Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig közös kasszán voltunk,...

Eddig közös kasszán voltunk, most álljunk át külön kasszára?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, az összeköltözésünk óta közös kasszán vagyunk. Van 2 gyerekünk, én voltam otthon velük, most jöttem vissza dolgozni. Azóta sokat veszekszünk az anyagiakon. Én szeretnék kicsit újra magamra költeni, az elmúlt években ezt nem tehettem meg. Nem szeretnék mindent elkölteni, teszünk félre is. A férjem szerint viszont a teljes pluszbevételt (gyed és munkabér különbözete) félre kéne tenni.


Egy barátom javasolta, hogy próbáljuk ki a külön kasszát.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 3. 10:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Hááát a nők többsége ellenzi a külön kasszát, valószínűleg hamarosan az itteni válaszokból is ez a statisztika fog érződni...


Viszont ha ennyire pampog a párod, akkor érdemes lenne egy próbát tenni a külön kasszára, hátha az segít.


Mondjuk én inkább javaslom azt, hogy csak kezdjétek el dokumentálni egy táblázatban, hogy ki mit vásárolt. Mint régen sokan csinálták füzetbe... (Anyámnak is van amolyan háztartási könyve. Így huszonévek után még érdekes, történelemkönyvnek is beillik, nem vicc... Érdekes lapozgatni, hogy mi mennyibe került...)


Szóval egy táblázat, hogy ki mit és kire vásárolt...

Meg hogy ki mennyit takarított meg...

Pl. beszéld meg a férjeddel, hogy csináljátok ezt egy évig! Gyűjtsétek a blokkokat, s te vállald, minden este beírod a táblázatba. Ő meg nem szól bele, hogy mit vásárolsz.

Aztán egy év múlva elemezzétek! Ki mennyit költött feleslegesen csak magára :-), meg ilyenek. Akkor meglátjátok, hogy jogosan pampogott-e, illetve ha netán igen, te is látod, hogy mivel kell jobban spórolni.

Aztán eldöntitek az elemzés után, hogy hogyan tovább.

2014. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
A 2. válaszoló vagyok, szerintem mondd meg a férjednek, hogy a KÖZÖS gyermekeitekkel voltál otthon, akik a KÖZÖS döntéseitek miatt jöttek világra, és amíg otthon voltál velük is járt volna neked, hogy magadra költs, mert a KÖZÖS családotokról gondoskodtál, és ezért nem volt bevételed. Szerintem ilyenkor kézenfekvő, hogy a férfi fizetéséből költhet a nő is, nem a gyedből kell kigazdálkodnia mindent, míg a férfi él tovább nagy lábon a saját teljes fizetéséből. Te feladtad a munkádat, hogy a gyerekeitekről gondoskodj, ez lett KÖZÖS megegyezés alapján a te munkád, és szerintem pont annyi közöd van így a férjed fizetéséhez, mint neki. Őszintén szólva az én gyomrom már azt is nehezen vette volna be, hogy ő költ magára, tőlem meg egy fodrászt is sajnál néhanapján, nemhogy azt, hogy amikor visszamegyek dolgozni hirtelen közös lesz a pénz, és bele akar szólni, hogy hogyan költsem el. Kedvesen magyarázd el neki, hogy egyrészt ha neki jár/járt, hogy költsön magára, akkor neked is, másrészt pedig szülés után megváltozik az ember teste, nem feltétlen jók a szülés előtti ruhák már, az otthoni kopott farmerban pedig nem lehet dolgozni menni.
2014. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Igen, tudtam mivel járnak, amíg kevesebb volt a bevételem nem is költöttem. De most, hogy megint normálisan keresek, szerintem beleférne egy kis "luxus".


Ő korábban sem vette vissza a kiadásait, ugyanúgy költött és költ a hobbijára.

2014. máj. 3. 10:54
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként pedig lehet hogy alapjáraton nem egy költekezős a párod. De valószínűleg amíg nem dolgoztál, addig ő is visszaszorította a költekezéseit anélkül, hogy erről beszámolt volna. Ki tudja mi mindent vett volna szívesen meg, de józan ésszel belátta, hogy két gyerek mellett inkább spórol.

Meg az is lehet, hogy távolabbi célokban gondolkodik, nagyobb ház, vagy bármi, vagy csak egyszerűen annyi, hogy legyen mindig biztonsági tartalék a bankban, ha ne adj Isten valamelyikőtöknek megszűnne a munkahelye... Ha ilyen célok vannak a fejében, akkor nyilván idegesítő, hogy ő spórol, te meg most elkezdesz kozmetikushoz járkálni drága pénzen.

Néhány alkalom oké, de hogy rendszeresen járni, meg csak ruhát venni, ha van elég, akkor az már nem olcsó mulatság...

2014. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy erősen egyoldalú ez a kérdés, kíváncsi lennék a másik fél, hogy írná le mert van olyan sejtésem nem így.
2014. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
14: Egy felnőtt kapcsolatban, közös kasszán ne a fejében legyenek mindenféle célok, hanem esetleg ossza meg a feleségével, és döntsék el közösen, hogy mire van pénz és mire nincs. Az baromi kényelmes, ha én továbbra is arra költök, amire akarok, a másik meg egy forintot se költsön és rajta spórolunk.
2014. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Így is teszünk félre, eddig is tettünk. Amióta visszajöttem, többet is.


Ügyfélszolgálaton dolgozok, szükségem lenne pár új ruhára, mert a régi blúzaim, ingeim nem jók rám.

2014. máj. 3. 11:06
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

Fodrász, kozmetikus, uj ruhák.

Ez lehet normalis igény - havonta fodrász, havonta-kéthavonta kozmetikus, régi, elhasznált, vagy divatjamult ruhák lecserélése aprodonkent. Vág lehet eltúlzott luxus -naponta, hetente fodrász, kozmetikus, hetente uj ruha.

Nem mindegy....

2014. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

5 éve nem voltam kozmetikusnál, fodrásznál és nem vettem új ruhát csak egy pár csizmát.


Fodrász korábban kb 2-3 havonta volt, kozmetikus 5-6 hetente. Most is ennyit szeretnék.

2014. máj. 3. 11:10
 20/27 anonim ***** válasza:
85%
Hat akkor közlöd vele, hogy Márpedig igy lesz Pisti es kesz. Ennyi.
2014. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!