Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél szervdonor? Indokoljáto...

Lennél szervdonor? Indokoljátok meg!

Figyelt kérdés

Szoktatok ilyenekről beszélgetni a családodban?

Ha nem értesz egyet a donorsággal, hogy érintene ha valamelyik közeli szeretted erről rendelkezne?


2011. febr. 12. 15:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Info, amit sztem egy csomóan nem tudnak:


"A kérdés nem könnyű, a magyar törvények azonban egyértelmű választ adnak rá. Hazánkban csak dobogó szívű agyhalottak vagy élő donorok szerveit használják fel."

( [link]


Tehát nem úgy megy, mint a filmekben, hogy ha baleset ér és meghalsz, akkor x időn belül szétszedhetnek...


Egyébként lennék, igen.

2011. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha családtagomat mentem meg vele akkor életemben is, utána meg tök mindegy lenne nekem nem igaz? Akkor miért ne mentsek meg valakit vele. Mellesleg Magyarországon arról kell nyilatkozni, hogy nem adod oda a szerveid, mert alapból mindenkiét jog szerint fel lehetne halála után használni. Amerikában az ellenkezőjéről kell.
2011. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék donor, ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy rajtam már nem, de a szerveimmel másokon tudnának segíteni. Nem szoktunk családban ilyenről beszélgetni, abba nem mennék bele, h családtagjaim szerveit felhasználják előzetes beleegyezésük nélkül. Én már mindenkinek hangoztattam, hogy tudják, hogy az enyémet "lehet adni, vinni", de akiket eddig megkérdeztem a családomból + párom + barátok azt mondták, hogy nem egyeznének bele. Párom azt hangoztatta, hogy még akkor sem hagyná, hogy felhasználjanak engem ha papírt írok, hogy vegyenek s vigyenek :))
2011. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha az élete múlik rajta az adott személynek és azonnal dönteni kell akkor lennék! Ha van rá esély, hogy valahonnan szereznek donort akkor addig várnék, míg minden kötél szakad... Viszont viccből, pénzért sohasem adnám egyik szervemet sem!
2011. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
69%

"Hazánkban csak dobogó szívű agyhalottak vagy élő donorok szerveit használják fel."


Aú, igen?.. Hát ez így már más. Tehát ha meghalok, akkor még éltetik a szívemet és így szednek szét? Igazából nem szeretném elb@szni a túlvilágra távozásom, ez így nem lenne valami jó halál. Meg azért halálom után 1 héttel még jó lenne, ha nyugton hagynának, és azután már mehetne a cincálás. Így vállalnám.

2011. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalok, akkor még tudományos célra is felhasználhatják a korpuszomat
2011. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekemnek kellene az egyik vesém, szó nélkül odaadnám. Ha tehetném, még a másikat is, ő fontosabb nekem, mint a saját életem.


Agyhalálom esetén pedig minden további nélkül vihetnék a szerveimet, hiszen nekem már nem lenne szükségem rájuk.


Az, hogy anyaként hogy döntenék egy olyan szituációban, amilyenben pl. a szánkóbalesetes kisfiú szüleinek kellett dönteni, nem tudom biztosan. Soha ne éljem át!!! Végső soron úgy gondolom, hasonlóan döntenék, mint ők, de egy biztos, utána már én sem akarnék tovább élni...

2011. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát nem úgy megy, mint a filmekben, hogy ha baleset ér és meghalsz, akkor x időn belül szétszedhetnek"


Mármint mert nem lehetséges, csak a filmekben, vagy csak mert valaki kitalálta, hogy nem lehet?? Oo

2011. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
az attól függ. úgy, hogy még élek, és mondjuk kiveszik az egyik vesémet, csakis nagyon közeli barátnak/rokonnak. de a halálom után simán. bárkinek. nem érdekel mi lesz velem utána. mindek vesszen kárba bármim is?
2011. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Mármint halálom után? Persze. Csak azért valami maradjon belőlem, amit el lehet temetni. De amúgy ami kell, azt vigyék nyugodtan. Nekem már úgysincs rá szükségem a halálom után.

Közeli családtagról ha kéne rendelkeznem, szerintem akkor is engedném, hacsak nem tudnám, hogy az illető ezt ellenezte volna. De a családtagjaim közül senki nem ellenzi.

2011. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!