Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel a helyzetünkhöz...

Férjemmel a helyzetünkhöz képest nagyon jól megélhetnénk de mégsem megy?

Figyelt kérdés
Hozzátok fordulok tanácsért mert eljutottam arra a pontra hogy nevetséges amit csinálunk. A férjem havi 180.000 keres, amit kézhez kap. Én itthon vagyok GYEDen a fiunkkal. Havi 50.000 kapok + a családi pótlék. Ez jócskán több mint 200.000 forint és egyszerűen nem tudunk megélni belőle. Valamit baromi rosszul csinálunk és ezen szeretnék változtatni. Hogy értsétek hogy tényleg baromi idióták vagyunk, leírom a helyzetünket. Ott kezdődik hogy a nagyimmal élünk. Csak rezsit fizetünk, havi 30.000 forintot. Ezen felül még kb 10.000 forintot adogatok a nagyimnak mert ő szokott főzni, arra sincs gondunk. Telefont, internetet és tv-t mi fizetjük az kb 30.000. Ezek a fix kiadások. Emellett van a kisfiamnak a pelus, tápszer, egyebek. Ez is egy bő 20.000 havonta. Szóvalilyen fizu mellett szerintem még félre tenni is illene... De mi ott tartunk hogy hónap végén már a nagyim ad kölcsön pár napig, amíg megjön a fizetés. Egy 4000 forintos gyógyszeren kattogok, mert 3 hónapja nem tudom kifizetni. Kifolyik a pénz a zsebünkből. Tudnátok bármi tanácsot adni mit rontunk el, hol kéne spórolnunk? Nem normális amit mi csinálunk.
2014. márc. 7. 18:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
64%

Én is sajnálom a nagyidat rendesen...


Majd' 100.000 ft fennmarad tisztán a keresetetekből, és ti erre fel még vele etettetitek magatokat minden áldott nap, hát ez valami gusztustalan :/

Napi csomagolt étel 1.000 ft? Basszus mi a fenét eszik a férjed melóba, lazacot kaviárral? Mert csirkéből-pulykából ebből több, mint fél kiló kijön, annyit meg kétlem, hogy felzabál csak munkában...


Cigi a baba mellett... külön gratula...

2014. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%

Nem kicsit használjátok ki a nagyit. Minimum egy húszast adnék neki a főzésért, és még így is nagyon olcsón kijöttök, mert ugye a lakhatásért egy fillért sem fizettek.

Egyébként a helyedben a CSP felét és a GYED felét eltenném minden hónapban egy bankszámlára. Azzal már egy jelentős összeget megspórolsz.

2014. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
70%

Vegyünk alapul kb. 220.000Ft-ot.


Rezsi: 30.000,-

Nagyi: 10.000,-

Telefon, net, tv: 30.000,-

Gyerek: 20.000,-

Cigi: 30.000,-

Kaja: 30.000,-

---------------------------

össz.: 150.000,-

maradék: 70.000,-


A 70.000ft-ból félre tudnátok rakni mondjuk 50.000,-et havonta. 20.000 pedig maradna tartaléknak, ha gyógyszer kell, elromlik valami, új ruhát szeretnél... stb.


Amin még spórolhatsz:

-A tv/net/mobil szerintem nagyon sok. Menj be a szolgáltatóhoz, kérdezd meg milyen akciós ajánlataik vannak, hogyan tudnád csökkenteni a költségeid.

-Töltött cigire 30.000Ft szintén sok. Egy kicsivel talán kevesebbet kellene cigizni. Tudom, nem könnyű, de a legjobb megoldás az lenne, ha leszoknátok. Ha ez nem megy, csökkentsétek a napi adagokat.

-Nem kell minden nap 1000Ft-ot otthagyni a boltban. Azt írtad a Nagyi főz, te pedig beleadod a pénzt. Ha egyik nap veszel mondjuk 15 zsemlét, felvágottat, paradicsomot, akkor másik nap már csak zsemlét kell venned jobb esetben.


Fontos, hogy megtanuljatok bánni a pénzzel. És az első lépés az, hogy ezt felismered. Ahogy többen is írták, próbáld ki a felírogatós módszert. Egy hónapig mindent könyvelj le, minden forintot, amit kiadtál, és, hogy azt mire. Így hónap végén visszanézve rájössz majd, hogy mit rontottatok el!


Sok sikert! :)

2014. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
38%
Így nagyon gyorsan hajléktalanok lesztek vagy a nagyi vagy egy rokon ki fog titeket penderiteni egészen undoritó.
2014. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

A napi 1000 forint az a mi reggelink + a férjem kajája munka időben.


Ha szerencsétlen nagymamám látná a soraitokat, titeket jó melegebbre küldene! Szerencsére őt nem úgy nevelték ahogy titeket. Nekem is megtanította hogy egy családban nincs lehúzás, kihasználás stb. A család arra van hogy segítsen a másikon. Tudjátok amikor tavaly strokeot kapott, mi segítettük őt, amikor nem tudott dolgozni. A férjem kb 1 hónapja dolgozik, előtte nem volt munkája, most ő segít minket... Tudnék mesélni hogy ki húzza őt le, de hogy mi nem az biztos. Amikor a fiának kellett a segítség, felépítettünk neki egy zsír új lakást. Kialakítottuk neki a tetőteret hogy legyen hol laknia. A férjem a szakmai tudásától kezdve a pénzünket is beletette hogy segítsünk egy családtagunknak. Soha nem köpködtünk egymásra ha a másik rászorult. Nálunk ezt jelenti a CSALÁD!


Köszönöm a privát üzeneteket is, átfogom tanulmányozni.

2014. márc. 7. 20:10
 26/36 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező ha más lakására tudtatok spórolni akkor most miért nem, vagy pénz nélkül hogy építetek másnak házat?

Persze, hogy egy nagyi mindent megtesz az unokáért de ezzel indokolatlanul élni nem más mint kihasználás.

Gondolj már bele, napi 333Ft-ot fizetek 2 felnőtt étkezésre, szerinted ez nem kevés? Te mit tudnál főzni 2 főre 333Ft-ból?

2014. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
7%
Jaj a jó szívetek! Másnak lakást építeni, aztán nagyi nykaára gyereket szülni?!
2014. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Köszi.. nem ide szültem. De ide kellett jönnünk. 18 évesen elköltöztem és elkezdtem dolgozni. Akkor is támogattam a nagyimat.


Ha a továbbiakban valaki szapulni szeretne, akkor szívesen várom a privát üzeneteket, mindenre nagyon szívesen válaszolok, nincs szégyenkezni valóm. Tartsátok tiszteletben hogy nem ezért írtam ki a kérdést. Köszönöm.

2014. márc. 7. 20:29
 29/36 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező senki sem szapul csak egy felnőtt belátja, hogy havi 10 ezer 2 felnőtt étkezésre édes kevés. 333Ft-ból 10 éve egyetemistaként nem laktam jól egyedül nem, hogy ma két ember. Nem azért kell beszállni az étkezésbe mert a nagyi elvárja hanem nektek kellene ezt érezni. Nem megsértődni kell, hanem elgondolkozni rajta, mert ha így folytatjátok tényleg nemitek sem marad.
2014. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
57%
Hanem hova szültél, és most miért is éltek a nagyid nyakán? Meg mi a fenének is cigiztek pici baba mellett, hm?
2014. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!