Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? A férjemnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz.

Összességében nagyon szerencsések vagyunk a férjemmel. Mindkettőnknek fix állása van. Nem keresünk nagyon sokat, de legalább állandó és nem is a minimálbér. Ami nagyban megkönnyíti a mindennapjainkat, hogy a férjem megboldogult nagypapájának a házában élünk, amit a szüleink felújítottak nekünk. Nagyon segítőkészek mindkettőnk szülei, ha nagyobb kiadásunk adódik, mindig ajánlkoznak, hogy kifizetnek ezt-azt, de ezeket elhárítjuk kedvesen, alapvetően mi tartjuk fenn magunkat. De az igaz, hogy a ház körüli munkák nagy részét ők állták, és ezzel nagyon sok pénzt spóroltak meg nekünk.

Van egy régi, de jó kis autónk, a férjemnek vették a szülei sok évvel ezelőtt, szóval arra sem kell különösebben költeni, nincs hitelünk. A mindennapokra kell költenünk, és ennyi. Így tudunk félretenni.


Pontosabban a férjem tud félre tenni (és itt jön a bonyodalom), aki valamivel többet is keres, mint én, és szinte semmire sem költ. Nem vicc, ha én nem veszek neki pl új ruhákat, akkor még mindig a 10 évvel ezelőtti elnyűtt cuccaiban járna. Utál vásárolni, nem is érdekli. Ha veszek neki valamit, annak mindig örül, de magától eszébe sem jutna.

Ő dohányzik, erre költ, ami mondhatni luxuscikk, illetve energiaitalozik meg kólázik elég sokat. Néha költ nagyobb összegeket a sz.gépére (az a hobbija), de az 1-2 évente fordul elő. Ennyi. Így aztán szépen spórolgat, és gyűlik is a számláján a pénz. Még a nászajándékba kapott pénzünk is a bankban van, hozzá sem nyúltunk, mert őrizgeti (új kocsit akar majd belőle venni).


Ami a konfliktust szüli kettőnk között: én költekezem kicsit, ő pedig egyáltalán nem. Hogy mire költök? Pl. ruhákra. Most jutottam el odáig, hogy nem akarom már az 5-6 évvel ezelőtti cuccaimat hordani, mert egyrészt azóta híztam 10 kilót (én leszoktam a cigiről), és bosszant, hogy nem úgy állnak rajtam, mint korábban, meg a stílusom is változott, felnőttem azóta, már nem 22 vagyok, hanem 28, irodai munkám van, nem járhatok állandóan farmerban meg tornacipőben, még ha nem is szólnak érte... Meg rájöttem, hogy mérföldekkel jobban érzem magam nőies ruhákban, az önbizalmamnak is jót tesz, ami a kigömbölyödés óta nem valami acélos (megjegyzem, a férjem imád engem a plusz 10 kilómmal, és csak engem zavart évekig a dolog, őt nem). Szóval mondhatni lecserélem a ruhatáram, és elég sok ruhát vásárolok. Mondjuk hetente 1-2 darab valamit. Így az elmúlt 2-3 hónapban mondjuk 12-15 új ruhadarabot vettem (az előtt 2-3 havonta vettem 1 db valamit). Mind kínaiban vagy turiban, egységárban mondjuk 2-2500 ft-ért. A férjem pedig húzza a száját, hogy sokat költök.

A másik, nagy zenerajongó vagyok, és idén két olyan koncert is lesz, amire el szeretnék menni. Szerencsére mindkettő Budapesten, így nem kell külföldre utazni (mondjuk a legkedvesebb zenekaromért elmegyek külföldre is, tavaly meg is tettem Lengyelországig, de azt támogatta is, mert tudta, mennyire imádom azt a bandát). Most két olyan előadó jön majd nyáron és ősszel Mo-ra, akikért nem rajongok olyan rettenetesen, de nagyon szeretem őket, és évek óta tudom, hogy ha jönnek, akkor el szeretnék menni. Drágák a jegyek persze, 16-20 E Ft-ok, de egy jó koncert, élmény megér ennyit nekem. Ő ezt nem érti és nem támogatja, és ebből a konfliktus van.

Megértem őt is, mert tényleg csak ő tesz félre, én meg ami pénzem a hó végén marad a fizumból (mert persze a rezsit, vásárlást stb. közösen fizetjük, közös kasszán vagyunk), azt gyakran felélem az ilyen költekezéseimre.


Szóval szerintetek kinek van igaza, és mi lehetne a megoldás? Tényleg olyan sokat költök? Vagy ő spórol túlságosan?


