Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok, mit tennétek...

Családosok, mit tennétek ebben a helyzetben (sérülés + szervdonor)?

Figyelt kérdés

Lányom 17 éves, nyáron tölti a 18at. Súlyos baleset miatt kórházban fekszik. Sokszor vált kritikussá az állapota, a szerencsének volt köszönhető, hogy köztünk maradt. De úgy érzem, nem harcolnak érte kellően. Versenyszerűen úszott, egy ifi csapat tagja volt, a balesetnek köszönhető szövődményeket leszámítva teljesen egészséges, nem ivott, nem dohányzott, mint sok kortársa.

Egy nővel beszélgettem a folyosón, és ő mondta, hogy sokszor azért nem küzdenek az életbenmaradásért, mert már várólista van a betegek szerveire, mert amíg nem tesz az ember a jegyzőnél nyilatkozatot, hogy nem engedi felhasználni a szerveit a halála esetén, addig automatikusan úgy kezelik, mint potenciális szervdonort.

Tehetek én a lányom (még kiskorú) nevében ilyen nyilatkozatot, hátha akkor jobban odafigyelnek rá, és küzdenek érte? Tényleg sok mulasztás történt, már a második kórházban vagyunk a harmadik orvosnál.



2013. jan. 17. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Biztos vagyok benne, hogy nem ez az oka. Elhiszem, hogy nagyon el vagy keseredve, de gondolod, hogy egy megmenthető beteget emiatt SZÁNDÉKOSAN félrekezelnének? Ez nagyon súlyos vád, az orvosi esküvel ellentétes.


Ha a lelked úgy könnyebb, tegyél ilyen nyilatkozatot, de nem hinném, hogy a kezelésen ez bármit is változtatna.


Szurkolok, hogy felépüljön a lányod, erőt kívánok az érte folytatott harcodban!

2013. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Zsizsik666 ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, hogy tehetsz, ha ő nem tud.

Amúgy ilyen a magyar egészségügy, nem hiszem, hogy szervdonorra várnának, alapból nem tesznek meg mindent sokszor sajnos. Szóval, valószínűleg más oka van, de ha ezzel neked könnyebb, tegyél ilyen nyilatkozatot.

2013. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem nem igaz elég hülyeség, egy orvos nem is tehetné meg. Lehet takarózni vele, nyugtatni önmagunkat de nem igaz.
2013. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy így van-e. Én pont fordítva gondolnám: ahhoz kellene egy nyilatkozat, hogy a halál után a szerveket fel lehessen használni.

De ha mégis úgy van, hogy szükség lehet ilyen nyilatkozatra akkor én a helyedben nem haboznék. Minden követ de még alatta a homokot is megmozgatnám.

2013. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Ezek elég súlyos vádak, a párom orvosis, becs szó rákérdek, de én még ilyent nem hallottam.


Szerintem sokmindent megtesznek az orvosok (egyik másik, tisztelet a kivételnek) de azért nem hagynak meghalni senkit, akinek van esélye felépülni.


22-L

2013. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az első hozzászólóval. Annyit fűznék hozzá, hogy ne adjátok fel, harcolj érte, mert az a fontos, hogy te mellette legyél.
2013. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Kizárt hogy ez így menne. Én szervdonor vagyok, a tárcámban kártya is van erről, de kizártnak tartom hogy csak emiatt nem látnának el megfelelően.
2013. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Egy várólistán van egy szombathelyi, győri, pécsi és egy szegedi. A szerv Budapesten mégis, hogy fizetnék le az orvost? Ez azért nem ilyen egyszerű.
2013. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Erősen kétlem, hogy az orvosok szervekre vadásznak. Nem hiszem, hogy egy szervátültetés prioritást élvezne más betegekkel szemben. Ha 2 betegből egyet meg lehet menteni, azt nem az egyik halála árán teszik meg, gondolkozz! Egy halálos beteget úgy mentenek meg, hogy egy másik beteget direkt hagynak meghalni? Szerinted ez reális? Ne higgy a károgóknak, az a nő nem normális. És mielőbbi gyógyulást nektek.
2013. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Én nem hiszem hogy az orvosok a sérült betegek halálát várnák mert kell a donorszerv nekik. Bár nem vagyok orvos, de enélkül is tudom, hogy nagyon sok minden kell ahhoz hogy valakinek megfelelő donor szervet adhassanak. Fontos hogy minden jó legyen. (nem dobálózom vércsoportokkal és egyéb orvosi kifejezésekkel mert nem értek hozzá) Szerintem minden súlyos sérültnek akinek donorra van szüksége várólistán van. Ha van donor és éppen a lányodnak tökéletes senki másnak akkor megkapja. Sokszor hallom hogy ha már kezdenek kifutni az időből akkor a sor elejére kerül a beteg. Szóval szerintem minden betegért küzdenek, de hát nem megy olyan könnyen mint hinnénk.


valaki ezt írta

" Én pont fordítva gondolnám: ahhoz kellene egy nyilatkozat, hogy a halál után a szerveket fel lehessen használni."

Ezt teljesen felesleges. Magyarországon minden ember aki meghalt donor lesz automatikusan (ha egészséges és felhasználhatóak a szervei) Itt ha nem akarsz donor lenni akkor még életedben kell írni egy nyilatkozatot hogy halálod esetén nem használhatják fel a szerveidet.

2013. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!