Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig közös kasszán voltunk,...

Eddig közös kasszán voltunk, most álljunk át külön kasszára?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, az összeköltözésünk óta közös kasszán vagyunk. Van 2 gyerekünk, én voltam otthon velük, most jöttem vissza dolgozni. Azóta sokat veszekszünk az anyagiakon. Én szeretnék kicsit újra magamra költeni, az elmúlt években ezt nem tehettem meg. Nem szeretnék mindent elkölteni, teszünk félre is. A férjem szerint viszont a teljes pluszbevételt (gyed és munkabér különbözete) félre kéne tenni.


Egy barátom javasolta, hogy próbáljuk ki a külön kasszát.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 3. 10:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
9%
Megis hogy, ket gyerek mellett? Mit akarsz amúgy magadra költeni, a it ennyire ellenez?
2014. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Új ruhák, kozmetikus, fodrász. Kb ennyi.


Úgy gondoltuk, hogy a közös kiadásokat felesben fizetjük, meghatározunk egy fix összeget megtakarításra. A fizetésünkből maradt összeget pedig mindketten arra költjük, amire akarjuk.

2014. máj. 3. 10:34
 3/27 anonim ***** válasza:
30%
A férjed költött magára, amíg te otthon voltál a gyerekekkel?
2014. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Most hogy több pénzed van tetszik a külön kasza, de amikor kevesebb volt akkor természetesen a közös kasza tetszett.

Nekem ez baromira unszimpatikus lenne. Egyezettek meg egy összegbe amit mindketten magatokra költötök, aztán majd szépen lassan lesznek új ruháid vagy amit akarsz, nem egybe.

2014. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Na igen, kicsit visszás, hogy amig kevesebb pénzed volt, addig jo volt a kozos kassza, most, hogy tobb van, nem jo.....
2014. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Igen, ő akkor is költött magára.


Amikor én kerestem jobban, akkor is közös kasszán voltunk.

Az, hogy gyerekeink lettek, közös döntés volt. Tudtuk, ez mivel jár anyagilag.

2014. máj. 3. 10:38
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek után lehet hogy már megváltozott az izlése ruhák terén. Meg lehet kifogyta,kihizta...
2014. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
7%
Hátha tudtad, hogy mivel jár a gyerek akkor mi a gond?
2014. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%

Ha erre telik akkor mi a probléma? Hol a hiba?

Két gyerek van,nekik is kell venni csomó mindent.Jó új ruhákat nem árt ha néha vesz az ember.

ha tudtok félre tenni akkor inkább tegyétek azt!Fektessetek ingatlanba,mert az az egyetlen ami utánatok marad.

2014. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

a közös kassza nem az, hogy egyik megmondja a másiknak hogy mire költhet mire nem

nem szép ez a párodtól. (és akkor szépen írtam)

2014. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!