2014. ápr. 13. 12:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

Még valami. Abban egyetértek Veled, hogy élni kell. Semmi értelme spórolgatni és hagyni elszaladni az éveket. Persze megtakarítás kell s ha pl. jön gyerek, kéne új autó, ilyesmi, akkor jogosan spórol jobban az ember egy ideig, de ez a "semmire se költ" hozzáállás igen sokunktól idegen. Én nagyon utálok pazarolni, de hedonista vagyok s nagyon elnyomva érezném magam, ha ne vehetnék ezt-azt, ami nekem igenis fontos és hasznos és kell. Ha kevés pénzem van, akkor ez apróságokban merül ki, s nem Olaszországba megyek motorral, hanem 2 faluval arrébb a fennsíkra, ahonnan szép a kilátás, s ha arra se telik, akkor felmegyek a hegyre gyalog (jó, ez már nem kerül pénzbe), szóval van belátás és szolidabb kiélése a vágyaknak, de elfojtani őket egy eseménytelen, otthonülős, spórolós élettel... Minek?

Persze van, akinek az tökéletesen megfelel.

2014. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

Írod, hogy közös kasszán vagytok, de nekem ez tök olyan, mintha külön kasszán lennétek. Ő spórol? Nem közösen? Azért maradhat a fizetéséből, mert ő többet keres, és te veszel neki pl. ruhákat. Nem?

A ruhavásárlás meg csak átmeneti, nem? Amíg lecseréled a ruhatárad. Nem kell ezentúl minden egyes hónapban ruhákat vásárolni, ha eddig sem tetted.

És az évi két koncert olyan nagy kiadás, az ő számítógépes költéséhez képest?

Én nem igazán értem, hogy mi a gond. Anyagi problémáitok nincsenek. Nem szórjátok annyira a pénzt.

Nekem csak az a fura, hogy ennyire számon van tartva, hogy kinek a pénzéből pontosan mi van fedezve.

2014. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Aki dohányzik vagy aki dohányossal él együtt az tudja, hogy az van akkora összeg mint amibe egy koncert kerül (havonta) illetve minimum annyi, egy doboz cigi majdnem ezer forint, egy dohányos napi egy dobozzal elszív, erre jön még legalább hatszáz forint az energiaitalra + a kólára. Szóval a ruháid és a koncerted nem kerül annyiba /hó mint a cigi-kólával együtt. A férjed miért külön számlán tartja a spórolt pénzetek? Miért nem közös számlán? Ráadásul az ő ruháit is te veszed.
2014. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
97%

számomra nem teljesen világos. azt írod közös kasszán vagytok, aztán azt, hogy ő félreteszi a pénzét, te meg feléled a tiedet. ha közös kasszán vagytok akkor hogy van te pénzed meg ő pénze? ha meg külön kasszán vagytok akkor meg kinek mi köze, hogy a másik mire költ? :)


számold ki mennyit cigizik el a férjed. mondjuk ha elszív napi 1 dobozzal, akkor 30E. te meg havi 25E-t költesz ruhára, akkor ugyan ott vagytok, sőt, te még kevesebbet költöttél.

mondjuk ez mindegy is, csak ezzel lehet érvelni ;)

de tényleg az kéne, hogy leüljetek. először én tisztáznám ezt a közös kassza dolgot, mert számomra a közös kasszába nem fér bele az, hogy neki van spórolt pénze, nekem meg nincs.

nálunk úgy van, hogy férjem hazaadja a megmaradt pénzét, abból én befizetem a rezsit, én vásárolok, a maradékot meg félreteszem. ha szeretnénk valamit ezen felül akkor megbeszéljük, a kisebb kiadásokon meg nem rugózunk, pl. ha veszek egy cipőt akkor csak megveszem, nem kérdezem, este megmutatom neki és megmondja, hogy jól tettem.

2014. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Tulajdonképpen nehéz igazságot tenni ebben a kérdésben,hiszen majdnem egálban vagytok.Ő is elkölt annyit cigerattára,meg üdítőre,mint te ruhákra.Szerintem te is visszafoghatod némiképp ezt a ruhavásárlás dolgot,mondjuk vehetnél csak néhány alapdarabot,amit bármivel kombinálhatsz.Ugyanakkor a férjed is maradjon csendben,ha szóvá teszi azt,hogy költekezel,elvégre ő is ezt teszi,amikor cigarettát vesz.Valahogy egyezzetek meg abban,hogy ki mire mennyit költ,és nincs belőle vita.Egyébként szerintem ha nincs okotok a nadrágszíjat meghúzni,akkor felesleges megvonni magatoktól olyan dolgokat,amire vágytok.
2014. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Írd össze, hogy ő mennyit költ egy hónapban cigire, kólára, energiaitalra, és hasonlítsd össze a te költekezéseddel.


