Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél szervdonor? Indokoljáto...

Lennél szervdonor? Indokoljátok meg!

Figyelt kérdés

Szoktatok ilyenekről beszélgetni a családodban?

Ha nem értesz egyet a donorsággal, hogy érintene ha valamelyik közeli szeretted erről rendelkezne?


2011. febr. 12. 15:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát...így még éltemben, csak akkor ha nagyon közeli rokonról van szó és az élete múlik rajta. Tegyük fel balesete volt, és élet halál között lebeg. Akkor nem biztos, ha még évekig el tud a saját szerveivel vegetálni. A másik meg, hogy ha meghalok már úgyis mindegy tulajdonképpen, szóval én rendelkeznék arról, hogy akkor felhasználhatják bármimet ha azzal életet mentek, hiszen nekem már nem kell...
2011. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
69%

Ha családtag így rendelkezne,akkor azt tenném,amit kért.Én is filózok sokszor ezen.Ha marad ép szervem öregségemre akkor felajánlom,a többit meg hamvasszák el.

Azért mert ezzel másnak segítek.

2011. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Életemben ha rokonról ismerősről család tagról közeli barátról lenne szó akkor igen. Halálom után pedig szívesen ajánlanám fel a szerveimet ha használhatóak lesznek. Nekem már úgysem fognak kelleni másnap pedig az életet jelenthetnék.
2011. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
88%
Szervdonor? Mármint a halálom utáni szerv "ajándékozás"? Akkor persze bárkinek :D
2011. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan állásponton vagyok, mint az első válaszoló. Amíg élek, csak akkor adnám oda valamilyen szervemet, ha feltétlenül szükséges és csak olyannak, aki sokat jelent számomra. Halálom után viszont már bárkinek bármit, hisz nekem már nincs rá szükségem, másnak viszont lehet, hogy igen.
2011. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Halálom után persze, akkor nyugodtan szétcincálhatnak, a megmaradt részeimet meg hamvasszák el és szórják az erdőbe..:) Életemben családtagnak is mindenképp, nem hiszem, hogy van olyan ember, aki nem adná oda valamelyik szervét a szerettének, ha az élete múlna rajta.

23L

2011. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már teljesen mindegy lenne, hogy mit csinálnának velem halálom után, de én mondtam itthon mindenkinek, ha bekövetkezne mégis, akkor a szerveimet adják oda annak, akin tudnak segíteni!

Nagyon fájnak azok a dolgok, amikor mutatják, hogy szervdonor kellene valakinek és nem adnak, mert a család nem egyezik bele, így két vagy több ember is lehet meghal, holott megmenthető lett volna.Én abszolút nem ítélem el és ha valaki a családban így rendelkezne, akkor sokkal jobban érezném magam, hogyha tudom, hogy ezzel megmenthetek nem egy életet, és hogy a családtagom tovább "ÉL" majd valakiben.

2011. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
12%

"Szoktatok ilyenekről beszélgetni a családodban? "

Nem, mert ez abszolút végletesen undorító családi beszédtéma. Mellesleg mi nem élvezkedünk ilyeneken, mert a sors kegyetlenül visszaadja.


"Ha nem értesz egyet a donorsággal, hogy érintene ha valamelyik közeli szeretted erről rendelkezne?",

Milyen tekintetben? saját szervét ajánlja fel donornak, vagy az enyémet? Engem 18 alatt lévén ő fenyegetőzne hogy kikapná belőlem, vagy 18 felett engem zsarol, hogy adjam neki át?


A válaszom teljesen általános: HA ezzel megmenthetem a családtagom életét, akkor igen, bármilyen felelőtlenségből is került életveszélybe. Amennyiben nem az élete forog kockán, hanem puszta "szépészeti" beavatkozás, akkor nem.

2011. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%

Én is halálom után bármit amivel csak segíthetek bárkinek ! Előtte, családon belül életmentés esetén igen !

Az ilyesmit hol intézik egyébként, alá kell írni valamit, vagy a családot hogy beszéled rá, mert aztán a maradék család szokott ellentmondani, hogy nem akarják szétszedetni az embert ?

2011. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Cory Rose ***** válasza:
64%
Én nem. Azt szeretném ha egészben temetnének el. Családtagok szerveit viszont felajánlanám, hacsak nem szóltak ők is előre, hogy ne.
2011. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!