Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkre mehet teljesen a...

Tönkre mehet teljesen a kapcsolatom a kamasz fiammal e sajátos életszakaszban átélt konfliktusok miatt?

Figyelt kérdés
Picit sem enged beleszólni a dolgaiba (semmibe!!!!!!!!!), durván lepattint, egyénként is igen nyers, változékony , szélsőséges a modora, hangulata.

2012. aug. 10. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tönkremenne a kapcsolatotok a konfliktus miatt.

Nekem is a fiam kamaszkora óta nem engedte, sõt kikérte, hogy ne avatkozzak bele a dolgaiba!

Igazából nem avatkoztam bele, inkább csak akkor, ha nem tetszettek néhány barátai. De viszont rájött magától is, mert tényleg ráhagytam.

Szóval az én fiam sem egy irányitható valaki, de nagyon jó a kapcsolatunk, attól függetlenül, hogy nem egy forma a gondolkodásunk!

2012. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ráment. Egyéb dolgok is közre játszottak - kamaszkortól függetlenül -, illetve alapból nem passzolunk személyiségileg édesanyámmal.

Azt szerintem tartsd szem előtt, hogy manapság vagy te befolyásolod a gyereked, vagy a környezet. Én megértem a mai szülők dilemmáját, mert tényleg nehéz dolguk van, hogy nem tudják, hogy kezeljék dolgokat.

Nagyon sok türelem kell, és mindig előbb kérdezz, mint utasíts. És gondolj bele, hogy bizonyos dolgokat csak akkor tanul meg, ha magától rájön. Ilyenbe ne is próbáld utasítani. A lényeg, hogy akkor nem fog rámenni a kapcsolatotok, ha hagyod egy egészséges tartományon belül hibázni, így utólag nem érzi majd azt, hogy elvetted tőle ezeket a lehetőségeket, mert túlféltetted.

2012. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen
2012. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én szörnyű kamasz voltam..Lázadtam,cigiztem,rossz társaságom volt.Nagyon rosszba voltam akkor anyuval. Most 22 éves vagyok, és nagyon jó a kapcsolatunk. Mindent megbeszélünk.
2012. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyáltalán nem, ha türelmes figyelmességgel érdeklődsz újra és újra iránta, lehet hogy látszólag nem értékeli, később fogja majd. viszont ha ilyen korban sértegetik, az egy életre megmarad benne. (ezt magamról is írhatnám. egy nem lázadó kamasz lány:D)
2012. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!