Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családosok, főállású...

Nagy családosok, főállású anyák, pár kérdésem?

Figyelt kérdés

5 gyermekünk van, 3-12 évesek. Én itthon vagyok a legkisebbel, falun élünk, itthon is fogok maradni, nem éri meg dolgozni ahol élünk, délben pár gyerkőc jön is haza.

Lenne pár kérdésem nem túl összefüggőek


Gyerekneveléssel apcsolatban:

- elvárjátok a gyerekektől, hogy segítsenek? Saját szoba kitakarítása, asztal terítés/leszedés? Nagyobbaktól néha mosogatás? szóval nem nagy dolgok vagy megcsináljátok, mert ez a "munkátok"?

-apukától vártok segítséget a gyerekek körül vagy saját dolga elpakolása?

-a nagyobbaktól kértek segítséget a kicsivel kapcsolatban? (Pl. Baráthoz átkísérni 10 perc)

Érdekelnének ezek a dolgok másoknál hogy vannak mert kaptam rá megjegyzést


Másik dolog: itthon vagyok ugye, de azért lefoglalom magam (mezőgazdasággal foglalkozunk, bár főleg a férjem, de ha kell segítek), sok mindent csinálok házilag, sütök-főzök, gyerekek szeretnek kreatívkodni stb. szóval mindig van mit csinálni, még ha nyugisan is szerencsére. Férjemnek van egy nagymamája 90 éven felül, de nagyon jól megvan, ápolója is van. 2-3 naponta azért lenéz valamelyikünk. Az "elfoglalt" rokonok elvárhatják, hogy mindennap menjünk, vagyis ti mennétek?


Minden gyereknek van saját szobája (nem élünk palotába, kicsi szobák, de már az alakításnál terveztük az 5 gyereket). Majdnem 10 éves lányom és 5 éves kisfiam most össze akar költözni, de máskor kelnek, máskor fekszenek (fél óra kb. de már megszoktam a reggeli ritmust, így is nehéz 4 gyereket elindítani) engednétek?


Köszi a válaszokat, ha nem mindenre válaszoltok akkor is :)


2014. márc. 6. 09:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ilyen anyuka, viszont nagycsaládban nőttem fel, szóval a másik nézőpontból ismerem a dolgot, ha nem bánod válaszolok én is.


1. Szerintem mindenképpen várd el. Ha már kicsi korban rászoktatod őket, hogy maguk után midnig elpakolnak, elmosogatnak, a saját szobájukat rendben tartják, akkor később is megteszik. Nekünk anyám a seggünket is kitörölte, soha semmit sem kellett csinálnunk, aztán nagyobb korunkban csodálkozott, hogy nem akarunk segíteni. Jobb a következetesség, nem pedig arra hagyatkozni, hogy segítenek ha majd kedvük lesz. Nem lesz kedvük.


2. Igen, várd el. Ő is ott él, ő is ott eszik. Maga után legalább pakoljon, mosogasson el. A gyereknevelés pedig szerintem alap, hogy az ő része is. Anyám szintén apám seggét is kinyalta. Addig nem evett amíg ki nem merte neki a tányérba a kaját. Ez így van a mai napig. Én egy barátomat se szolgáltam ki, és nem vártam el, hogy "besegítsen", mivel az ő dolga is a házimunka. Persze, így hogy főállású vagy, kicsit más tészta a dolog, de szerintem a maga után elpakolás/elmosogatás így is alapnak tekinthető. Hétvégén meg neki se törik le a keze, ha kiporszívózik.


3. Szerintem kérhetsz, DE csak akkor ha kedve van hozzá. A gyereket nem neki szülted, hanem magadnak. Megkérheted persze, de tedd hozzá hogy csak akkor ha van kedve, és ha esetleg nemmel felel, akkor ne csinálj neki lelkiismeretfurdalást.

2014. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%
Az hogy 5 gyerek van, nem kifogás arra, hogy nem mész vissza dolgozni. Gondolom ezt megtehetitek, nem hiába vállaltatok ennyi kölköt, csak jobban hangzik hogy azért nem mész vissza melóba mert ennyi a gyerek, de gondolom senki nem kényszerített arra, hogy ennyit szüljél...
2014. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!