Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel a helyzetünkhöz...

Férjemmel a helyzetünkhöz képest nagyon jól megélhetnénk de mégsem megy?

Figyelt kérdés
Hozzátok fordulok tanácsért mert eljutottam arra a pontra hogy nevetséges amit csinálunk. A férjem havi 180.000 keres, amit kézhez kap. Én itthon vagyok GYEDen a fiunkkal. Havi 50.000 kapok + a családi pótlék. Ez jócskán több mint 200.000 forint és egyszerűen nem tudunk megélni belőle. Valamit baromi rosszul csinálunk és ezen szeretnék változtatni. Hogy értsétek hogy tényleg baromi idióták vagyunk, leírom a helyzetünket. Ott kezdődik hogy a nagyimmal élünk. Csak rezsit fizetünk, havi 30.000 forintot. Ezen felül még kb 10.000 forintot adogatok a nagyimnak mert ő szokott főzni, arra sincs gondunk. Telefont, internetet és tv-t mi fizetjük az kb 30.000. Ezek a fix kiadások. Emellett van a kisfiamnak a pelus, tápszer, egyebek. Ez is egy bő 20.000 havonta. Szóvalilyen fizu mellett szerintem még félre tenni is illene... De mi ott tartunk hogy hónap végén már a nagyim ad kölcsön pár napig, amíg megjön a fizetés. Egy 4000 forintos gyógyszeren kattogok, mert 3 hónapja nem tudom kifizetni. Kifolyik a pénz a zsebünkből. Tudnátok bármi tanácsot adni mit rontunk el, hol kéne spórolnunk? Nem normális amit mi csinálunk.
2014. márc. 7. 18:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%
Persze, írd le egy papírra, hogy mire mennyit költessz. És ami nem fontos ne vedd meg. Ha pl cigiztek mindketten az kb 50 ezret el is visz ha nem töltitek.
2014. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez így tényleg nem normális, így minimum havi 100 ezret félre kéne tennetek. Írd le mire megy el.
2014. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
64%

Valamit iszonyatosan rosszul csináltok, ha olyan 60.000 összesen a fix kiadásotok, plusz mondjuk 2 emberre kb. 50-60.000 az étel havonta, ha normálisan esztek. Ha vesztek bérletet/van autótok és abba ugye a benzin, az még mindig csak maximum 15-30.000 ft havonta. Akkor még mindig csak 150.000-nél tartunk, és jó 90.000-nek még fenn kellene maradnia.


Szerintem gondolkodj el rajta, de sürgősen, hogy MIRE költötök még ezeken kívül? Tehát pl. minden nap írd fel, hogy mit vettetek és milyen értékben, és a hónap végén nézd át. Ki fog derülni a turpisság...

2014. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%
Hasonlo volt keretunk mig gyesen volt a felesegem, siman 60-70ezret felretettunk. Gondolom meg hozzajon a csaladipotlek is? Mondjuk a telefon-Tv-Net az sok, nalunk 2mobil, net-TV kb.10ezer, de ez helyfuggo szerintem az orszagban. Ha tobb bankszamlatok is van akkor 1-et kell csinalni, azzal is lehet sporolni par ezret havonta. Esetkleg a ferjed nem vesz a munkahelyen kajat, italt stb, erre is elmehet 60ezer egy honapban? Mikor megjon a penz adjatok a Mamanak egy osszeget, hogy azt csak nagyon indokolt esetben adja vissza.
2014. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
68%

Írd meg előre a bevásárlólistát. Minden héten maximum egy bevásárlás legyen,aztán már egyre kevesebb. Találd ki előre az étkezést is, mi kell a főzéshez, mit kell eltárolni a kamrába,spájzba.


Add össze az összes csekket, amit fizettek egy hónapban,és a gyógyszereket is,ha szedtek és az erre való pénzt egyből tegyétek is el a jövedelmetekből, hogy mindenképp be legyen fizetve.

2014. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
50%
Miből fogtok megélni ha te már csak gyest kapsz ami fele ennyi lesz? Minden nap írjátok fel mire mennyit költötök.
2014. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A cigit kihagytam, igen. Töltjük, így az havi 30.000. Nincs autónk, férjem busszal jár, de bérletet sem vesz... Azt tudom hogy napi 1000 forint elmegy reggelente boltban. Férjemnek én csomagolok kaját, minimális összeg.
2014. márc. 7. 18:29
 8/36 anonim ***** válasza:
56%

Hát ezt máshogy nem lehet, csak úgy, hogy szépen fizetéskor felírod a kiadásokat, szépen, tételesen, mindent.


Aztán 1 hónap múlva megnézed, hogy mire is megy el az a pénz. Mert láthatóan te magad sem érted, akkor mi? :)))


Az, hogy valami nincs rendjén az nyilvánvaló.

2014. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
Hu ez nagyon gaz. Cigiztek? A tv telefon intwrnet 30000 ket emberre sok. Nezzed az akciokat a boltokban nem mindig csak amarkas dolgok a jok. De azt neked kell tudnod hogy ez a pwnz pontos mire megy el.
2014. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én több ötletet feldobtam a férjemnek, de szerinte mind hülyeség, persze jobbat mondani nem tud. Kértem, hogy írjuk össze minden nap a kiadásainkat. "Ő nem fog ilyenekkel szórakozni". Mondtam hogy rakjuk el egy borítékba - lehet hogy hülyeség de már mindent lefutattam az agyaban - akkor talán kevésbé nyúlunk hozzá. Ez is baromság szerinte.
2014. márc. 7. 18:33
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!