Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk lelki sérülés...

Hogy tudnánk lelki sérülés nélkül lezárni ezt a kapcsolatot és miért nem merjük lezárni?

Figyelt kérdés

A párommal együtt vagyunk 4 éve de már nagyon elmérgesedett köztünk a viszony és már vagy nem beszélünk 2 hete egymással,nagyon sokszor volt szó szakításról de hivatalosan nem szakítottunk mert egyszerűen nem tudjuk megtenni.Tudom hülyén hangzik de ez így van,valószínű ez emlékek miatt de tudjuk hogy nincs közös jövőnk mert mind a kettőnknek más az elképzelése az életről és sajnos ez csak 4 év után derült ki,de viszont vonzódunk egymáshoz de ez nem elég egy hosszú távú kapcsolathoz.Leszeretném zárni hogy ne kínozzuk egymást tovább és mindenki élhesse a saját életét bűntudat és lelkiismeret furdolás nélkül....

Tehát mi hogyan tudnánk normálsi keretek között pontot tenni az ügy végére hogy barátságban váljunk el és ne sérüljön egyikünk se és nyugodtan emelt fővel távozhassunk mind a ketten?


2011. aug. 14. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ilyenkor mindig sérül a két fél. ki jobban vki kevésbé. próbálj okosan,nyugodtan és őszintén beszélni vele.1-2 hónap alatt helyre lehet jönni lelkileg.csak szépen kell megbeszélni a befejezést.
2011. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mesélj még a helyzetről, ismerős a szituáció, most keresem a megoldását én is.
2011. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs szakítás lelki sérülés nélkül. Az ember nem csak akkor sérül, ha úgy ér véget a kapcsolata, hogy ő még teljesen szerelmes, hanem akkor is, ha már elmúlt a szerelem, sőt esetleg el is mérgesedett a viszony. Ilyenkor nem a másik fél elvesztése miatti fájdalomtól sérül, hanem attól a kudarctól, hogy nem sikerült egy kapcsolat, felülkerekedtek a problémák, és jön egy újabb egyedüllét. Az emberben nem mindig tudatosul ez, de legbelül sérül.


Itt csak annyit tehetsz, hogy leültök, és a lehető legnormálisabb hangnemben, és a legtömörebben elmondod, hogy sajnálod, de jobb, ha szétváltok, mert a közös emlékek nagyon kevesek ahhoz, hogy hosszú távon összetartson titeket. Ha pedig együtt maradtok, akkor annyira elharapódzik a dolog, hogy mindketten kifordultok magatokból, és akkor már esély sem lesz arra, hogy békésen váljatok el, és barátok maradjatok, a kapcsolat pedig egy rossz emlékként fog megmaradni.

2011. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én 6 év után szakítottam. egyszerűen már olyan boldogtalan voltam hogy nem bírtam tovább.mi is tudtuk már akkor hogy évek óta nem az igazi a kapcsolat. leültünk elmondtam hogy érzek és hogy nem akarom ezt így tovább folytatni. szerencsére mindketten értelmes emberek vagyuk elfogadta a döntésem hiszen valahol ő is ugyanígy volt. nagyon nehéz volt, de utána úgy felszabadultam mintha tonnás súly esett volna le rólam. üljetek le és mondd el hogy érzel és hogy ez így nem jó.
2011. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ma divatos ez az "adjunk szabadságot egymásnak!" Kikerülni egymás látószögéből, s az új tapasztalatok, új partner mutatja meg igazán, mit veszítettünk a másikkal. És akkor van visszaút is. Ha mindketten elfogadjátok ezt, akkor meg kell lépni. Ha a másik még ragaszkodik, akkor nehéz ügy. De csak korrekten, higgadtan, értelmesen érvelve. Ma olyan hülye világ van, hogy egy visszautasított fél elragadtatja magát.Akár machetevel is.
2011. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tisztán látod, hogy ez reménytelen ügy, akkor kezdd el te a Nagy Beszélgetést. Épp azt mondd el, amit nagyjából leírtál. És azt hangsúlyozd, hogy addig fejezzétek be inkább, amíg békésen, a másik megalázása nélkül tovább tudtok lépni mind a ketten.

A "vonzódás", amit írsz, ez esetben inkább a megszokott, és megnyugtató biztonság iránt maradt meg. Ahhoz, hogy ismered a másik minden tulajdonságát, szokását, gondolatát. De ha épp a LÉNYEG hiányzik a kapcsolatotokból, akkor ez nagyon kevés.

Ha együtt is éltek, akkor annak, akinek mennie kell a közös otthonból, technikailag is nehezebb lesz az új élet, vagy a kapcsolat előtti folytatása. De túl sokáig akkor sem érdemes húzni az "addig maradsz, amíg jólesik, de már csak barátilag", mert rögzül egy köztes állapot. Nincs már az ex sem, de a közös fedél miatt nem lehet más sem.

2011. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy miben különböztök? Nem tudjátok ezt összeigazítani?
2011. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:42


Persze hogy megkérdezheted.

Igazából ő az a fajta aki a mának él én nekem pedig vannak terveim és ő soha nem tervez csak a mának él....

Ez össze egyezhetetlen mert ő nem fog megváltozni!Én viszont nem vagyok ilyen,őt nem érdekli a jövő,valamilyen szinten lehet hogy igaza van de semmi stabil pontot nem akar adni az életének,én nem tudok így élni...

2011. aug. 14. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm és a barátja abban maradtak, hogy addig lesznek együtt, amíg valamelyik fél nem talál egy másikat. Tehát nem megcsalás, hanem amikor az új kapcsolat kezdődne már, akkor szépen lezárják a régit. Így is történt.
2011. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amiről írsz, az alapvető ellentét! Ezen nem tud változtatni, mert vérében van a könnyelműség. Ideig-óráig tud uralkodni magán, vannak absztinens hónapok, aztán kétszeres erővel tör elő.Ismerőseim, egy fiatal házaspár: a kis nő fogná a pénzt, szülei támogatják. A fiú meg a múltkor is 180 ezret szerencsejátékozott el.S még csak nem is fogja fel, hogy ez egy nemtelen cselekedet. A lány szülei kihúzták őket a bajból, de rettegnek, hogy mi jön majd megint. Ha különböztök e téren, akkor építsd le, mert nem tudod válladon hordani egyedül a gondokat!
2011. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!