Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel a helyzetünkhöz...

Férjemmel a helyzetünkhöz képest nagyon jól megélhetnénk de mégsem megy?

Figyelt kérdés
Hozzátok fordulok tanácsért mert eljutottam arra a pontra hogy nevetséges amit csinálunk. A férjem havi 180.000 keres, amit kézhez kap. Én itthon vagyok GYEDen a fiunkkal. Havi 50.000 kapok + a családi pótlék. Ez jócskán több mint 200.000 forint és egyszerűen nem tudunk megélni belőle. Valamit baromi rosszul csinálunk és ezen szeretnék változtatni. Hogy értsétek hogy tényleg baromi idióták vagyunk, leírom a helyzetünket. Ott kezdődik hogy a nagyimmal élünk. Csak rezsit fizetünk, havi 30.000 forintot. Ezen felül még kb 10.000 forintot adogatok a nagyimnak mert ő szokott főzni, arra sincs gondunk. Telefont, internetet és tv-t mi fizetjük az kb 30.000. Ezek a fix kiadások. Emellett van a kisfiamnak a pelus, tápszer, egyebek. Ez is egy bő 20.000 havonta. Szóvalilyen fizu mellett szerintem még félre tenni is illene... De mi ott tartunk hogy hónap végén már a nagyim ad kölcsön pár napig, amíg megjön a fizetés. Egy 4000 forintos gyógyszeren kattogok, mert 3 hónapja nem tudom kifizetni. Kifolyik a pénz a zsebünkből. Tudnátok bármi tanácsot adni mit rontunk el, hol kéne spórolnunk? Nem normális amit mi csinálunk.
2014. márc. 7. 18:10
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Írtam.. privátban készséggel válaszolok. Legyetek annyira profik hogy a kérdésre válaszoltok.
2014. márc. 7. 20:45
 32/36 anonim ***** válasza:
35%
Minek válaszoljunk olyasvalakinek, aki a saját hibáját nem ismeri el a probléma forrásában? Szerinted megérdemled így?
2014. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
61%

szegény nagymamád :( és még ho végén töle kértek kölcsön pénzt :( 4 ezer ft -os gyogyszeren -morfondirozol- miközben havi 30 ezer cigire megy el. istenem, minek kell az ilyennek egyáltalán szülnie is..a nagymamád tart el benneteket :( tiszta szégyen! azt irod a fiának meg egy "zsir uj lakást" huztatok fel......miböl? a nagymamátol kölcsön kért havi 10 ezerböl??

szégyen, komolyan szégyen...ilyen emberek még családot is alapitanak..hát jah, majd azt is a nagymama támogatja.....

2014. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
54%

"Ha szerencsétlen nagymamám látná a soraitokat, titeket jó melegebbre küldene! Szerencsére őt nem úgy nevelték ahogy titeket. "


Szerencsétlen, igen! Hozzá van szokva miattatok már a nélkülözéshez, szűkölködéshez, lehúzáshoz igaz? Hogy öregkorára sem lehet egy kis nyugalma, mert nem tudtok kijönni a pénzetekből, de még arra sem vagy képes otthonlévő anyukaként, hogy főzz magatokra, ezt is neki kell csinálnia helyetted...és akkor hó végén még tőle kéregettek, mikor 30.000 ft-ot elpöfékeltek egy kisbaba mellett (csakhogy ugye neki is minél korábban károsodjon az egészsége)... Hát gyönyörű, mondhatom! És hogy erre még büszke is vagy...

2014. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
68%

Szia, mi egy táblázatot vezetünk számítógépen, amiben rögzítjük a kiadásokat és a bevételeket, minden héten frissítjük, így tudjuk, hogy mikor hol tartunk! Ilyen kategóriáink vannak pl: KIADÁSOK Rezsi költségek:Távhő+Meleg víz, Hideg víz, Áram, Gáz, Internet, Lakbér+k.költség Hitel: Diákhitel, Személyi kölcsön, Lakás-higiénia, Élelmiszer, Útiköltség, Gyerek, Macska, Autó költségei: KFB, Tankolás, Egyéb: Gyermektartás, Egészség, Ruha, Szórakozás, kultúra, Ajándékok

Minden egyes blokkot (igen, még a 20ft-os kifliét is félretesszük egy cipős dobozba és én minden hétvégén az addig összegyűlteket átnézem, besorolom őket a fenti kategóriákba és azonnal látjuk, ha valamire már figyelni kell. Kicsit macerás, de megéri! Ha ügyes vagy, beképletezed a táblázatot, neked számolni se kell! Igyekszünk havi 1 nagy bevásárlást tartani, előre megtervezni a menüt (akciós újságok és az otthoni készlet alapján) és csak azt venni, ami ahhoz kell. Ha valahol van akció pl. ruházat, étel, akkor elmegyek abba a boltba és ott vásárolok. Üdítő helyett teázunk, csoki helyett sütök sütit, nem veszünk mindenből márkásat, nem eszünk minden nap húst. A ruhákat, kevés kivétellel használtan veszem. Ja, és leszoktam a cigiről (mondjuk én csak napi 3-5 szálat szívtam).

2014. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
19%
Gógyszerre nincs pénz, de cigit azt azért megveszitek. GYerek meg ott szívja, nameg a nagyika...
2014. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!