Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél szervdonor? Indokoljáto...

Lennél szervdonor? Indokoljátok meg!

Figyelt kérdés

Szoktatok ilyenekről beszélgetni a családodban?

Ha nem értesz egyet a donorsággal, hogy érintene ha valamelyik közeli szeretted erről rendelkezne?


2011. febr. 12. 15:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

határozottan IGEN, mert álmom, hogy életeket mentsek (orvos leszek), s ne csak addig amíg élek, hanem akkor is segítsek majd valakin, ha már meghaltam. Már mondtam a szüleimnek, h. ha úgy lenne, akkor ajánlják fel a szerveimet. Már 2X próbáltam vért adni, de mindkétszer visszautasítottak de nem adom fel.

18/L

2011. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Valószínűleg kegyeleti okokból nem erőltetik az orvosok. Elvileg bekéne jelenteniük, hogy van egy donoruk, de ha a hozzátartozók úgy döntenek, akkor ezt nem teszik meg. Ahhoz hogy valaki egy szervet megkapjon amúgy is baromi nagy mázli kell, miért ne adjuk meg az esélyt valakinek? Ha van esélyem arra, hogy csak 10 évet adjak ezzel valakinek, én már örülnék (nyilván akkor már odafentről).

Visszatérve a kérdésekre... azért érthető az, ha a családtagok hatására nem jelentik be a donort! Gondolj bele, ha te minden erőddel tiltakoznál az elhunyt hozzátartozód donorsága ellen, te mit szólnál ha ennek ellenére mondjuk a gyermekedet darabokra szednék? Én ezért értek mondjuk azzal egyet hogy nálunk is be kéne vezetni a donor kártyát, és arról nyilatkozni ha valaki donor szeretne lenni! Sok embernek eszébe sem jut ezzel foglalkozni, amíg oda nem kerül... nem is tud róla, hogy ha nem nyilatkozik arról hogy nem akar donor lenni, szétkapják ha lehet.

2011. febr. 12. 20:17
 33/37 anonim ***** válasza:

NEM


Öröklődő betegségeim vannak, így eleve kizárt. Ráadásul a hitbéli meggyőződésem is az, hogy teljes egészében ott kell lennem a szertartáson.


Családtagok? Ha rendelkezne róla akkor igen, mert az volt a kívánsága, egyéb esetben nem. (De mivel nekik is ugyanez a betegségük nem hiszem, hogy valaki is szervdonor lenne)

2011. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú a gyerekem és ő életében erről nyilatkozott, akkor nem tehetnék mást, mert ez az ő akarata volt. Még akkor is, ha a gyerekem.

Viszont, ha még nem nagykorú, akkor ne döntsön. Akkor addig én döntök helyette. Mint minden másban.


Én nagyon szívesen nyilatkoznék magamra nézve, akkor is, ha esetleg a családomban lenne, aki ellenezné, hogy engem szétszedjenek. A döntésemet pedig tartsa mindenki tiszteletben. A családom és az orvosok is.

Az orvosok meg tartsák be a törvényt és jelentsék, ha van donor.

2011. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Válasz IGEN


Ha meghalsz, akkor vége. Túlvilág és társai csak ostoba babonás baromságok. Ezek után miért érdekelne hogy mi lesz a testemmel kampecolást követően?

Szedjék csak ki belőle ami még használható, valakinek még jó lesz. A többit meg kaparják el valahol!

2011. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem. Rengeteg kellemetlen dolog ért, és nem szeretném, ha bárki is az én emlékeimmel élne tovább.
2011. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Igen. Élő donor is, halott donor is.


Egyszer beszélgettünk anyámmal erről, amikor meséltem neki egy transzplantáción átesett barátomról. Megbeszéltük, hogy ő, ha tehetné, segítene rajtam - ugyanígy én is őrajta - és apámmal, testvéremmel is ez a helyzet.

Feltéve, hogy alkalmasak vagyunk rá.


Igaz, nem vagyok túl idős, de gondolkodtam már azon is, hogy végrendelkezzek vagy valami, arról, hogy halálom után boncolhassanak, vizsgálódhassanak.

Ha már egyszer nem leszek orvos, mert az elméleti, kémiai mélységekhez nem értek - legalább gyakorlatban lehessek jótékony. :)

Mindegy. Úgysem érzek semmit, stb. És ha valamire "rajtam keresztül" jönnek rá, az jó. És ha jó, akkor hasznos (voltam). :)


19/L

2011. febr. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!