Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel a helyzetünkhöz...

Férjemmel a helyzetünkhöz képest nagyon jól megélhetnénk de mégsem megy?

Figyelt kérdés
Hozzátok fordulok tanácsért mert eljutottam arra a pontra hogy nevetséges amit csinálunk. A férjem havi 180.000 keres, amit kézhez kap. Én itthon vagyok GYEDen a fiunkkal. Havi 50.000 kapok + a családi pótlék. Ez jócskán több mint 200.000 forint és egyszerűen nem tudunk megélni belőle. Valamit baromi rosszul csinálunk és ezen szeretnék változtatni. Hogy értsétek hogy tényleg baromi idióták vagyunk, leírom a helyzetünket. Ott kezdődik hogy a nagyimmal élünk. Csak rezsit fizetünk, havi 30.000 forintot. Ezen felül még kb 10.000 forintot adogatok a nagyimnak mert ő szokott főzni, arra sincs gondunk. Telefont, internetet és tv-t mi fizetjük az kb 30.000. Ezek a fix kiadások. Emellett van a kisfiamnak a pelus, tápszer, egyebek. Ez is egy bő 20.000 havonta. Szóvalilyen fizu mellett szerintem még félre tenni is illene... De mi ott tartunk hogy hónap végén már a nagyim ad kölcsön pár napig, amíg megjön a fizetés. Egy 4000 forintos gyógyszeren kattogok, mert 3 hónapja nem tudom kifizetni. Kifolyik a pénz a zsebünkből. Tudnátok bármi tanácsot adni mit rontunk el, hol kéne spórolnunk? Nem normális amit mi csinálunk.
2014. márc. 7. 18:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
56%

Nade akkor lássuk...


30.000 rezsi

10.000 nagyi

távközlés 30.000

gyerek 20.000

cigi 30.000

napi rugó reggelente : 30.000

bérlet : ? (kb. 6000 debreceni bérlettel számolva)


Lassan 160 nál járunk, de ez még így mindig hézagos. Találd meg azt a hiányzó 50.000-et, mert nyomtalanul csak nem tünhet el minden hónapban!!

2014. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy ja 30 tv + net + teló? WTF?!


UPC-nél van nekünk egy elavult szerződésünk, GOLD TV + 60mbit + telefon 11.000forint. Ha van hozzá 2 vodafone red előfizetésed, akkor jön ki a 30ezer, de azért ne is haragudj 2 korlátlan előfizetés némileg túlzás lenne. És akkor azt mondod kajára nincs gondotok?!?!?!


Valamit nagyon nem jól csináltok... Férjed nem iszik/drogozik/szerencsejátékozik véletlenül?

2014. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is hasonló a helyzet, de mi lakástörlesztőre és rezsire fizetünk ki sokat. Erre az én fizetésem nem elég. Pároméból élünk, félretenni nem tudunk mi sem. Amin tudnánk spórolni, azon a párom nem akar (nem mond le a coca coláról pl), amin én tudok spórolni, azt már megtettem, így sikerült végre kigazdálkodnunk a tandíjamat többek között.

De jó ötleteket írtak a többiek, mi is megcsináltuk. Írjátok fel tételesen, mire mennyit költötök el. Gondoljátok át racionálisan, hogy ha pl te cipőmániás vagy, akkor kell-e a harmincadik pár cipő, csak azért, mert tetszik, vagy van már épp elég. Gondoljátok át, hogy rászántok pl 5 percet reggelente, hogy termoszba töltsetek otthon lefőzött kávét, vagy minden nap többször megveszitek a munkahelyen az ott főzöttet, sokszoros áron. Ilyen apróságokon sokat lehet ám bukni, nálunk is ilyen hülyeségekre ment el a pénz folyton.

2014. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%
Az sem jo hogy mindennap boltba jarsz. Konnyu osszevasarolni azt is amire nincs szukseg. Ha a parod igy all hozza sohasem fogtok tudni sporolni. En minden honap elejen elraknak egy tizest egy boritekba.
2014. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
31%
Szégyen, hogy szerencsétlen nagyinak havi tízezret adtok kettőtök kajájára. Nem kicsit használjátok ki szegénykét.
2014. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Igen a távközlés sok. 2x 7000 forintot fizetünk két mobilra + 4500 ft mobiltörlesztő, az internet +tv fixen 12500.
2014. márc. 7. 18:54
 17/36 anonim ***** válasza:
39%
Kérdezem, ha nagyika meghal vagy akármi, mennetek kell albiba akkor mi lesz?
2014. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
A férjem napközbeni étkezését én veszem + a reggelinket is a gyerkőccel. Mamám mindenképpen főz, 2 tányér kaját eszünk naponta ebből, a férjem vacsorája és az én ebédem.
2014. márc. 7. 18:57
 19/36 anonim ***** válasza:
57%

"A cigit kihagytam, igen. Töltjük, így az havi 30.000"


nya ezen lehidaltam

mennyit szívtok egy nap???????

3-4 doboznyit?????


nálunk két tinivel, 30 000.- a 4db mobilszámla+tv+net+vezetékes telcsi


napi 1000.- kajára és közben csomagolsz neki kaját?????


pelus tápszer kb okés

bár ezt is le lehet faragni ....

2014. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
44%
szerencsétlen nagyid! élékősködök vagytok, nem neki kéne titeket támogatni! egy életen át kihasználod!
2014. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!