Ha kb. ugyanannyi, netán te kevesebbet költesz, akkor szép nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy magától miért nem sajnál havi 15 ezer forintot, tőled meg miért sajnál?

2014. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem legyetek külön kasszán, mindenki él a magáéból, a rezsit, kaját közösen (kivéve az üdítőit meg cigit) és ha közösen kell költeni valamire, akkor bevárjátok egymás lehetőségeit, vagy akinek több van kipótolja. És akkor nincs vita, hogy veszel két koncertjegyet...
2014. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába írunk akármit is, úgysem fogtok egyezni. Talán, ha ennyire probléma van ebből az egészből, nem ártana átmenetileg átállni külön kasszára egy ideig, ha nem túl nagy a különbség a keresetetek közt. Az általános kiadásokat felesben fizetnétek, megállapodtok, mennyit tesztek félre havonta, a többiből mindenki finanszírozná a magának fontos dolgokat, aztán majd meglátjátok, hogy is jön ez ki reálisan.

Off: Még nőként is kicsit meglepődtem. Persze, hogy ha kihíztad a ruháidat és változott a stílusod egy hónapban több új ruhát is veszel, de azért ha az az általános, hogy egész évben 2-3 havonta vagy 15 új ruhát veszel, az egyáltalán hogy fér el a szekrényedben? :D

2014. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat!


A kassza dolog úgy működik, hogy mindkettőnknek van 1-1 számlája, amire a fizunk érkezik. Ő fizeti a csekkeket elektronikus úton a saját számlájáról, és általában az ő bankkártyájával fizetünk a szupermarketben, mert olyan szerződése van a bankkal, hogy kedvezményes a számlavezetés vagy mi a fene, ha X összeget vásárol a kártyával. Így ő elég sokat költ a saját számláján lévő pénzből. Én ezért havonta szoktam utalni az én fizumból neki a számlák és a bevásárlás rám eső részét.


A kisebb nagy kiadásokat külön oldjuk meg a saját pénzünkből, pl neki a sz.gépes dolgai (alkalmanként 30-40E Ft), vagy nekem ezek a koncertek. De a nagyobb nagy kiadásokat közösen. Pl. nekem lóg a levegőben egy ideje, hogy szeretném az egyik fogam megcsináltatni (ki kellett húzni, elég elől van, és rettenetesen zavar), lesz vagy 150 E egy fogbeültetés (híd nem lehetséges, muszáj lesz az implantátum). Ezt is közösen állnánk. De ha neki lenne egy ilyen, akkor azt is közösen állnánk. Hát így vagyunk közös/külön kasszán.


Amúgy nem kell ekkora nagy problémát a dolog mögé képzelni. Tehát ez nálunk egyáltalán nem válóok, nem vitatkozunk ezen állandóan, csak fel-felmerül, mikor hazaállítok egy új ruhadarabbal, vagy mint most, hogy említettem neki a 2 koncertet. Amúgy remekül megvagyunk.


Utolsó: most a ruhatárcsere miatt vásárolok ennyit. Korábban is szerettem magamra vásárolni, de akkor havi 1 db-ot mondjuk, vagy 2 havonta. Szerintem az teljesen belefér, bár a férjem azokra is azt mondta, hogy fölösleges, és hogy nincs elég ruhám?


Nem akkora probléma ez köztünk, hogy nekiálljak számolgatni, hogy ki pontosan mire és mennyit költ. Egyszer lehet okos lenne amúgy, csak kíváncsiságból. De biztos akkor is én jönnék ki több pénzre, mert ő tényleg semmire sem költ a cigin meg a luxus-élelmiszereken kívül.

2014. ápr. 13. 18:39
 20/22 anonim ***** válasza:
A te részedhez tudok hozzászólni: szerintem az rendben van, hogy az ember éljen a pénzből, amit megkeresett, máshogy nem is lenne túl sok értelme az egésznek. De van egy arany középút a "nem veszek semmit" és az "elköltöm a teljes fizetésem" között, összegtől függetlenül. Már csak azért is, mert bármikor jöhet egy váratlan nagyobb kiadás, amikor jó, ha van mihez nyúlni. Teszem azt egy elromlott mosógép, ami helyett újat kell venni. Vagy akármi más, a váratlan kiadásoknak pont az a lényege, hogy nem tudsz előre számolni velük. Na legalább ezekre érdemes félretenni, akár csak 5-10 ezer forintot havonta. Amellett azért marad pénz költekezni is :)
2014. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!