Előző: Köszi, hogy leírtad helyettem =) Pont ezek a gondolataim. Nem is való mindenkinek a vállalkozás (én sosem lennék rá képes), de simán el tudom képzelni, hogy valaki pl. egy ritka, lelkiismeretes fajta tanárnő egy iskolában, aki meghatározó személy jópár ember életében, mégis a töredékét keresi a párjának, aki lehet, hogy nem végez közel sem olyan értékes munkát, de megfizetik a napi 1-2 óra munkáját és mellette a munkahelyi netezését... Nem értem, miért kéne rosszul éreznie magát annak, aki becsülettel dolgozik s még jól is érzi magát úgy, s a párja is maximálisan támogatja ebben.
2013. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!